Egy orlandói kórházban 12 betegnél értek el ezzel a módszerrel drasztikus javulást.
De a más betegségben szenvedőkkel együtt még mindig jóval a járvány előtti intenzívkapacitás fölött járnak.
Vitorlással tették meg az utat Kubától Hollandiáig, miután töröltek minden repülőjáratot.
Törvénybe foglalnák az otthoni munkavégzéshez való jogot.
Az állam a cégek mérlegelésére bízná a második szakaszt.
Az egy nap alatt meghaltak száma viszont a március 14-i szintre esett vissza.
Hétfőn újra munkába áll a koronavírusból felépülő brit miniszterelnök. A spanyoloknál a korlátozások lazításán tárgyalhatnak, a Benelux államokban is lassul a járvány.
Amerikában egyre több ilyen esetet figyelnek meg, a magyarázatokat még csak találgatják.
Heiko Maas német külügyminiszter szerint az európai országoknak meg kell egyezni a szabad utazás közös feltételeiről, ezért arra kéri az európai országokat, hogy ne oldják fel túl korán a koronavírus-járvány miatt bevezetett utazási korlátozásokat, mert akkor egy újabb járványhullám jöhet.
„Az a verseny, hogy melyik európai ország engedi előbb utazni turistáit, beláthatatlan következményekhez vezethetnek” – idézi a Politico a Bild című napilapnak adott nyilatkozatát.
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke ugyanakkor múlt héten jelentette ki, hogy „okos megoldásokat” fognak találni a tagállamok, hogy lehetővé tegyék az állampolgárok számára a nyári vakációkat a járvány ideje alatt is.
Maas szerint a tagállamoknak éppen ezért közös kritériumrendszert kell kidolgozniuk a nyaralásra „olyan gyorsan és olyan felelősségteljesen, amennyire csak lehetséges.” A külügyminiszter szerint nem hagyhatják lerombolni mindazt, amit az elmúlt hetekben a védekezéssel elértek.
Wolfgang Schäuble, a Bundestag elnöke ezt azonban másként látja. Schäuble ugyanis úgy véli, nem lehet mindent alárendelni az élet védelmének. A politikus azt mondta, hogy a helyzet kezelését nem lehet egyedül a virológusokra bízni, figyelembe kell venni a gazdasági és szociális és pszichológiai következményeket is.
Szlovéniában pedig nem akarják, hogy az ott kéznapos munka ünnepén megismétlődjön az, ami húsvétkor történ az országban, ezért addig biztosan nem enyhítenek a kijárási korlátozásokon.
Két hollandiai nyércfarmot is karantén alá helyeztek, miután kiderült, hogy az állatok koronavírussal fertőződtek meg. A nyércek légzési nehézségeket mutattak, ezért tesztelték őket koronavírusra, valószínűleg egy olyan fertőzött embertől kaphatták el a koronavírust, aki a farmon dolgozott.
Szétzilálta a friss élelmiszerek piacát a koronavírus-járvány Németországban, írja az MTI a bonni AMI agrárgazdasági piackutató társaságra hivatkozva. A felmérés szerint a friss élelmiszerek valamennyi típusát együttvéve áprilisban
10 százalékkal emelkedtek az árak az egy évvel korábbihoz képest.
A zöldségeknél kiugró, 27 százalékos emelkedést mértek, ami főleg a káposztafélék, például a brokkoli és a karfiol drágulásának tulajdonítható. Az áremelkedés valószínű oka, hogy a járvány lassítására bevezetett utazási korlátozások miatt nincs elég idénymunkás Franciaországban és Spanyolországban, ahonnan a legtöbb ilyen zöldséget beszerzik a kereskedők.
A brokkoliért 60 százalékkal többet kell fizetni a boltokban, mint tavaly áprilisban. A Németországban igen népszerű tavaszi idényzöldség, a spárga is jelentősen, 38 százalékkal drágult, ami ugyancsak azzal magyarázható, hogy a munkaerőhiány miatt nem lehet mind betakarítani a terményt, és kisebb mennyiség jut a piacra. Más zöldségek ára viszont csökkent, a hagyma például 18 százalékkal, az uborka 6 százalékkal olcsóbb, mint tavaly áprilisban. Ennek oka a vendéglátás és a turizmus leállása lehet.
Jelentősen csökkent viszont a mangó ára. A 30 százalékos csökkenését a vendéglők és szállodák kényszerszünetére vezetik vissza az AMI elemzői. Más gyümölcsök ára a járványtól függetlenül alakul, a citrusfélék drágulása például már a koronavírus európai megjelenése előtt beindult, mert Spanyolországban gyenge volt a termés.
A tejpiac kettészakadt, az élelmiszer-kiskereskedelmi cégeknek beszállító gazdaságok nem érzik a járvány hatását, a többiek viszont egyre súlyosabb értékesítési gondokkal küszködnek.
A marhahús piacán a kereslet csökkenése a meghatározó, ami ugyancsak a vendéglátás és az idegenforgalom leállásának tulajdonítható. Vadhúst is főleg az éttermek vásárolnak, már amikor működnek. Most viszont a hűtőházak tele vannak az eladatlan termékkel, így például a szarvas és az őz húsának kilogrammonkénti felvásárlási ára 3 euróról 1 euróra zuhant.
A cél napi 40 ezer teszt elvégzése az Egyesült Államok járványügyi gócpontjának tekinthető államban.
A koronavírus-járvány utazási korlátozásai miatt fel kellett függeszteni a kihalás szélén álló északi szélesszájú orrszarvú megmentésére irányuló kutatási programot, közölte a berlini Leibniz Zoológiai Kutatóintézet.
A kutatóknak áprilisban kellett volna Kenyába visszatérniük a program folytatására, azt remélik, hogy augusztusban vagy októberben már elutazhatnak az afrikai országba.
Hupej tartomány egyre inkább újjáéled, de közben Hejlungcsiangban egyre több a beteg.
Hivatalos adatok szerint, jelenleg az 5,7 milliós lélekszámú Szingapúrban a legmagasabb Ázsiában a fertőzöttek aránya, miután a járvány felütötte a fejét a 300 ezer, többségében dél-ázsiai munkás lakta, túlzsúfolt munkásszállásokon, írja az MTI. A szingapúri új fertőzöttek többsége munkásszállásokon lakó bevándorló dolgozó - tudatta közleményben az egészségügy-minisztérium.
Az országban egyetlen nap alatt 931 embert diagnosztizáltak koronavírus fertőzéssel, így az igazolt fertőzöttek száma vasárnapra elérte a 13 624-et.
Szingapúr kiállítótermekben és más létesítményekben ideiglenes járványkórházat állít fel a fertőzöttek számának növekedése miatt. Mintegy tízezer, létfontosságú szolgáltatásokban dolgozó munkást más szálláshelyekre - közöttük katonai táborokba, fedett sporttermekbe és lakóhajókra költöztettek - közölték a hatóságok.
Mindeközben Dél-Koreában néhány templomban istentiszteletet tartottak vasárnap, miután a koronavírus-járvány lassulása után a kormány április 19-én lazított a távolságtartási szabályokon. Így is korlátozott számban, maszkban és az előírt távolságot betartva hallgatták a hívők a szertartásokat.
Dél-Koreában 10 728 fertőzöttet, 242 halálesetet és 8717 gyógyultat tartanak számon, közölte a dél-koreai járványügyi és betegségmegelőzési központ (KCDC) vasárnap.
Vas megyében kiugróan alacsony a fertőzöttek száma. Az ellenzéki vezetésű Szombathely nem szidja a kormányt, de nem érti a bevételek elvonását. Helyszíni riportunkat itt olvashatja.
Elkezdtek saját teszteket gyártani az országban.
A New York városához tartozó Long Islanden lévő Gurwin idősotthonban koronavírus miatt egy gondozott halt meg március végéig. Majd március utolsó hetétől szombatig 24 lakó vesztette életét a betegség következtében, közülük hárman voltak előzőleg kórházban. Stuart Almer, az otthon elnök-vezérigazgatója úgy fogalmazott, „nem állítható bizonyossággal”, hogy a koronavírus azért terjedt el, mert kötelezően be kellett fogadni a kórházból átszállított pácienseket, de „ez nyilván nem javított a helyzeten”.
Sokkal többet tesztelnénk, és a maszkhasználatot is kötelezővé tehetik.
A koronavírus terjedésének megakadályozása érdekében az olasz kormány engedélyezte, hogy azokat a rabokat, akiknek a letöltendő büntetéséből már csak másfél év, vagy annál kevesebb van hátra, a börtönökből házi őrizetbe szállíthassák.
Vannak köztük olyan hírhedt maffiavezérek is, akik még a börtönben is különleges elkülönítésben voltak, pont azért, hogy ne tarthassák a kapcsolatot a külvilággal.
Tóth Bertalan, az MSZP elnöke és parlamenti frakcióvezetője április 17-én levélben 91 kórháztól megkérdezte, hogy telephelyenként hány ágyat kellett felszabadítaniuk; hány beteget kellett hazaküldeniük; a hazaküldött betegeken hazaküldés előtt végeztek-e vírustesztet; tájékoztatták-e a betegek lakóhely szerinti önkormányzatait, hogy hazaszállítanak ellátásra szoruló embereket.
A politikus nem kapott választ a kérdéseire, mindegyik megkeresett kórház az Operatív törzshöz irányította. Több intézményből megírták neki, hogy az Emmi IV/3733/2020/IV utasítása alapján a kormány által kihirdetett veszélyhelyzet ideje alatt "az egészségügyi és járványhelyzet kapcsán a tájékoztatást az Operatív törzs látja el".
A járvány ugyanis olyan ütemben terjed, ami ezt lehetővé teszi. Magyarországon a koronavírus-fertőzöttek száma 57 százaléka nő, 43 százaléka pedig férfi. A 272 elhunyt személy közül 256-an 60 éven felettiek, ketten pedig a 30-39 éves korcsoportba tartoztak. Jellemzően az idős, krónikus betegségekben szenvedők a koronavírus-fertőzés áldozatai.
Az operatív törzs vasárnapi tájékoztatójáról szóló összefoglalót itt olvashatja.
A szakértők figyelmeztetése ellenére a nyugat-balkáni országok a koronavírus-járvány miatt leállított élet újraindítását tervezik, Belgrád és Szkopje az elhalasztott parlamenti választás új időpontján gondolkodik, a turizmustól függő Montenegró pedig a strandok megnyitását készíti elő.
Mark McGowan, Nyugat-Ausztrália kormányfője a Twitteren jelentette be, hogy hétfőtől fokozatosan lazítanak a koronavírus-járvány miatt bevezetett korlátozó intézkedéseken, írja a CNN.
„Államunk figyelemre méltó eredményeket ért el a koronavírus-járvány elleni küzdelemben, és bár ez a harc még egy ideig folytatódni fog, ezek az eredmények azt is jelentik, hogy óvatosan enyhíthetünk a korlátozásokon”
− írta McGowan.
Our State has seen remarkable results in the fight against COVID-19 - and while that fight will continue for some time yet, those results mean we can now cautiously adjust some of the most extreme of those restrictions. pic.twitter.com/ao7OVqAYle
— Mark McGowan (@MarkMcGowanMP) April 26, 2020
Duda Ernő a koronavírus elleni gyógyszerek és vakcinák fejlesztéséről is beszélt.
„Jövedelmi helyzettől függetlenül egyszeri, 50 ezer Ft-os támogatást igényelhetnek azok a családok, akiknek ápolásra szoruló hozzátartozóját 2020. április 1-je után bocsátottak haza fekvőbeteg-ellátó intézményből. Az ezt lehetővé tévő rendeletről az április 24-i polgármesteri döntéshozatal során dr. Kiss László polgármester hozott döntést" - írja közleményében a kerület.
Legalábbis az eddigi tesztek alapján hatástalannak bizonyult a koronavírusos betegség ellen a HIV ellen használt Kaletra. Kubában mindenesetre már készül a prototípus a saját változatából.
A Közép-amerikai-földszoros országaiban - Panamában, Hondurasban és Guatemalában - ezekben a napokban ügyészségi vizsgálatok folynak a Covid-19 járvány elleni küzdelemmel kapcsolatos állami közbeszerzések terén gyanítható korrupciós ügyekben.
Számos ottani civil szervezet hívta fel az igazságügyi szervek figyelmét arra, hogy az említett országok kormányai szerintük visszaélnek a jelenlegi járvány miatt kialakult helyzettel,
KÖZPÉNZEK MENNEK ILLETÉKTELEN ZSEBEKBE.