Index Vakbarát Hírportál

Mindeközben ma
új poszt érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Többen is más szerepet kaptak a sikersorozatban, mint amit eredetileg kinéztek maguknak.

    Ezen a héten végre véget ér a várakozás, csütörtökön megérkeznek a Bridgerton család 3. évadának befejező epizódjai.

    A Netflix sikersorozata ezúttal is rengeteg nézőt ültetett képernyők elé, sokan közülük azonban igencsak meglepődtek, miután nemrég kiderült, a címszereplő família tagjai közül a legtöbben nem is azt a karaktert alakítják, akit eredetileg kinéztek maguknak.

    A The Tab arról ír, terveik szerint egyaránt az első évadból ismert Simon Basset herceget formálta volna meg Jonathan Bailey és Luke Newton is, de a show producereinek más elképzeléseik voltak velük, így kötöttek végül ki a színészek Anthony és Colin Bridgertonnál. Utólag különösen fura belegondolni a dologba, lévén most Basset felesége, Daphne testvéreit játszák mind a ketten.

    Apropó, Daphne: a legidősebb Bridgerton-lány szerepére jelentkezett a Francescát megformáló Hannah Dodd is. A 29 éves színésznő egészen a legutolsó körös castingokig jutott, végül alulmaradt Phoebe Dynevorral szemben. A sors azonban kárpótolta őt, négy évvel később megkapta a harmadik nővér szerepét, miután a Francescát eddig alakító Ruby Strokes más munkái miatt nem tudott részt venni az új évad forgatásán.

    Dynevor ráadásul úgy előzte be riválisait, hogy esze ágában nem volt főszerepet játszani – bár ő nem árulta el, pontosan kit alakított volna tervei szerint, a válogatáson viszont annyira meggyőzte a rendezőt a Regé-Jean Page és közte lévő kémia, hogy nem is volt kérdés,  ő kelti majd életre Daphne Bridgertont.

  • A Mokka vendége volt hétfő reggel Mészáros Lili, akivel nagyot fordult a világ, amióta megnyerte a Next Top Model Hungary-t

    „Nagyon izgalmas, most egy teljesen új életet élek, mint azelőtt. Ez is igaz, hogy sokan megszólítanak, de szerencsére nagyon pozitív élményeim vannak. 8-9 éves gyerekek odajönnek kis notesszel, hogy autogramot kérnek, ilyenkor én még mindig zavarba jövök, folyamatosan, de próbálok helytállni, az az ember lenni, akinek láttak” – kezdte a modell, aki többek között egy egyéves márkanagykövetséget is nyert a műsornak hála, az ezzel kapcsolatos munkálatok pedig már meg is kezdődtek.

    „Mi, talán elárulhatom, az elmúlt hetekben már nagyon aktívan megkezdtük a közös munkát. Nagyon-nagyon imádunk Lilivel együtt dolgozni, nagyon profi, minden munkához úgy áll hozzá, hogy maximálisan odateszi magát. Amit szerintem mi nagyon élvezünk, hogy átjön a rendkívül barátságos, kedves személyisége, nagyon örülünk, hogy ő lett a nyertes” – áradozott Siba Anna, a Henkel marketingvezetője, hozzátéve: az ő elvárásaik, hogy Mészáros inspirálja az önkifejezésre nőket, és ezt egyelőre a modell remekül és hitelesen képviseli. 

    A műsor győztese tudja, könnyű ilyenkor elszállni, de igyekszik továbbra is két lábbal állni a földön, egyáltalán nem szeretne most hátradőlni.

    „Az igazi munka az most kezdődik a szakmában. Ez egy olyan álom volt, amire nem tudtam, hogy vágyom. Ez akkor derült ki, abban a pillanatban, amikor megtörtént.”

  • A Story magazinnak tartott élménybeszámolót a Groovehouse, vagyis Judy és Kárpáti Zsolt, akik többed magukkal utaztak az Egyesült Államokba. Kárpáti leszögezte, hogy szerinte kétféle ember van: aki imádja, és aki utálja Amerikát. Ők az első táborhoz tartoznak, így felejthetetlen élményeket szereztek. 

    Megcsodálták New York utcáit, jártak az ikonikus Central Parkban, és betértek Plaza Hotelbe is, ahol egykor a Reszkessetek, betörők! jeleneteit forgatták. A városnézés mellett egy kis zenélés sem maradhatott ki a vakációból, találkoztak ugyanis a kint élő rajongóikkal is.

    New Yorkban és Clevelandben is volt egy-egy pár száz fős közönségtalálkozónk. Voltak olyan nézők, akik egykor még ránk tomboltak itthon, és később költöztek ki, és olyanok is, akik mindig kint éltek, de követték a magyar zenét. De ami a legmeghatóbb volt számunkra, hogy voltak olyan gyerekek, akik annak ellenére, hogy Amerikában születettek, gyönyörűen beszélték a magyar nyelvet, és a szüleik révén tudták és énekelték velünk azt az egy-két dalt, ami felcsendült a találkozókon

    – mondta az énekes.

    Az utolsó napot Manhattanben töltötték volna, amikor Judyék kitalálták, hogy menjenek még át Miamiba, így gyorsan elindultak a repülőtérre, ahol hatalmas tömeg várta őket.

    Hatalmas sor állt előttünk, esélytelen volt, hogy elérjük a gépet. De kis gondolkodás után kitaláltuk, hogy eljátsszuk, mintha a sor elején már várnának minket a ”többiek”. Minimum ezer fő mellett haladtunk el hatan. Nagymamával, gyerekkel, szürreális volt... Biztos voltam benne, hogy mindjárt elkapnak minket a biztonságiak! De nem volt semmi, és a gépet is elértük

    – vette át a szót Judy, aki nem bánta meg az utolsó pillanatban hozott döntésüket:

    Mi ilyen spontának vagyunk, de kár lett volna kihagyni. Hófehér homokos óceánpart, pálmafák, napsütés... Jól le is égtünk egy perc alatt. Óriási élmény volt. És az, hogy jött velünk az anyukám, Maja és a párom is, és ezt velük és persze Zsoltival együtt élhettem át, még felejthetetlenebbé tette az egész kalandot. Krisztián születésnapját is megünnepeltük odakint. Októberben pedig megyünk vissza!

  • Kezdetben futballkarrierről álmodott, de zenészként találta meg a számításait.

    Pető Brúnót az Ázsia Expressz című kalandrealityben ismerhették meg először a nézők, majd a Zsákbamacskában már műsorvezetőként tűnt fel Marics Peti oldalán. Most a Bors arról is kérdezte, hogyan éli meg, hogy már egészen fiatalon kipróbálhatta magát a televíziózásban.

    Alapvetően olyan srác vagyok, aki szeret több lábon állni, és felfedezni kis boldogságot mindenben. A tévézés összeköthető a zenével: ugyanúgy emberekhez szólok, és vannak benne kreatív folyamatok, így örömmel mondtam igent a felkérésre. Az pedig a ráadás, hogy ilyen fiatalon fő­mű­sor­idő­ben lehetek a legnagyobb kereskedelmi tévé műsorában.

    – magyarázta a rapper, aki azt is elmondta, hogy korábban focista szeretett volna lenni.

    Mint kiderült, egészen fiatalon, négy-öt évesen kezdett el futballozni, majd az U18-as korosztályos válogatottban is szerepelt. Utána azonban jött egy sérülés, és eközben a zenélés egyre jelentősebb szerepet töltött be az életében. Az utolsó szezonját már úgy csinálta végig, hogy esténként zenélt, nappal meg edzésekre járt, de belátta, hogy ez ilyen formában nem mehet tovább. A családjából édesapja, Pető Zoltán kilencszeres válogatott labdarúgó volt, az 1996-os atlantai olimpián csapatkapitányi szerepet töltött be.

    Egyáltalán nem erőltette rám, hogy focista legyek; azt mondta, azt csinálom, amit szeretnék, ő pedig elfogadja. Így volt a zenével is, amit szerencsére támogatnak a mai napig, és büszkék rám. Anyukámnak közgazdászdiplomája van, ezen a területen is dolgozik. 2010-ben született egy öcsém, aki szintén a labdarúgás iránt érdeklődik. 

    A lap arról is kérdezte, hogyan kezeli a hirtelen jött népszerűséget, és a tévézéssel járó országos ismertséget: „Nem vagyok az az elszállós típus. Sosem éreztem magam királynak. Nagyon szeretek közvetlen és emberi lenni, és akkor érzem jól magam, ha nem vagyok megkülönböztetve azért, mert többen ismernek. Ha mégis elszállnék magamtól, a barátaim a földön tartanának. Maximalista típusnak tartom magam: amit csinálok, azt szeretem úgy elvégezni, hogy elégedett legyek” – tette hozzá.

Rovatok