Nem vették észre, hogy a pokol peremén élnek
Volt azért, aki látta, hogy mi jön.
Volt azért, aki látta, hogy mi jön.
Az internet és a politika imádja a legendákat, de ettől még nem lesznek igazak.
Ami a magyarok elsöprő többségének igazságtalan béke, az a szomszédos országok közfelfogásában a nemzeti felszabadulás aktusa.
Könyvet írtak arról, hogy mi lett volna, ha nincs a trianoni békeszerződés.
Ezt megúsztuk, de azért csúnyán elbántak velünk Trianonban. De miért? Felvidéki metál, románozás és erdélyizés, gyíkemberek: Ablonczy Balázs történész Trianonról.
Miközben az országot éppen szétszedte az antant, tucatnyi kis köztársaságot kiáltottak ki Magyarországon. Moziban és kocsmaasztaloknál születő államocskák, amik csak néhány napot éltek meg: trianoni kérészállamok.
Fontos kérdés vezet ahhoz, hogy miért eszköze a nemzettudat erősítésének a történelem: lehet drukkolni az európai focinak? Történészek beszéltek a történelemtudomány fontosságáról.
A kormány stratégiai partnere lett az SAP. Vajon mire jó ez a feleknek?
Soha nem volt még ilyen egyszerű Keletre utazni: a Bartókon megkövült turanisták várják a turistákat. Városi séta az ősmagyar undergroundba.
Honnan jön a keleti nyitás, miért a székelyek a szupermagyarok, mire jó a Horthyval való bunkózás, és miért vezessünk be szoborstopot? Turanizmustól a trianonozásig, néhány kivénhedt rocsóval: Ablonczy Balázs történésszel beszélgettünk.
Ami ugye egy nem magyar többségű terület volt. Kik azok az orosz-magyarok, mi jött a visszacsatolás után Európa közepén, kicsivel a világ háta mögött? Könyvsorozat mutatja be mítoszoktól mentesen a történéseket.
Fejcserék a magyar kulturális diplomáciában.
Az SAP eddig csak beszélt arról, hogy hazánk felhőtechnológiai központ lehet. Most feltett erre egy 3 milliárd forintos tétet.