• 21 Milutin Oszmajics
  • 10 Sztevan Jovetics
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • 47’

Pedig ígéretesen érkezett a kapu előterébe a labda, de Ádám mikor már bólintott volna, közbe szóltak a vendég védők. Kevéssel később Nagy Zsoltot rúgták fel a tizenhatos előterében, a bal oldalról érkező szabadrúgást Kalmár rúgta izomból középre, de most nem találta el Ádám fejét, mint tette azt Szoboszlai Bulgáriában.

Veszovics egyébként begyűjtötte sárga lapját a Nagy Zsolt elleni szabálytalansága miatt.

• 46’
    csere | Magyarország | második félidő
    Bolla Bendegúz (14) Magyarország
    Loic Nego (7) Magyarország
    46’

...méghozzá kettőt is, Loic Nego váltotta Bolla Bendegúzt, míg Kalmár Zsolt Gazdag Tamás helyére érkezett.

• 46’

Újra itt vagyunk, a játékosok a pályán, pillanatokon belül folytatódik a mérkőzés. Most a magyar válogatott fogja kezdeni a játékot. Nézzük, Marco Rossi összekapta-e szünetben a csapatot, mert a mutatott játék egyelőre nagyon kevés.

• 45’

Az első félidőben a magyar válogatott 63 százalékban birtokolta a labdát, 8–2 volt a lövések száma, 25–7 a támadásoké, 297–140 a passzoké, 3–8 a szabálytalanságoké, de a gólokat tekintve sajnos 0–1-et mutat az eredményjelző.

• 45’

A holland sípmester nem jelzett hosszabbítást, így 45 perc után lefújta az első játékrészt. Montenegró 1–0-ra vezet, de jelen esetben ez sem jelent számára Eb-kvalifikációt, mivel a másik mérkőzésen Szerbia szintén vezet.

A magyar válogatott ugyan több lehetőséget dolgozott ki, de Montenegró egyetlen ígéretes lehetőségét gólra váltotta, így jelenleg Marco Rossi csapata nem végezne csoportelsőként. Folytatás 15 perc múlva.

• 45’

...most áll a játék, mivel a bal szélen Kucs rogyott össze, és ápolásra szorult. A folytatásban Szoboszlai passzolta ki bedobásra a labdát, de nem direkt, csak rosszul mérte fel a helyzetet, és azt gondolta, hogy Bolla érkezik a szélen. Nem így történt.

• 42’

Egyre nagyobb a magyar nyomás, Nagy Zsolt bal szélről érkező lövését blokkolták a vendégek, a kipattanó visszaérkezett a kapu előterébe, a labda ide-oda pattogott, Ádám Martin próbált fejelni, de végül Gazdag húzta kapu mellé a labdát, kirúgás.

Ez már sokkal komolyabb lehetőség volt, magyar gól viszont még nincs.

• 41’

Szoboszlai a bal oldali szögletét a hosszú oldalon érkező Bollának ívelte, aki egy állítás után rögtön lőtt, próbálkozása pedig nagy erővel érkezett a kapu irányába, viszont beleért az egyik vendég védő, így nem talált kaput.

De biztató jel, hogy felébredt a válogatott, és már Marco Rossi csapata irányítja a mérkőzést.

• 39’

...mint az történt a Szerbia elleni mérkőzésen. Igaz, akkor Sallai Roland válaszolt rögtön, és ragadta újra magához a vezetést a válogatott. A vendégek gólja után Montenegró próbálja ugyanúgy tartani a labdát, de egy labdavesztést követően a magyar válogatott szöglettel próbálkozhat.

• 39’

Mintha a szófiai meccset néznénk: a mieink irányítanak, támadnak (bár átütőerő nélkül), az ellenfél pedig az első érdemi lehetőségéből eredményes... No, akkor lássunk itt is legalább egy egyenlítést.

• 37’
    gól | Montenegró | első félidő
    Magyarország
    0
    1 Montenegró Slobodan Rubezsics (22)
    37’

A szabadrúgás után végül nem tudott tisztázni a válogatott, a visszaívelt labdát Jovetics fejelte középre, Rubezsics pedig közelről a hálóba fejelt, 0–1! A magyar védelem kissé elaludt, rögtön büntetett az ellenfél.

A videóbíró ugyan megvizsgálta az esetet, de nem talált semmi szabálykönyvbe ütközőt, így hivatalosan is előnyben a vendégcsapat.

• 35’
    sárga lap | Magyarország | első félidő
    Gazdag Dániel (16) Magyarország
    35’

Ezúttal Gazdag kapja, így már a sárga lapok tekintetében egyenlő az állás. A 30 méterről érkező szabadrúgást Szoboszlai kifejelte.

• 34’

...24 méterről, kissé balról érkező szabadrúgásból, de a hosszú oldalon már Lang nem tudta jól megjátszani fejjel a labdát, ugyan beleért, de az el sem jutott a kapuig, az alapvonalon hagyta el a játékteret. Ezt azért nem nevezhetjük lehetőségnek.

• 31’

A válogatott védője előre húzódott, és Nagy Zsolt passzát követően már a tizenhatoson belül találta magát, meg is próbált kivitelezni néhány cselt belső védő létére, de balszerencséjére a montenegrói védők határozottan elválasztották a labdától.

• 30’

Az első fél óra magyar mezőnyfölényt (58:42% labdabirtoklás) hozott, 4–1 a lövések száma, 13–5 a támadásoké, Montenegró pedig háromszor annyit szabálytalankodott (2–6).

• 28’

Gazdag jobb oldalról érkező beadását Ádám fejelte 10 méterről a bal alsó sarok mellé, de ettől sem szökött az egekbe Mijatovics kapus vérnyomása.

• 26’
    Szoboszlai Dominik (10) Magyarország
    26’

A magyar válogatott csapatkapitánya nem ússza meg a mérkőzést figyelmeztetés nélkül, Joveticsnek ütött oda viszonylag ártalmatlan szituációban, sárga lap lett a jutalma. Esetleg ha piros lapot kapna valamelyik magyar játékos, akkor az Európa-bajnokság első mérkőzését kihagyni kényszerülne.

• 24’

Hordozhatott volna, de a tizenhatos előteréből, középről érkező lövését szinte azonnal blokkolták a vendég védők, így Mijatovics kapusnak nem kellett közbeavatkoznia. Előtte egyébként Nagy Zsolt próbálta beadni a labdát a bal oldalról, de akkor is helyén voltak a védők.

Ezek ugyan nem voltak komoly lehetőségek, de nem történt különösebben izgalmas jelenet az elmúlt percekben.

• 21’

Az utóbbi percekben nem alakult ki veszélyes lehetőség, a vendégek igyekeznek megtartani a labdát, és kezdeményezni, de a labdatartáson kívül egyelőre sok vizet nem zavarnak.

Kevéssel később egy jobb oldalról érkező beadással azért megpróbálkoztak, de Oszmajics rosszul kezelte le a labdát a kapu előterében, ezáltal pedig elmúlt a veszély.

• 20’

A másik meccsen Milos Veljkovics góljával vezetnek a szerbek, így pontszámban beérték a mieinket, de az egymás elleni eredmény nekünk kedvez, tehát ha nem kapunk ki, mi vagyunk az elsők.

• 18’
    sárga lap | Montenegró | első félidő
    Slobodan Rubezsics (22) Montenegró
    18’

Vendég oldalról, természetesen. Rubezsics kapta a mérkőzés második sárga lapját, a kissé jobbról, 20 méterről érkező szabadrúgásból viszont komolyabb lehetőség ezúttal sem alakított ki a magyar válogatott.

A rossz szabadrúgás után Ádám Martin próbált meglódulni, de Szavics egy remek szereléssel megálljt parancsolt neki.

• 17’

...ezúttal is Szoboszlai állt a labda mögé, 27 méterről érkező lövését viszont blokkolta a sorfal, majd a labda Mijatovics zsákmánya lett. És rögtön utána egy újabb vendég szabálytalanság, most 20 méterről próbálkozhat a válogatott – vagyis minden bizonnyal Szoboszlai.

• 14’
    Driton Camaj (18) Montenegró
    14’

Driton Camaj szabálytalankodott saját térfele közepén, és rántotta le Balogh Botondot, sárga lap a jutalma. Így megvan a mérkőzés első figyelmeztetése.

Az ebből érkező szabadrúgás már veszélyesebb volt, nem tudtak rögtön tisztázni a montenegróiak, de végül kapura lövésig nem jutott a válogatott. Szoboszlai beadását nem tudta kiöklözni Mijatovics, a másik oldalról viszont Nagy Zsolt már nem tudott veszélyesen középre adni, labdáját Bolla rosszul játszotta meg.

• 15’

A B közép arra buzdídotta a lelátó népét, hogy mindenki álljon fel, és a Hajrá, magyarok! Rigmussal felelget egymásnak mintegy 60 ezer ember. Hiába na, ünnepelni jöttünk ide!

• 11’

A válogatott csapatkapitánya próbálta beívelni a labdát a bal oldalról, szabadrúgásból, de labdája alacsonyan szállt, viszonylag erőtlen is volt, így könnyedén felszabadítottak a védők.

A rutinos Jovetics tisztázott.

• 9’

...és erre majdnem ráfázik a válogatott. A Hoffenheim védője röviden passzolta hátra a labdát Dibusznak, Oszmanjics próbált lecsapni rá, és utol is érte a játékszert, de a tökéletes ütemben kimozduló Dibusz végül blokkolta a próbálkozást, Szalai pedig végül nagy nehezen csak felszabadított.

• 6’

Tovább intett a neves holland játékvezető, miután Gazdagot lökték fel a tizenhatoson belül. Igaz, a magyar válogatott középpályása elég könnyedén adta meg magát. Tüntet ugyan a Puskás Aréna népe, de nincs tizenegyes, mehet tovább a játék.

Kucs nevéhez fűződik a szerelés.

• 4’

...kontrából, de Nagy Zsolt bal oldalról beadása nem  volt jó Nagy Ádámnak, és még a másik oldalon Bolla Bendegúznak sem. Kicsivel később Szoboszlai jobb oldalról érkező ebadását Balogh 14 méterről bőven a léc fölé fejeli, nem volt veszélyes.

• 3’

Szép összjáték után Vukcsevics kapott kiváló indítást a jobb szélen, majd egy állítás után beívelt, Szalai Attila viszont elfelejte a labdát a fejelésre készülő Szavics elől. Nagy mentés volt.

A lecsorgót Vesovics 11 méterről, kissé jobbról kapura tűzte, de a védelem tisztázott.

• 1’

Útjára indult a labda, a játékot Montenegró kezdte! Nézzük, mire megy a válogatott a selejtezősorozat utolsó mérkőzésén. Ne feledjük, tét a csoportelsőség.