Miért lesz rosszul valaki a virtuális valóságban?
Új népbetegség van kialakulóban, a kijelzők kinetózist idézhetnek elő.
Új népbetegség van kialakulóban, a kijelzők kinetózist idézhetnek elő.
Még ebben a hónapban egy következő műtétre is sor kerül.
Könnyű lenne kijelenteni, hogy a telefonfüggőség depressziót okoz, de könnyen lehet, hogy a depresszió okoz telefonfüggőséget.
A több képernyőt néző gyerekeknek egy új vizsgálat szerint kevésbé fejlett a fehérállományuk.
Sok öngyilkossági gondolatokkal küzdő tini él úgy, hogy telefonján keresztül folyamatosan követik minden üzenetét, helyzetét, még arckifejezését, hanghordozását is. De megengedhető-e mindez?
De fontos, hogy a megfelelő célra használják, mint például a családdal és barátokkal való kapcsolattartás.
Még nem volt olyan új technológia, amelyről ne terjedt volna el bevezetésekor, hogy a legkülönfélébb módon árt az egészségnek. Az 5G ellen is sokan tiltakoznak, leghangosabban azok, akiknek fogalmuk sincs, mi az.
Depressziós leszek a Facebooktól? Tönreteszi az agyamat a Google? Videojáték-függő leszek? Túl sok pornót nézek? Egészség a 21. században.
Valójában fogalmunk sincs, a kérdés a tudósokat is megosztja. Ami azt is jelenti, hogy sok kutatásra van még szükség, de azt is, hogy egyelőre megalapozatlan a pánik.
Hamarosan hivatalosan is betegségként ismerhetik el a videojáték-függőséget. Sokan attól tartanak, hogy ez elhamarkodott, és inkább ártalmas, de a magyar szakértő szerint is megérett az idő. Mit tehetnek a szülők, ha féltik a gyereket?
A kutatások szerint amúgy sem az számít, mennyi időt töltünk ott, hanem hogy mire használjuk. Vagy hogy mi mást használunk még.
Minden harmadik magyar gyereket érint a cyberbullying, vagyis az online zaklatás. Tiltással nem sokra megy a szülő, de az odafigyelés segít.
Magyarországot is megcsapta az orosz netes halálcsoportok szele. Rettegni és pánikolni nem érdemes, odafigyelni nagyon is.
Mégse töltünk vele elég időt, aminek meg is fizetjük az árát. Hogyan hat ránk a természethiány, és hogyan élhetjük túl a városi életmódot?
A fejlődés tök jó, kényelmesebb tőle az élet. Olyannyira, hogy már fel se kell állni. Nem is állunk, amitől egyre több a bajunk. Mi lesz a megoldás?
Mutatunk pár appot, amikkel anélkül tud kijelzőt bámulni, hogy tönkretenné az éjszakáját.
Elmondjuk, miért, és adunk néhány tippet a multitaskingvilág túlélésére.
Tönkremegy-e a párkapcsolatom? Depressziós, agresszív, impotens lehetek-e? Persze önt nyilván nem érinti ez, de biztosan van egy ismerősének egy ismerőse, aki miatt érdekelheti a dolog.
Teljesen elhülyülünk a Google-től? Vagy eljön végre ember és gép boldog szimbiózisa, és elég, ha mindent a telefonunk tárol az agyunk helyett?