A tokiói olimpia eredményhirdetéseinél elmaradnak az ötkarikás játékokon korábban megszokott medálátadási formaságok, mert kijelölt sportdiplomaták helyett ezúttal a dobogósok maguk akasztják a nyakukba az érmet – írja az MTI.
A változást ismertetve Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke szerdai, tokiói videokonferenciáján azt mondta, a személyes kontaktusok ily módon történő csökkentésével is gátat akarnak vetni a koronavírus terjedésének.
Tálcán viszik oda a sportolóknak az érmeket, amelyeket ők maguk vesznek el onnan. Biztosítani kell, hogy aki az érmet a tálcára teszi, fertőtlenített kesztyűt használjon, és a sportoló biztos lehessen abban, hogy korábban senki sem nyúlt hozzá a medálhoz
– részletezte Bach. A NOB-elnök szavai szerint Tokióban nem lesznek kézfogások, sem ölelkezések a díjátadó ünnepség alatt.
Hatalmas növekedést mutattak az esetszámok Hollandiában azt követően, hogy az országban majdnem minden korlátozást feloldottak. Múlt héten közel ötvenkétezer embernek lett pozitív a tesztje, ami több mint ötszáz százalékos növekedést jelent, írja a The Guardian. Ezután augusztus 13-ig ismét bezártak az éjszakai szórakozóhelyek, az italmérések pedig éjfélig lehetnek nyitva.
Mark Rutte holland miniszterelnök kedden bocsánatot kért a túl korai nyitásért.
Nagy az érdeklődés az egyéves ingyenes bérletek iránt Pozsonyban, amiket az oltatlanok motivációként, míg az oltottak jutalomként kaphatnak – olvasható a Körkép oldalán.
A főváros múlt hét végén indította el a nyereményjátékot, amelybe rögtön az első napon 12 ezren kapcsolódtak be
– mondta Katarína Rajčanová, a fővárosi önkormányzat szóvivője, aki arról is beszélt, hogy nagyon sokan kapcsolódtak be a nyereményjátékba, ami számukra nemcsak az oltás miatt fontos, hanem amiatt is, hogy szokást teremtsenek a tömegközlekedés használatából.
A főváros a koronavírus elleni oltás népszerűsítésére „Pozsony a kollektív immunitásért“ címmel kampányt indított, amelynek
az a célja, hogy a település elérje a kollektív immunitáshoz szükséges 75 százalékos átoltottságot.
Pozsony városa hatvan darab egyéves bérletet sorsol ki. A nyereményjátékba minden 18 évnél idősebb polgár benevezhet, pozsonyi állandó lakhely nem feltétel a regisztrációhoz.
A nyereményjátékba csak egyszer lehet jelentkezni. Abban az esetben, ha az illető nem nyer, automatikusan bekerül a következő sorsolásba.
Kéthetente 15 nyertest sorsolnak ki. Az oltási igazolást abban az esetben kell felmutatni, ha az illetőt kisorsolták. A nyereményjáték augusztus 27-ig tart.
Újságírók kérdezték Florin Cîțu román miniszterelnököt arról, hogy kötelezővé kívánják-e tenni az oltást az egészségügyben, miután Franciaország és Görögország már megtette – írja a Krónika Online.
A kormányfő válasza szerint
az egészségügyi dolgozókat illetően az a javaslat, hogy azokat, akik nem kívánják beoltatni magukat, teszteljék, és ennek költségeit maguk állják. Mi ezt a javaslatot terjesztettük az egészségügyi minisztérium elé.
A világon 187 742 713 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 4 048 018 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint szerda reggeli adatai szerint.
Egy nappal korábban 187 230 005 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 4 038 806 volt.
A fertőzés 192 országban és régióban van jelen. Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek.
A hivatalos adatok szerint a SARS-CoV-2 vírus okozta Covid–19 nevű betegségnek
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely Vuhan kínai nagyvárosból terjedt el.
Az ausztrál hatóságok még legalább két héttel meghosszabbítják a lezárásokat Sydney-ben – írja a Financial Times.
A döntés azután született meg, hogy az elmúlt huszonnégy órában újabb kilencvenhét pozitív esetet jelentettek. Új-Dél-Wales állam központjában már csaknem három hete vannak érvényben a korlátozások.
Eddig hozzávetőlegesen ötmillió brit állampolgárnak adták be az AstraZeneca Indiában gyártott változatát, akiknek nem szóltak arról, hogy ezt az oltást nem fogadják el az Európai Unió mindegyik tagországában – írja a The Telegraph. Az Egyesült Királyságban Covishield néven futó vakcina miatt egy házaspárt nem engedtek felszállni Manchesterben a Málta felé tartó repülőgépre.
A Covishielddel az égvilágon semmi baj nincs, élvezi az Egészségügyi Világszervezet jóváhagyását, az EU-tagországok egy része pedig el is fogadja, az Európai Gyógyszerügynökség azonban még nem bólintott rá a használatára, mert a gyártási és minőségellenőrzési papírok még nem készültek el.
Cikkünk korábbi változatában a Vaxzevria név szerepelt Covishield helyett. A Vaxzevriát, az AstraZeneca vakcináját nyilvánvalóan engedélyezte az Európai Gyógyszerügynökség. A tévedésért elnézést kérünk.