A Starbucks amerikai és kanadai részlegének mostani, illetve korábbi munkatársai azt állítják, hogy a koronavírus-járvány idején a vásárlóik bunkóbbak lettek, és a korábbiakhoz képest gyakrabban balhéztak a vendéglátóhelyeken.
A Business Insidernek nyilatkozva a Starbucks 27 dolgozója arról számolt be, hogy a pandémia alatt a vevők gyakran káromkodtak, szitkozódtak, vagy éppen néhány alkalommal hozzá is vágták az italukat a felszolgálókhoz.
Elismerték, hogy a leggyakrabban a járványügyi intézkedések miatt különböztek össze a vevőkkel.
legtöbbször a maszkviseléssel volt problémájuk a vendégeknek, ezek az esetek néha tettlegességig vagy a rendőr kihívásáig is elfajultak.
A járványügyi intézkedések mellett még az is konfliktusokhoz vezetett, hogy a pandémia miatt gyakran előfordult, hogy nem érkeztek meg időben a szállítmányok, és ezért kifogytak a készleteik néhány termékből.
Bár a vevőkre szinte a vendéglátás minden szektorában egyre több panasz érkezik a pandémia miatt, a Starbucksnál volt néhány olyan problémakör, ami egyedinek számított. Ezek közé tartozott például az, hogy a telefonos applikációjuknál problémák akadtak a rendelésekkel, valamint hogy sokan olyan, kínálatban nem szereplő italokat akartak megrendelni tőlük, amilyeneket rendszerint a TikTok nevű videómegosztón láttak.
A TikTokot be kellene szántani
– egyenesen ezt mondta a fentiekkel kapcsolatban az egyik New York-i Starbucks kávézó korábbi menedzsere.
Az alkalmazottak azt is kifogásolták, hogy a cég üzletpolitikája miatt csak nagyon nehezen tudtak fellépni a rendbontók ellen. Egyikük azt mondta, hogy szerinte ezt a Starbucks vendégei is észlelték, és emiatt is mertek megtenni olyan dolgokat náluk, amilyeneket máshol nem. Sokan el is hagyták a pályát az alkalmazottak közül.
A dolgozók megjegyezték azt is, hogy a fentiekkel szemben természetesen voltak ellenpéldák is, méghozzá általában azoknak a vevőknek a személyében, akik rendszeres visszatérők voltak náluk.
(via Business Insider)
Túl korai és a jelenlegi adatok szerint megalapozatlan valamennyi korlátozás feloldása Nagy-Britanniában – közölte a Brit Egészségügyi Társaság (BMA). A szakemberek arra hívták fel a figyelmet, hogy a tesztelés és a karanténok felfüggesztése az esetszámok emelkedéséhez vezethet.
Boris Johnson miniszterelnök múlt héten közölte a törvényhozás tagjaival, hogy a karanténkötelezettséget a tervezettnél egy hónappal előbb, február 24-én fel kívánja oldani – írja a Guardian.
Chaand Nagpaul, a BMA elnöke elmondta, hogy az esetek száma még mindig rendkívül magas, az Országos Statisztikai Hivatal szerint múlt héten az országban minden huszadik ember fertőzött volt.
Akkor sem kell koronavírustesztet végeztetniük az Ukrajnából Angliába utazóknak, ha korábban nem oltották be őket teljes körűen a vírus ellen – közölte a brit közlekedési minisztérium. A tárca bejelentése szerint az azonnali hatállyal érvénybe léptetett intézkedést a jelenlegi ukrajnai politikai helyzet indokolja. A pénteken késő este ismertetett intézkedés alapján a szabályozás alól azonnali hatállyal mentesültek az Ukrajnából Angliába beutazók.
Nekik akkor sem kell az indulás előtt koronavírus-szűrésnek alávetniük magukat, ha a nagy-britanniai feltételrendszer szerint nem számítanak teljes körűen beoltottnak a koronavírus ellen. A teljes körűen beoltott beutazók esetében a brit kormány már hetekkel ezelőtt megszüntette a tesztelési kötelezettségeket – számolt be az MTI.
Jó reggelt!
Indul az Index hétvégi hírösszefoglalója, melyben beszámolunk a koronavírus-világjárvány történéseiről és ismertetjük a legfontosabb tudnivalókat.
Jó egészséget, vigyázzanak magukra!