Hogy a Manchester City gyorsabban játszik, a Tottenham ellentámadásai is nagyon gyorsak és veszélyesek is. Csak éppen a jó passzok hiányoznak a végén.
A videobíró bevezetése óta megszokhattuk, hogy a korábban inkább vétlennek számító kezezésekért is jár a büntető. Ezúttal is így történt, az új aranyszabálynak megfelelően a védő testkontúrját megnövelő kéztartás miatt büntetőt ért a becsúszó Tottenham-játékos, Danny Rose karjáról felpattanó lövés. És még egy sárgát is kapott érte, bár mindez nem annyira zavarja, mert a tizenegyes kimaradt.
A Tottenham korábbi stadionját, a White Hart Lane-t váltotta fel a vadonatúj létesítmény, amely ugyanúgy, Észak-Londonban található. Az előző, lebontott stadion helyére került, és a Tottenham Hotspur Stadium jelenleg ideiglenes név, szponzort vár még a projekt. 2016-ban kezdték építeni és április 3-án adták át, a Spurs a Crystal Palace elleni 2-0-val ünnepelte. A stadion befogadóképessége 62 026 néző, a projekt 1 milliárd fontba került és NFL-meccseket is rendeznek majd itt. Az alábbi videóval tehetünk egy körsétát a létesítményben.
Balra rúgta a csatár, arra ment a francia kapus is, kiütötte.
Videóznak, Rose bal kezén pattant meg a labda. Ebből 11-es is lehet. Megadja a bíró
Egy gyors bal oldali támadás végén Sissoko húzott el. Jól ívelte középre, Alli kapásból vállalta el, nem sokkal ment fölé.
Komoly akció nem volt még, ahogy az várható volt, a Manchester City birtokolja többet a labdát. Megpróbálják a széleken, gyors akcióval a Tottenham kapuja elé kerülni.
A Manchester City kezdett.
Tottenham: Lloris – Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Winks, M. Sissoko – Eriksen, Alli, Szon Hung Min – Kane. Cserék: Gazzaniga (kapus), Davies, D. Sánchez, Foyth, Wanyama, Lucas Moura, F. Llorente.
Manchester City: Ederson – Walker, Otamendi, Laporte, Delph – Fernandinho, Gündogan, D. Silva – Mahrez, Agüero, Sterling. Cserék: Muric (kapus), Kompany, Stones, De Bruyne, L. Sané, Gabriel Jesus, Foden.
Guardiola meg is indokolta a döntését. Bernardo Silva sérült, és mivel ismeri a Tottenham játékfilozófiáját, a meccs második szakaszára tartogatja a belgát.
Egészen félelmetes sorozatot tud maga mögött a Manchester City. Pep Guardiola csapata az utolsó 13 mérkőzését megnyerte, ha ide vesszük a Chelsea elleni tizenegyesekkel kiharcolt ligakupa sikert is. Legutóbb 2019. január 29-én kaptak ki 2-1-re a Newcastle otthonában. Azóta 8 bajnoki, 3 FA-kupa és két BL-győzelem a lajstromban. Amúgy tavaly december 30-a óta, azaz 23 meccse csak a Newcastle elleni a vereség az egyetlen.
A találkozót a holland Björn Kuipers vezeti. Majd kiderül, jó ómen-e, de eddig négyszer fújt a két csapatnak, és abból csak egyet nyert meg. A Citynek háromszor (1 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség), a Tottenhamnek egyszer, 2016-ban, amikor az AS Monacótól kapott ki.
A londoniak többnyire a KEK-ben és az UEFA-kupában vitézkedtek korábban, bár 1962-ben a BL elődje, a BEK elődöntőjéig jutottak. 2011-ben tértek vissza a BL-be, és akkor a negyeddöntőig menetelt a csapat, végül a Real Madrid állította meg. A Manchester City a 2011–2012-es idény óta folyamatosan BL-szereplő, de negyeddöntőt most játszik csak harmadszor, továbbjutni pedig csak három éve sikerült. A Citynek is a Real jelentette akkor a végállomást.
Mauricio Pochettino, a Tottenham menedzsere a Telegraph nyomtatott verziójának nyilatkozva elmondta, ez a legnagyobb meccs lesz, amin valaha részt vett. Hozzátette, még egyértelműen az elődöntő a cél, még ha a Manchester City egy kiváló csapat is. Természetesen nagyon tisztelik az ellenfelet.
A kupa előző körében mindkét csapat németet vert ki. A Tottenham és a Manchester City is kettős sikerrel lépett túl ellenfelén. Előbbi a Borussia Dortmund (3-0, 1-0), utóbbi a Schalke 04 ellen (3-2, 7-0).