Az első meccs első negyedórájában Lucas Hernández szenvedett súlyos térdsérülést, azóta testvére, Theo kezd, erre most ő is a térde miatt maradt lent... Szerencsére ez inkább csak trauma volt, nem szalag, tudja is folytatni.
Franciaország a hatodik nemzet lett, amely két egymás utáni világbajnokságon is legalább eljut a döntőig. Korábban ezt a bravúrt Olaszország, Brazília, Hollandia, Németország és Argentína teljesítette.
Érdekesség, hogy ezek közül Olaszországnak és Brazíliának jött össze kizárólag a címvédés.
Ez volt a világbajnokság második elődöntője, eldőlt, hogy Argentína ellenfele Franciaország lesz a vasárnap – magyar idő szerint – 16 órakor kezdődő fináléban. Marokkó a bronzmeccsen – szombaton – Horvátországgal csap majd össze.
1962 után először jöhet össze a címvédés, akkor Brazília tudott ismételni az 1958-as sikert követően. Címvédő pedig legutóbb 1998-ban jutott el a fináléig, akkor is a braziloknak sikerült ez, végül pedig épp Franciaország állította meg Ronaldóékat!
A címvédő Franciaország a vártnál jobban megszenvedett, de 2–0-ra nyert Marokkó ellen, ezzel ismét bejutott a döntőbe!
Nincs szépítés, pedig közel járt Marokkó. Lloris véd nagyot lábbal a röviden, aztán a kipattanóból Unahi próbálkozik 13 méterről, ez megpattan, az ötös bal csücskénél Hamdallah kap bele, de Koundé úgy helyezkedik, a gólvonaltól egy méterre blokkolni tud!
44 másodperccel pályára lépése után talált be a marokkói hálóba Randal Kolo Muani, amivel a világbajnokságok történetében a harmadik leggyorsabb, cserejátékos által szerzett gólt rúgta.
Nála gyorsabban csak a 2002-es vb-n Richard Morales, és 1998-ban Ebbe Sand találtak be.
Unahi lőtt 14 méterről, középről kapu fölé, de a jelek szerint csak azért nem volt pontosabb a próbálkozása, mert az egyik francia védőn megpattant. Szemmel nem nagyon lehetett érzékelni.
Utána felgyorsít, de a 16-oson belül lőni már nem tud, a kaputól 8-10 méterre Hakimi becsúszva szereli.
Minimum ennyi ideig tart még a játék a katari vb második elődöntőjében.
Abuklalt ugratják ki a leshatárról, 12 méterről, kissé balról lő is, de nem túl erősen, így Lloris biztos kézzel tudja megfogni a próbálkozást. Aztán még a zászló is lendül, kiderül, hogy cirka 15 centis lesen volt.
Mezőnyjáték dominál. A franciák nem szakadnak meg az újabb gólért, ha úgy van, kényelmesen engedik a marokkóiakat passzolgatni – amíg az utolsó 30-35 méterre nem érnek a francia kapuhoz képest.
A második francia gólig hitték a csodát, most viszont a testbeszédük egész másról árulkodik. Elúszott az igazán nagy történelmi tett reménye az afrikaiak számára? Vagy 8 perc (plusz akár még ennyi ráadás) alatt vissza lehet jönni kétgólos hátrányból a címvédő ellen?
A Frankfurt 24 éves támadója mindössze negyedszer válogatott, ez volt az első gólja a francia csapatban. Nem mellékesen egy perc ha eltelt a beállása és a találata között!
ELDŐLT?! Mbappé szerez labdát a marokkói térfélen, Thuramhoz passzol, aki visszaadja neki, 13 méterről, három védővel a nyakán cselez, majd lő, a hosszún az imént beállt Kolo Muani jön és két méterről a kapuba lő! 2–0
A csere cseréjét láthattuk. Amallah még a meccs elején váltotta a sérül Szaisszt.
Ezzalzuli hallgatja a kispadoknál a taktikai utasításokat.
Hamdallah szerzett labdát a francia térfél közepén, bevezette a 16-oson belülre, ám hiába lőhetett volna, inkább a cselekbe bonyolódott, ezzel pedig oda is lett a lehetőség...
A címvédő 1,41-nél áll, Marokkó csupán 0,28-nál a várható gólszámot (xG) illetően, mikor picivel a 70. perc után járunk.
Franciaország sosem veszített el mérkőzést világbajnokságokon, ha a félidőben vezetett. 25 alkalommal nyert, és egyszer játszott döntetlent a francia válogatott, ha a szünetben nála volt az előny.
Griezmann 22 méterről, enyhén balról, szabadrúgásból kanyarítja az ötös jobb csücske felé a labdát, Varane és Thuram is ugrik fejelni, végül utóbbi éri el a labdát, de nem tudja jól helyezni, egy méterrel a bal kapufa mellé megy a bólintása.
Megkerüli Darit a 16-os előterében, a marokkói védő meg utánarúg. A kaputól 22 méterre, enyhén balról jön az újabb francia szabadrúgás. Ezúttal is Griezmann a labda mögött.
A Thuram által kiharcolt szabadrúgásból Griezmann rúgja be élesen, fejmagasságban az ötös előterébe a labdát, de hiába érkezik három francia is, egyik társ sem tud bólintani. Viszont a felszabadítás sem az igazi, a jobbról visszatett labdát meg Varane fejelné kapura enyhén balról az ötös előteréből, de inkább felfelé, mint előre bólintja azt meg, így meg nem veszélyes.
Hakimi nem engedi meg Thuramnak, hogy a kaputól jó 25 méterre, az oldalvonalnál átvehesse a labdát, hátulról beleszáll. Sárga nincs.
Az imént lement Giroud helyét kilencesként Mbappé veszi át középen, Thuram bal szélsőnek állt be.
Most Bufal tudott betörni a 16-oson belülre, éles szögből centerezett is, miután Hernández hagyta elfutni, mert úgy érezte, már nem éri be a kissé hosszúra sikerült (ön)szöktetését. Tévedett. Griezmann viszont jól helyezkedett és minden sallangot kerülve előrebikázta a labdát.
Hernández ugratja ki Mbappét, aki szemmel láthatóan lesről indul, de a partjelző nem jelez, inkább megvárja az akció végét, ami akkor jön el, amikor Griezmann 21-22 méterről eleresztett megpattanó lövése méterekkel a kapu jobb oldala mellett elhagyja a játékteret.