A drágulásról szólt a hét, Matolcsy György inkább agyakba fektetne
A nyaralás, az albérlet, a kajarendelés, az építőanyag ára és az alapkamat is emelkedett.
A nyaralás, az albérlet, a kajarendelés, az építőanyag ára és az alapkamat is emelkedett.
Milliárdokban mérhetők a viharkárok, nincs megegyezés a Norvég Alappal, drágulnak a húsok. Heti összefoglaló.
Történelmi csúcsra drágult a benzin, fordulat a harmadik oltások kérdésében. Heti összefoglaló.
Felpörögtek az események az építőiparban. Azt is megtudtuk, mit mondanak a gyártók a vakcináikról. Heti összefoglaló.
Luxushotel-megnyitó, műanyagmentes nap, poszt-Covid. Erről szólt a hét a gazdaságban.
Kamatemelési ciklus jön, erősödött a forint, nem mindenhová mehetünk kínai és orosz oltással. Heti összefoglaló.
Coca-Cola, költségvetés, Fudan, strand, antitestek és gyengülő forint – erről szólt szólt a hét.
A vállalkozó megelőzte Csányi Sándort, Orbán Viktor pedig nagy bejelentést tett.
Nagyon egymásra találtak a németek és a franciák, történt valami furcsa a részmunkaidősökkel, és megváltozott a kenyér. Ez volt a hét a gazdaságban.
Eddig tartott nagy titkolózás az államosított MKB privatizációja körül, Lázárék a szétlopott Vár miatt mutogattak egymásra, és jönnek az uniós pénzek megint. Ez volt a hét a gazdaságban.
A Borsodba szánt pénzeink Budapesten kötöttek ki, az MVM félmilliárdja pedig valamiért a CÖF-nél. Vigyázzon a Fradi-ultrák piramisjátékával, és próbáljon nem megfázni. Ez volt a hét a gazdaságban.
Legalábbis az elmúlt egy évben nem érte meg a mesés gazdagodást bemutató Mészáros Lőrincnek. Matolcsy körei bankot szereztek, az állam pedig megindult Simicska ellen. Heti gazdaság.
Erdogan bármit megcsinálhat már otthon, Angliában választások jönnek. Mi államosítjuk a papírgyűjtést, pörög a letelepedési kötvénybiznisz és kész a költségvetés.
Magyarországon még tovább nőtt a korrupció, a Fidesz kihátrált a reklámadó emeléséből, Matolcsy György folytatta különös összeesküvés-elméletét, Mészáros Lőrincnek meg egyre több osztrák szállodája van. Ez történt a héten a gazdaságban.
A kormány bepörgött egy igazán szánalmas ügyön, tovább drágul a vizes vb és uniós pénzeket rekordgyorsan szórnánk ki. Ez volt a hét a gazdaságban.
Adóval, szabályozással és betiltással is fenyegetőzött a héten a kormány: a kereskedelem és a sörpiac is csatatérré vált.
Mészáros Lőrinc nem sejtette, hogy lesz egy médiabirodalma, de lett neki. A beruházások padlót fogtak, de űrközponttal igyekszünk javítani a helyzeten. Heti gazdaság.
Meghátrál a kormány olimpiaügyben, nem vállalják a népszavazást, Mészáros vagyonosodásával nem tudtuk tartani a lépést, Matolcsy titkos katonai forgatókönyvről, bankpánikról, kormánybuktató tervekről beszélt.
És közben Putyin is tett nekünk egy ajánlatot. A NAV-elnök fusija a NAV szerint rendben volt, a 4-es metró építkezése az EU szerint nem. Heti gazdaság.
Áron alul privatizáltak egy épületet, Trump elnök lett, a kitálaló NAV-dolgozó pedig már gyanúsított. Eladták a Szigetet és nem lesz könnyű kitúrni Molt Horvátországból. Ez volt a hét gazdaságban.
De az MNB-nél sem fukarkodtak a jutalmakkal. Az állam rekordmennyiségű pénzt költött az év végén. Nem termelünk, csak fogyasztunk. Ez volt a héten a gazdaságban.
Botrány a Postán, botrány a NAV-ban, botrány az iparban. Kevés jó hír jött a héten a gazdaságból, de Matolcsy legalább már látja a szebb jövőt.
Jönnek a fizetésemelések, de sehol sincs a magyar középosztály. Úgy tűnik a Posta hozza az állami karácsonyi ajándékot. Heti gazdaság.
Többen dolgozunk, többet keresünk, Varga Mihály szerint egyenesen lezárult az alacsony munkabér időszaka Magyarországon. Pedig nagyrészt még mindig ugyanazok a problémáink, mint eddig.
Ghaith Pharaon is felbukkant a Quaestor körül, Lázár János körül százmilliókért semmit nem csináló cég bukkant föl, a kormány pedig karibi adóparadicsomot csinál az országból. Itt a heti gazdasági összefoglaló.
Hiszen már mindenki felminősített minket. Andy Vajnát a leggazdagabbak közé kaszinózták, Matolcsy elhatárolódott a régi önmagától. A múlt héten is pörgött az élet a gazdaságban.
Felmerült, hogy eltörlik, de politikai taktikázás lesz az egész. Több fizetést kapunk, de 400 ezer munkahely mehet a levesbe hamarosan. Jók a számaink, csak az EU nem hiszi el őket. Heti gazdaság.
A kormány betiltaná az óriásplakátokat és titkosítaná, hogy melyik cég melyik focicsapatot támogatja. A Quaestor-ügy pedig vallomásokkal és kiszivárgott listákkal folytatódik. Itt a heti gazdasági összefoglaló.
Még a migránsok is jöhetnének, ha nem veszik el a munkát. Csődben a CBA Kelet-Magyarországon, újabb MNB-s botrány. Ez történt a héten a gazdaságban.
300 ezerért keresnek pénztárost, és már a kormány is kapcsolt. Kavarnak a vasárnapi zárvatartással. A kórházak adóssága nő, az államé csökken. Ez volt a héten a gazdaságban.
Nemcsak az olimpián vannak magyar sikerek nagy küzdelmek: Rogán Antal feltaláló lett, a kormány visszavágót játszana a vasárnapi nyitva tartással, az Uber pedig a bírónál reklamál. Heti gazdasági összefoglalónk következik.
Nagyon durva ügy került elő az uniós pénzek elosztásáról, 90 százalékot kellett volna visszaadni a fejeseknek, az érintettek tagadnak. Egyre keményebb a munkaerőhiány, szívnak britek és volt, aki 10 állást is kapott az MNB környékén.
Nyomoznak az MNB-alapítványok ügyében, és lassan nem múlik el nap Matolcsy-luxuslakás-biznisz nélkül. Jöhet a magyar euró. Vagy mégsem. Heti gazdaság.
Bedobta a törölközőt az Uber, országszerte tombol a munkaerőhiány, az olaszok miatt retteghet egész Európa. Ez történt a héten a gazdaságban.
A héten kiderült, kié lett az MKB bank, hogyan lesz két kormány a kormányon belül és hogy mit gondol a kormány a gazdasági bevándorlásról. Heti gazdasági összefoglalónk következik.
Összeszedtünk hét olyan hírt a gazdaságból, amelyek talán elkerülték a héten a figyelmét.
Rég szívatta már így meg magát önszántából egy ország. Mi lesz most a brit gazdasággal? Hazaküldik a magyarokat? Heti összefoglaló.
Jön a brexites szavazás, ami beláthatatlanul felforgathatja egész Európát. Mi elfogadtuk a költségvetést, jól kiköltekezik a kormány. Emellett a hirdetéseivel épp átrendezi a médiapiacot, érdekes húzások derültek ki a Quaestor környékéről, és tart balhé a takarékok körül.
A gyatra GDP-adat után újabb szám miatt fájhat a kormány feje. Az is kiderült, hogy mi lett a kormány kedvenc és gyűlölt üzletembeivel tavaly. Heti gazdaság.
A nyár közepén több helyen leállhat a szemétszállítás, kötelező lehet a boltokban a magyar alma és a magyar tej, Matolcsy pedig tovább tömi az alapítványait. Itt a hét hét legfontosabb gazdasági híre.
Felminősítették Magyarországot, vizsgálják az MNB-alapítványokat, és lett egy új képzelt ellenségünk.
Nem veszett el a közpénzjelleg, így már mindenki tudhatja, hogy Mészáros Lőrinc, Matolcsy György unokatestvére, a Garancsi István-féle Market Zrt. is vastagon kapott MNB-s alapítványi pénzeket. Kiderült, hogy 10 magyarból 4 a létminimum alatt él, és elindult a kitiltási per.
Áll a bál a világban az utóbbi idők egyik legnagyobb kiszivárogtatása miatt: politikusok, sportolók magyarázkodtak vagy buktak meg. Összeszedtünk mindent, amit a panamai offshore-ügyről eddig tudni érdemes.
Nagyon gyanús módon öntenének néhány építőipari cégbe irdatlan mennyiségű pénzt. Közben szintén irdatlan mennyiség az, amit Brüsszel visszatart a problémás pénzosztásaink miatt. És maradtunk bóvliban. Ez történt a héten a gazdaságban.
Botrányos MNB-s törvényjavaslatot fogadtak el, egy másik alapján viszont a kormány kiiktatná a parlamentet a költségvetési ügyekből. Ez volt a héten a gazdaságban.
Elbukott a Szép-kártya és az Erzsébet-utalvány, de megtartanánk őket valahogyan. Az Ubert nem fogják letiltani, és fegyvergyártást akar nálunk a kormány. Ez történt a héten a gazdaságban.
Terjeszkedik, miközben bürokráciát csökkent. A csok miatt az egekben az ingatlanárak, rejtélyes holnapot fejeszt az agrárkamara. Ez történt a héten a gazdaságban.
Az Ubernek reklámot csináltak, de a kormánytól nem kaptak végül semmit. Jöhet a közmunkás csok, akár gagyi házakra is, és Oroszország egyre nagyobb bajban van.
Ki mennyiből és hol tud majd lakást venni? Mennyit ér az államnak a harmadik gyerek? Miért nem örül minden fűzfői az új lőporgyárnak? Ilyen és hasonló kérdések a hét gazdasági összefoglalójában.
Nagyot nőtt az állami vezérek fizetése, a közalkalmazottak közül sokan pórul jártak. Mindenki a csokon pörög, baj van Kínában.
Itt a hét hét legfontosabb gazdasági híre, a rokonaikat szerető politikusokról, politikusok rokonait szidó közalkalmazottakról, bálnákról, árfolyamokról és még sok minden másról.
Brüsszelnek nem jön be Paks, jöhet a Nagy Cigihiány, és senkinek nem kellettek Simicska földjei. Az AB meg elkaszálta a Quastor-törvényt. Ne maradjon le a legfontosabb gazdasági hírekről!
Mi van a TV2-vel? Hogy él az átlagmagyar? És mit venne meg az állam már megint? Összeszedtük a legfontosabb gazdasági híreket, hogy ne maradjon le róluk!
Simicska már leépíteni kénytelen a Közgépnél, a földjeit is hirdetik, de a héten azért húzott egy meglepőt.
Bukik a Volkswagen, és magával húzhatja a magyar gazdaságot is. A volt VW-vezér ellen nyomoznak, a céget mindenhol perelik. De túléli-e a cégóriás az évtized céges botrányát?
Ennyit tartott fontosnak elmondani az NGM a menekültválság közepén. Közben kihevertük, a brókerbotrányt, de igazából nem is. Heti gazdaság.
Nem volt rossz a negyedéves GDP-adatunk, de a régió így is lehagyott minket. És ki a hét legnagyobb királya? Heti gazdaság.
Elbúcsúzhattunk Vida Ildikótól vagy épp a kamatcsökkentésektől is. Görögország viszont még sokáig téma lesz. Ez történt a héten a gazdaságban.
Teljes kapituláció Brüsszelben, viták és röpködő molotov koktélok Athénban: a görög kormánynak tragikusan záródott az öt hónapos vita az európai hitelezőkkel, de legalább nem megy csődbe az ország.
Görögország szerdáig elköteleződhet az országuk rendbe tétele mellett, és akkkor kapnak újra pénzt a többi uniós országtól. Ez lehet jó esetben, mert egyébként egyre kevésbé bíznak egymásban a felek, és még mindig nincs semmi végleg lefutva.