A címvédő Új-Zéland a Kína elleni 43–5-ös sikerrel rajtolt női hetes rögbiben vasárnap a párizsi olimpián, majd Kanadát is könnyedén verte 33–7-re. A 2022-ben világbajnok ausztrálok ugyancsak két győzelemmel kezdték a tornát.
A C jelű kvartettből az amerikaiak és a házigazda franciák – a férfiaknál már megszerezte az aranyérmet a házigazda – két forduló után, kapott pont nélkül biztosították helyüket a hétfői negyeddöntőben. A csoportok első két helyezettjei, valamint a két legjobb harmadik jut a nyolc közé.
Hetes rögbi, női torna:
A csoport:
Az állás: 1. Új-Zéland 6 pont, 2. Kína 4 (45–55), 3. Kanada 4 (24–47), 4. Fidzsi-szigetek 2
B csoport:
Az állás: 1. Ausztrália 6, 2. Írország 4 (50–21), 3. Nagy-Britannia 4 (26–48), 4. Dél-afrikai Köztársaság 1
C csoport:
Az állás: 1. (és már negyeddöntős) Franciaország 6 (75–0), 2. (és már negyeddöntős) Egyesült Államok 6 (60–12), 3. Brazília 2 (5–50), 4. Japán 2 (7–85)
(MTI)
Hat pontot levontak a párizsi olimpián szereplő kanadai női labdarúgó-válogatottól, a hazaküldött, majd leváltott Bev Priestman szövetségi kapitány pedig egyéves eltiltást kapott a nemzetközi szövetségtől (FIFA), mert a csapat drónokkal térképezte fel a csoportrivális új-zélandiakat – írta meg az M4 Sport.
A kanadai együttes a hét elején drónokkal leste meg az új-zélandiakat, akik emiatt feljelentést tettek. Az eset után a kanadai válogatottól menesztették Joseph Lombardi és Jasmine Mander edzőt, illetve elemzőt, megvonták akkreditációjukat, a FIFA pedig most őket is egyéves eltiltással sújtotta.
Priestman akkor még azt jelezte, hogy önként nem ül le az új-zélandiak elleni csütörtöki összecsapásra – a vége 2–1 lett a kanadaiak javára –, ám később hazaküldték, majd leváltották, a FIFA pedig most 12 hónapra eltiltotta.
Kanada így most mínusz 3 ponttal áll, a csoportban pedig még vasárnap találkozik a házigazda és szintén győzelemmel rajtolt franciákkal, majd szerdán a kolumbiaiakkal. A három csoportból az első két helyezettek, valamint a két legjobb harmadik jut a negyeddöntőbe.
Győzelemmel mutatkozott be Pongrácz Bence a párizsi olimpia cselgáncstornáján a 66 kilogrammosok között vasárnap. A VS Dunakeszi idén Európa-bajnoki bronzérmes versenyzője a 16 közé jutásért azzal a nigériai Ismael Alhassane-vel került szembe, akit eddigi egyetlen találkozójukon megvert tavaly a linzi Grand Prix-n.
Második meccsükön, az Eiffel-torony közelében található Mars-mező Arénában a 24 éves magyar dzsúdós, aki szabadkártyát kapott a játékokra, az elején védekezésre kényszerült az elszántan támadó afrikai ellenféllel szemben. A folytatásban viszont átvette a kezdeményezést, megszerezte a vezetést egy kiemelésre kapott vazarival, majd a második percben, egy válldobást követően a győzelmet is a másodikkal.
Pongrácz a nyolcaddöntőben a súlycsoport legjobbjával, az olimpiai és négyszeres világbajnok japán Abe Hifumival találkozik.
Mészáros Eszter a 15. helyen végzett a nők 10 méteres légpuska számában vasárnap a párizsi olimpián. A héten torokgyulladással küzdő gödöllői sportoló a szombati vegyes csapat számban visszafogottan teljesített, az egyéni 60 lövéses alapversenyt ugyanakkor ragyogóan kezdte. „Féltáv” után viszont kisebb hullámvölgybe került, és végül 628,6 körös eredménnyel fejezte be a viadalt.
Mészárosnak a hétfői nyolcas döntőbe jutáshoz minimum 631,3 körre lett volna szüksége. A második versenynapon 11.15-től Péni István és Pekler Zalán a férfi légpuska alapversenyében áll lőállásba, 12 órától pedig Major Veronika a női légpisztoly fináléjában szerepel.
Szabó Bence nemcsak kétszeres olimpiai, többszörös világ- és Európa-bajnok kardvívó, hanem magyar és venezuelai szövetségi kapitány is volt, tehát amit ő nem tud a vívásról, és ezen belül a kardvívásról, azt nem is érdemes tudni. Arra azonban még ő sem talál racionális magyarázatot, hogy mi történhetett a háromszoros egyéni olimpiai bajnok Szilágyi Áronnal az első fordulóban, amikor az első fordulóban 15-8-ra kikapott a kanadai Fares Arfától a párizsi olimpiai egyéni versenyében.
Szabó Bence Indexnek adott nyilatkozatát ide kattintva olvashatja el.
Az Index az Eurosport jóvoltából résztvevője lehetett annak a nemzetközi sajtótájékoztatónak, amelyen két úszólegenda, Alain Bernard és Therese Alshammar válaszolt a Zoomon feltett kérdésekre. Bernard, a 100 gyors egykori világcsúcstartója hangsúlyozta, Léon Marchand és Milák Kristóf összecsapása 200 pillangón az olimpia egyik fénypontja lehet, a hat olimpián részt vevő Therese Alshammar pedig Hosszú Katinkát méltatta, aláhúzva, hogy semmit sem von le szédületes pályafutása értékéből, hogy nem jutott ki Párizsba.
Bővebben minden itt!
Póta Georgina szerint sokat számított, hogy ismerte ellenfelét, akit 1:3-ról fordítva legyőzött szombaton a párizsi olimpia asztalitenisz tornájának nyitónapján, ezzel bejutott a 32 közé egyesben.
Az az igazság, hogy egy pár szettet rá kellett arra szánni, hogy megérezzem, ahogy a szemcséssel játszik a német lány. Egyébként volt csapattársam, bár nem sokat edzettünk együtt, azért annyi előnnyel indultam, hogy játszottam már ellene, de ez évekkel ezelőtt volt
– nyilatkozott a Budaörs játékosa.
Hozzátette, az első szettben sikerült kiszerválnia ellenfelét, aki utána viszont már nem adott könnyű poénokat.
„Nagyon sok neccest ütött, talán látták is a nézők, hogy kicsit dühöngtem, mert egy szettben kaptam négyet is. De ez szerencsére a döntő szettben visszajött, mert csúszával kezdtem, eszembe is jutott, hogy nem szabad bosszankodni, mert úgyis megfordul a helyzet” – hangsúlyozta.
Amikor megnyerte a negyedik szettet, éreztem, hogy kicsit megkönnyebbült, én meg gondoltam, ha már itt vagyok az ötödik olimpiámon, szeretnék legalább egy meccset nyerni, ha már eljöttem. Összeszedtem minden erőmet és csak arra fókuszáltam, hogy ezt a meccset nem fogom elengedni, hanem azért is megcsinálom.
A 32 között a negyedik helyen kiemelt dél-koreai Sin Jubin és az ausztrál Melissa Tapper hétfői párharcának továbbjutója vár majd Póta Georginára.
Eredmény:
női egyes, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Vasárnap a magyar sportolók közül elsőként a női légpisztolyosok döntőjében érdekelt Major Veronikának lesz lehetősége érmet szerezni a párizsi olimpián.
Major Veronika a szombati alapverseny során kiváló teljesítményt nyújtva, első helyezettként jutott be a fináléba
Vívásban a női tőrözők és a férfi párbajtőrözők lépnek pástra, előbbiek között Pásztor Flóra, utóbbiaknál pedig a három éve Tokióban ezüstérmes, 2019-ben világbajnok Siklósi Gergely, valamint a tavaly ugyancsak vb-győztes Koch Máté, illetve Andrásfi Tibor próbál a 32-es tábláról eljutni a negyeddöntőbe a délelőtti és kora délutáni időszakban, írja az MTI.
Kilenc órakor ismét pályára lép női kéziválogatottunk az olimpián, a második fordulóban Brazília lesz Golovin Vlagyimir csapatának az ellenfele.
Az első fordulóban szoros csatában alulmaradtunk a házigazda franciák ellen, itt a lehetőség a javításra. A mérkőzést az Indexen élőben közvetítjük, tartsanak velünk!
Az eseményeket itt tudja követni percről percre!
A tervek szerint vasárnap reggel kaptak volna lehetőséget a triatlonosok, hogy megismerkedjenek az olimpiai versenyhelyszínnel és edzést – ahogy ők mondják – beúszást tartsanak a Szajnában. A rossz vízminőségi miatt azonban nem engedték be őket a folyóba. A szervezők előrejelzése szerint, amennyiben nem esik több eső, keddre rendeződhet a helyzet – tudtuk meg a Magyar Triatlon Szövetség közleményéből.
Nincsenek könnyű helyzetben a párizsi olimpia triatlon versenyeinek indulói, köztük a három magyar sportoló, Kuttor-Bragmayer Zsanett, Bicsák Bence és Lehmann Csongor. Bár a múlt héten már kedvező hírek érkeztek a Szajna vízminőségével kapcsolatban, a pénteki és szombati – az ünnepélyes megnyitót és az első hivatalos versenynap szabadtéri számainak lebonyolítását is megzavaró – eső megint jelentős mennyiségű szennyező anyagot mosott a folyóba, így sokat romlott a vízminőség. Az eredeti menetrend szerint vasárnap reggel lett volna a triatlonosok első beúszása, de szombaton még semmi biztosat nem tudtak mondani azzal kapcsolatban a szervezők, hogy ezt meg lehet-e tartani. Végül vasárnap hajnali négykor derült ki, hogy nem tudnak edzeni a Szajnában, csak a partról nézhetik meg az úszás helyszínét a sportolók.
Nem könnyíti meg ez a bizonytalan helyzet a felkészülés utolsó napjait. A három versenyzőnk közül Kuttor-Bragmayer Zsanett és Lehmann Csongor inkább fel sem kelt hajnalban, Bicsák Bence viszont kijött az olimpiai faluból a pályára, bejárja a helyszínt, de úszni nem engedik. Szerencsére az eső elállt, a kedd reggeli férfi futamig nem várható csapadék, így a szervezők és mi is úgy készülünk, hogy az eredeti időpontban lesz a verseny. Még arra is van némi remény, hogy holnap reggel akár edzeni is lehet majd a folyóban
– mondta el vasárnap kora reggel Lipták Tamás, a Magyar Triatlon Szövetség szakmai igazgatója.
A párizsi olimpián triatlonban három számban avatnak bajnokot. A tervek szerint július 30-án, kedden a férfiak egyéni futamát (rajt: 8:00, magyar indulók: Bicsák Bence, Lehmann Csongor), másnap pedig a női versenyt (rajt: 8:00, magyar induló: Kuttor-Bragmayer Zsanett) rendezik, a mixváltók augusztus 5-én csatáznak majd.
A Szajna vízminőségétől függetlenül is kiemelt figyelmet kap a triatlon, amely az utóbbi 20-25 év egyik leggyorsabban fejlődő olimpiai sportága. Párizs legszebb részein, a Szajnában, illetve a folyó partján, a Szajna feletti hidakon és a világ egyik legismertebb sugárútján, a Chamsp Élysées-n jelölték ki a pályát. Olyan „díszletek” között versenyezhetnek a triatlonosok, amilyenről más sportágak képviselői talán még álmodni sem mernek. Ehhez már csak az kell, hogy a vízminőség is megfelelő legyen!
Hiába nyert magabiztosan a szerb Novak DJokovics a párizsi olimpia első fordulójában, koránt sem elégedett a teniszező az olimpiai szabályrendszerrel.
A 24-szeres Grand Slam-tornagyőztes játékos azt nehezményezi, hogy olyan játékosok is szerepelhetnek az egyéni küzdelmekben, akik alapvetően már évek óta csak párosban indultak tornákon – akárcsak mostani ausztrál ellenfele, Matthew Ebden, aki legutóbb két éve szerepelt partner nélkül versenyen.
Nem igazán értem a szabályokat, egyszerűen nem logikusak. Nem hiszem, hogy ez jó imázs a sport számára. Sok egyéni teniszező volt, akiket el lehetett volna hívni. Ezt a részét nem értem
– fakadt ki a győzelme után Djokovics.
Cselgáncs (Mars-mező Aréna)
Hegyikerékpár (Elancourt-i domb)
Kézilabda (Dél-párizsi 6-os Aréna) női csoportmérkőzés
Lovassport (Versailles-i kastély)
Ökölvívás (Észak-párizsi Aréna)
Sportlövészet (Chateauroux-i Lőtér)
Tenisz (Roland Garros)
Torna (Bercy Aréna)
Úszás (Paris La Défense Aréna)
Vívás (Nagy Palota/Grand Palais)
Vízilabda (Vizes Központ)
férfi csoportmérkőzés, B csoport:
A reggeli kávé mellé ajánlunk egy jó programot: miközben kedves olvasóink elfogyasztják a gőzölgő, forró nedűt, pörgessék át galériánkat, amiben összegyűjtöttük a szombati nap legjobb képet az olimpiáról.
A női kéziseink után a férfi kéziseink is vereséggel startoltak az olimpián, előbbiek ma javíthatnak Brazília legjobbjai ellen.
Női pólósaink kiélezett mérkőzést játszottak az Eb-címvédő hollandokkal, akik az utolsó pillanatokban léptek el kettővel, így övék lett a győzelem.
Utána Szilágy Áron címvédésről szőtt álmai foszlottak gyorsan szerte, majd Gémesi Csanád sírva búcsúzott a kardvívók egyéni versenyétől.
A nap fénypontját Muhari Eszter szolgáltatta, aki hatalmas csatában nyert bronzérmet élete első olimpiáján.
Indul a második nap a 2024-es párizsi olimpián. Szombaton a magyar küldöttség megszerezte az első érmét, a pozitív alaphang tehát megvan.
Tartsanak velünk egész nap percről percre frissülő közvetítésünkkel. Beszámolunk minden fontos eseményről, természetesen a magyar sportolókra különös figyelmet fordítva.
Mielőtt felpörögnének az események, böngésszék az Index olimpiai mellékletét , amelyben megtalálják a részletes programot, illetve azt is, pontosan mikor szurkolhatunk magyar sportolóknak.