sárga lap | Magyarország | második félidő
    Botka (21) Magyarország
    52’

Botka kései belépője Mbappét találja telibe, villan a sárga.

• 51’

Elcsúszik lövés közben a francia középpályás, így 23 méterről a bal alsó mellé tüzel. Majd mérgében csapkodja a földet.

• 50’

Pavard jobb oldali beadását blokkolja Szalai Attila. A sarokrúgást Griezmann tekeri középre, de kipattan a labda.

• 48’

Varane kanyarítja középre a labdát a jobb oldalról, Digne fejeli beljebb, de Benzema és Mbappé sem tud kapura fordulni, végül Gulácsi szedi össze a lecsorgót.

• 47’

Kleinheisler borítja fel Rabiot-t a felezőnél.

• 46’

Jön a második negyvenöt perc, ezt a franciák kezdik.

• 46’

Bódog Tamás, az Index szakértője: Gyönyörű! Egyszerűen szenzációs, szavakat is nehéz találni! Vezetünk a világbajnok ellen. Nagyszerű ellentámadás volt, Fiola átvétele volt a döntő, remekül tette maga elé a labdát, úgy, hogy a védő nem tudott vele mit kezdeni, hátulról legfeljebb szabálytalan tudott volna. Bár nem ez a realitás, hatalmas bravúr eddig, a szurkolok belehajszoljak a játékosokat, hogy erőn felül teljesítsenek. Az első 15 perc kiegyenlített volt, utána látszott a franciák fölénye, de ez most nem számít, a futballban mindig vannak csodák.

• 50’

Fülig érő mosollyal énekel 60 ezer piros mezes ember a Puskás Arénában, ilyet valószínűleg még nagyon kevesen éltek meg, hogy a magyar válogatott a szünetben vezet az aktuális világbajnok ellen, ráadásul egy nagy nemzetközi tornán. Parádés kezdés, és innentől Franciaországnak kell mennie a győzelemért. Várhatóan letámadnak a szünet után és rohamozni fognak, kőkemény 45 perc vár a magyar válogatottra.

• 50’

Michael Oliver véget vet az első játékrésznek. Elképesztő, a magyar válogatott 1–0-ra vezet a szünetben a világbajnok Franciaország ellen! Soha rosszabb első félidőt!

• 47’

• 46’

Elképesztő hangerő és üdvrivalgás a Puskás Arénában, vezetünk a világbajnok Franciaország ellen! Talpon az egész stadion!

• 47’
    gól | Magyarország | első félidő
    Magyarország Fiola (5)
    1
    0 Franciaország
    47’

GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Megszerzi a vezetést a magyar válogatott! Fiola Attila iramodik meg pazarul a bal oldalon, betör a tizenhatoson belülre Sallai Roland kiugratásával, és az ötös jobb sarkától a bal alsóba helyez.

• 45’

Ennyit hosszabbít Michael Oliver.

• 43’

Kleinheisler teszi ki a megszerzett labdát a bal szélre, Sallai egy csel után a tizenhatos sarkától próbálkozik lövéssel, de a felfutó Fiolát trafálja telibe, így pattan kirúgásra a labda.

• 42’

Benzema és Griezmann sem jut el lövésig, Kleinheislert szereli Digne, így jöhet a kirúgás. Szalai Attila eközben a közönséget hergeli.

• 37’

Ezért kellett lecserélni a magyar csapatkapitányt.

• 37’

Paul Pogba megunja a teketóriázást, a jobb oldalról, tíz méterről kapura durrantja, de csak az oldalhálóba. Gulácsi amúgy is résen van.

• 33’

Fokozódik a francia nyomás, a magyar válogatott gyakorlatilag nem tud kijönni saját térfeléről. Most Kylian Mbappé villantja meg, miért fizetett érte 180 millió eurót a Paris Saint-Germain. Zsebkendőnyi területen megforgat két magyar védőt a tizenhatoson belül, majd kissé kisodródva, a jobb oldalról, tíz méterről keresztbe lövi a labdát Orbán lábai között.

• 39’

Bódog Tamás, az Index szakértője: Sajnálom Szalai Ádámot, a harciassága sokat jelent a csapatnak, motiválja a többieket, remélem, nincs komolyabb baja, és a németek ellen játszhat. A franciák egyre jobban nyomnak, támadnak, érik a gól. Nagyon gyorsak, gondolkodásban is, de egyelőre tartjuk az eredményt, ami nagy szó.

• 31’

Egy hosszan felívelt labdát Mbappé vesz át, majd sarokkal készít vissza a középen érkező Karim Benzemának. A Real Madrid támadója senkitől sem zavartatva lőhet 12 méterről, de nem találja el a kaput, a bal alsó mellé trafál.

• 29’

A bal oldalon egyérintővel hozzuk ki a labdát, majd Nikolics kapja területbe jó ütemben, de résen van Hugo Lloris, aki jól mozdul ki a kapujából és begyűjti a labdát. Kifejezetten tetszetős támadás, kár, hogy az utolsó passz pontatlan.

• 26’

Az imént megítélt szabadrúgást Griezmann végzi el, fejbe rúgja a sorfalban álló Nikolics Nemanját. Őt is ápolni kell, de a jelek szerint tudja folytatni a találkozót.

• 26’
    csere | Magyarország | első félidő
    Szalai Á. (9) Magyarország
    Nikolics (23) Magyarország
    26’

Kényszerű csere a magyar válogatottnál.

• 25’

A játékvezető ivószünetet rendel el, miközben Szalai Ádámot ápolják. A magyar csatár a földön fekszik, egy ütközés után marad lenn. Biztos, hogy le is kell cserélni, számára véget ér ez a találkozó. Be is sétál az öltözőbe, vastapsot kap a közönségtől.

• 23’

Paul Pogba tolja meg a labdát középen, majd miután továbbteszi, Schäfer András rúg oda egyet, szabadrúgást kapnak a franciák középről, 23 méterre a magyar kaputól.

• Bódog Tamás, az Index szakértője: Bátran kezdtünk, nem ijedtünk meg az ellenféltől. Több szabadrúgást is kiharcoltunk, rúgtunk szögletet is, nem álltunk vissza a kapunk elé. A pontrúgásokból lehet valami...

• 21’

Most Karim Benzema ad be a bal oldalról, de már a tizenhatoson belülről, Mbappé hátrafelé mozogva próbál fejelni, de most sem találja el a kaput.

• 17’

Lucas Digne teker középre a bal oldalról, a középen érkező Kylian Mbappé jó nyolc méterről mellé fejel. Gulácsi rajta van, ha kapura megy, valószínűleg véd a magyar kapus.

• 15’

Kanté indul meg középen több magyar védő között szlalomozva, majd a visszalépő Benzemához passzol a tizenhatoson belül, de a Real Madrid támadója lesről mozog vissza, a partjelző észre is veszi és beinti.

• 14’

Szép francia támadás középen, Kylian Mbappé dobja ki a jobb oldalra Karim Benzemának, aki 15 méterről tüzel, de Gulácsi Péter hárít. A kipattanó Griezmann elé kerül, aki azonnal kapura küldi azt, de a magyar kapus ismét véd, földöntúli bravúrral!