Magyarországnak óriási szerencséje van, ami a GDP 4 százalékában mérhető
A világ különböző régióiban kialakult társulások egyértelműen kifizetődőbbek, mint a kevésbé költséghatékony globális együttműködések.
A világ különböző régióiban kialakult társulások egyértelműen kifizetődőbbek, mint a kevésbé költséghatékony globális együttműködések.
A tengeralattjáró ügy nem tett jót a kétoldalú kapcsolatoknak.
Személyes egyezkedés jöhet Ursula von der Leyen és Boris Johsnon között.
Az egyenlő versenyfeltételek és a halászat volt a két leginkább vitatott kérdés a britek és az Európai Bizottság között az eddigi tárgyalásokon.
A brit kormányfő szerint fel kell készülni, hogy egyezség nélkül zárulnak London és Brüsszel tárgyalásai a jövőbeni kapcsolatrendszerről.
A brit–japán szabadkereskedelmi egyezség fontmilliárdokat hoz a konyhára Londonnak.
Az uniós tagság előnyei csak annak járnak, akik a kötelezettségeket is vállalják. Az EU főtárgyalója szerint nem lesz idén megállapodás.
Újabb állomáshoz ért az EU és az USA közötti kereskedelmi háború.
Magyar cégek is indulhatnak majd vietnámi közbeszerzéseken.
Egy politikai vita miatt elvesztette legfontosabb funkcióját a Kereskedelmi Világszervezet, amely a balos bírálók szerint a rablóglobalizáció létrehozója, Donald Trump szerint Amerika kirablója, az EU szerint viszont a stabil kereskedelemi rendszer letéteményese.
Az EU-ban gyártott repülőkre 10 százalékos, a mezőgazdasági és ipari termékekre 25 százalékos vámot vet ki az amerikai kormány.
Trump Londonban dicsérte Boris Johnsont, aki szerinte remek miniszterelnök lenne.
2019-ig le szeretnék zárni az egyeztetéseket.
A The New York Times szerint Trump küldöttsége ellenezte a "szabályokon alapuló nemzetközi kereskedelmi rendszer" kifejezés használatát.
Juncker a bizottság mandátumának végéig, 2019-ig le akarja zárni az egyeztetéseket.
Az amerikai elnök eldöntötte, hogy megbünteti az egész világot, mert tönkretették az amerikai acélipart. Ezzel viszont leginkább saját országának árthat. Na meg a fél világnak.
Trump állítólag azért lehetett amerikai elnök, mert a kínaiak elvették az amerikai melósok munkáját. Új kutatások szerint azonban ez messze nem igaz.
A kilépést követő közel két évben az Egyesült Királyság része maradhat a közös európai piacnak. De.
Alakul az Amerika-Európa-Japán szövetség Kína ellen a világgazdaságban, aminek az exportfüggő magyar gazdaság is megérezheti a svungját.
Az amerikai elnök eljátszotta a jó és a rossz zsarut is ázsiai körútján: először hízelgett, aztán mindenkit elküldött a francba. A kínaiak meg szóltak: szívesen lesznek az új főnökök.
A britek azt hangoztatják, hogy az EU-kilépés után Amerikával szövetkeznek gazdaságilag. Amerika viszont éppen elkezdte szívatni őket.
Az USA, Kanada és Mexikó is szeretne megállapodásra jutni.
Magyarország nagyot kaszálhat az együttműködés gazdasági részén, de a politikainál pont a magyar kormány zavarhat be.
Theresa May brit kormányfővel találkozik. May szorult helyzetben van, az üzletember-elnöknek pedig lételeme a kíméletlen tárgyalás.
A szabadkereskedelem mellett az abortuszt és a bürokráciát támadta be Trump.
Összeszedtük, mit hozhat Trump a gazdaságban.
Ha végre valahára sikerül megállapodnia az EU-nak és Japánnak a vámcsökkentésről.
Vallónia végül belement a dologba, most már csak Kanadán és az EU-n a sor, hogy aláírják.
Vallónia vonakodott, de most sikerült megállapodni.
Ha a belga kormány hétfő estig nem támogatja a CETA egyezményt, akkor a kanadai miniszterelnök lehet, hogy el sem jön aláírni a szerződést.
Máshol harcol az EU-s diktátum ellen, a szabadkereskedelemben viszont behódol Brüsszelnek a kormány. Ez a gazdáknak nagyon rossz lesz, de a gyárosoknak jó.
Október végén léphet életbe a CETA.
Félnek, hogy a multiknak túl nagy hatalma lesz.
Kiáll az USA-EU szabadkereskedelmi egyezmény mellett a kancellár, pedig ezt még a bevándorlóknál is kevésbé szeretik a németek.
A németek szerint befellegzett a gigaegyezménynek, az osztrákok újratárgyalást javasolnak.
Lesz megegyezés, csak lassan tárgyalnak.
A brit konzervatívok a nemzeti önrendelkezés visszanyerésével tüzelik a népet az EU-kilépésre. Valójában olyan vadkapitalista tervet szövögetnek, amely eltörölné a munkajogokat és a környezetvédelmi szabályokat. A szuverenitásukat meg persze nem tudnák visszanyerni.
Rosszul állnak a tárgyalások az EU és az Egyesült Államok óriási közös gazdasági projektjéről, főleg miután kiszivárgott, hogy mit is szeretnének pontosan elérni az amerikaiak.
A republikánus párt évekig elhanyagolta a munkás szavazóit, akik a globalizáció és a szabadkereskedelem nagy vesztesei. Trump pedig pont azt mondja, amit ők hallani akarnak.
A Wikileaks ennyit ad annak, aki nyilvánosságra hozza a TPP még nem nyilvános fejezeteit.
A termékek 90 százalékára nem kell majd vámot fizetni, a netes kereskedelmet is vámmentesítik.
Egyre több a probléma a transzatlanti szabadkereskedelmi egyezmény körül. Miközben húzódnak a tárgyalások, az EU szépen lemarad.