Vasárnap reggeli, kétezres évek eleji britpop lemezhez méltó című (LiFi – Lies and fictions) posztjában nemcsak azon mérgelődik, hogy a gyanú szerint a Goldman Sachsnak szivárogtató Matolcsy György „a magyar nép pénzéből etette a ránk támadókat”, hanem azon is, hogy ez nem eléggé érdekli a magyar médiát.
Gyakorlatilag alja-népnek tekinthetjük azokat a csahosokat, akik most nem állnak kamerákkal Matolcsy háza elé, nem követik autókkal, s nem teszik fel lépten-nyomon minden fideszesnek ugyanazt a kérdést: mit tud Matolcsy ebédjéről? Mindazon sajtómunkások valójában miféle népek, akik most nem firtatják, hogy a magyar emberek által bukott milliárdok vajon nem a Fidesz kasszájában landoltak-e? S ha már a sajtó és a média oly szívesen általánosít a politikusok vonatkozásában, akkor bizonyosan nagyvonalúan fogadják, ha én is lesajnálom ezt a bandát, úgy általában.
Percről percre a választási kampány hírei, a választási eredmények az Indexen. Minket olvasson, ha mindent tudni akar arról, milyen lesz az új parlament.
A XX. kerületben a fideszes Földesi Gyula előtt. Hillernek 38,3 százalékkal elég határozott esélye van a 66 százalékos feldolgozottság mellett.
Sárváron már elvitte a leadott szavazatok több mint felét Ágh Péter a Fideszből, simán nyert 90 százalékos feldolgozottság mellett is. Vas megye másik két körzetéből Körmenden 76 százalékos feldolgozottságnál is simán nyert a fideszes V. Németh. De Hende Csabáék is előkaphatják lassan a pezsgőket, mivel Szombathelyen is nagyon vezet a Fidesz, 52 százalékos feldolgozottságnál csaknem kétszer annyi szavazata van, mint a baloldali Neménynek.
Ez nagyon durva
– hördülnek fel többen, amikor a tévé csupanarancs térképen mutatja a Fidesz 96-10-es választókerületi fölényét.
Nem történik semmi, Mesterházy valószínűleg a beszédére készülhet és egyeztet a többi párttal. Ahogy korábban is sejthető volt, minden bizonnyal marad pártja élén. Mennek ide-oda a pletykák, egyelőre nem úgy tűnik, hogy Gyurcsány neki akarna ugrani.
Nagyon izgalmas a helyzet a XVIII. kerületben, ahol Kunhalmi Ágnes ugrott be Simon Gábor, az MSZP eltávolított elnökhelyettese helyére. Kunhalminak 38 százaléka van. A második a fideszes Kucsák László 37 százalékkal. Percről perce változik, hogy ki vezet. Kunhalminak 16 492 szavazata van, a második 16 060-nal üldözi.
Simon Róbert és Kara Ákos fogja képviselni Győr városát az Országgyűlésben 2018-ig. A fideszes jelöltek most 56, illetve 50%-kal állnak, igaz, az előbbiében a feldolgozottság még viszonylag alacsony, csak 26%-os.
Pest megye kettes választókerületében a fideszes Csenger-Zalán Zsolt 47 százalékkal vezet, a második a kormányváltók által indított Dr. Szabóné Müller Timea Nóra 24 százalékkal, a jobbikos Császárné Kollár Tímea Annamáriának 12 százaléka van, míg az LMP-s politikus 10 százalékon áll 22 százalékos feldolgozottságnál.
A Godot emeletén beszélik meg, hogyan tovább. Már Juhász Péter is bement, az újságírógyűrű egyre szélesedik a bejárati ajtóval szemben. Közben a tömegben a legnagyobb kérdés, vajon a Godot-nak van-e hátsó kijárata.
Az LMP bejutásával kevesebb lesz az esély a kétharmadra, mondta Gulyás Gergely (Fidesz) a Hír TV-ben. Ha most is 386 képviselőt választanának, akkor is nagy többsége lenne a Fidesznek, mondta Gyurcsány Ferenc kritikájára, miszerint nem volt demokratikus a választás.
Zsigó Róbert (Fidesz) 54,41%-on áll, Teket Melinda a jobbikos Mészáros Istvánnal küzd az ezüstért, mindketten 20 százalék körül állnak jelenleg. Még nincs 50%-os feldolgozottság sem.
Győr-Moson-Sopron megye mind a négy egyéni körzetében fölényesen vezetnek a fideszes jelöltek, jelenlegi állás szerint ráadásul mindannyian 50% felett állnak. Korábbi választásokon Mosonmagyaróváron lehetett a megyében leginkább szocialista esélyekről beszélni, ehhez képest most a párt színeiben ott indított Lehóczki Attila is csak 22%-ot szerez. Óvár képviselője a következő négy évben a fideszes Dr. Nagy István lesz, ezen már nem fog változtatni a még össze nem számolt 20%-nyi szavazat.
Ötven százalék fölötti feldolgozottság mellett a fideszes Dunai Mónika vezet 43,92 százalékkal. Ez magabiztos előny Rákosmentén, a második Lukoczki Károly 32,5 százalékon áll.
Mint négy éve, amikor már az első körben mandátumot szerzett, de a fideszes politikus így is tizenkét százalékkal vezet a kormányváltók által indított Dr. Dorosz Dávid előtt, a feldolgozottság 69 százalék.
Ózdon Riz Gábor, a Fidesz-KDNP jelöltje vezet 37,06 százalékkal, 68,18 százalékos feldolgozottság mellett, a szocialista Nyakó István 24,95 százalékon áll. A második a Jobbik, Egyed Zsolt, a párt jelöltje 30,12 százalékot kapott. Pedig a megyei gárdakapitány nem ózdi vagy encsi, hanem miskolci.
Dr. Kovács József Dezső (Fidesz) - 48,08%, Bod Tamás (Kormányváltás) - 21,38 %.
Az adatok feldolgozottsága 73,91%. A Haza Nem Eladó mozgalom elindítója, Kásler Árpád hat százalék körül áll.
"Jól állunk Budapesten" - nyilatkozta Gyurcsány mosolyogva az ATV riporterének. Arra a kérdésre, hogy ha nyer a Fidesz-KDNP pártszövetség, fog-e gratulálni Orbán Viktornak, azt mondta: "Nem vagyunk beszélő viszonyban, csodálkoznék, ha felvenné a telefonomat. De nem is rossz, amit mond, lehet, hogy megpróbálom."
A második helyen egyelőre jobbikos áll.
1. Farkas Sándor 46,82%
2. Dudás Zoltán Sándor 24,2%
3. Dr. Komáromi Zoltán Pál (Kormányváltás) 20,46%
A XVI. kerületben, ami a 13-as választókerület a fővárosban. A fideszes államtitkár, Szatmári Kristóf 42,58 százalékon áll. A feldolgozottság 68 százalék.
Közel 70 százalékos a feldolgozottság, nem is lehet már megfordítani az eredményt. Közel 15 ezer szavazata van eddig Lázár Jánosnak, a második helyért a Jobbik és a Kormányváltás jelöltje küzd. Az LMP színeiben induló Nagy Bandó András 7,05 százalékon áll.
Dr. Bohács Zsolt József (Fidesz) és Szabó Sándor (Kormányváltás) között csak néhány százalék a különbség, 35,58-36,1. igaz a feldolgozottság sem túl magas: 13,68%
Csornán majdnem 60 %-kal vezet a fideszes Gyopáros Alpár, a köztársasági elnök szülővárosában 16 %-kal harmadik a baloldali jelölt, Kránitz László, második a 20 %-on álló jobbikos, Magyar Zoltán.
László Tamás eddig 6800 szavazatot kapott, ez 37,98 százalék. A baloldali Móricz Erzsébet 37,09-kal a második. Szoros, ez az egyik olyan mandátum lehet, ahol eldőlhet a kétharmad. Feldolgozottság: 37,34 százalék.
A fideszes Simonka György most is jól áll, körülbelül duplaannyi szavazatot szerzett eddig, mint a jobbikos Jámbor Nándor és a kormányváltó Varga Zoltán.
Szabó Szabolcs Csepelen vezet, de csak egyetlen százalékkal. Ez messze nem annyi, mint amennyire például a Republikon Intézet mandátumbecslése alapján számítani lehetett. A másik két esélyesnek tartott együttes jelölt, Nagy-Korsa Judit és Bátyai Edit nagyon le van maradva, a kormánypárti jelölt több mint 10 százalékkal vezet előttük.
Szabó eredményét persze nagyon megtapsolták az Együtt eredményváróján.
Kovács Zoltán pápai polgármester lazán viszi a képviselői helyet Kövér László és Gyurcsány Ferenc városában. A feldolgozottság már 80% feletti, Kovács pedig 50% felett áll, a baloldali Gőgös Zoltán csak a harmadik a jobbikos Ferenczi Gábor mögött.
Egy forrásunk szerint a Bálnában a többség nagyon szorít az LMP-nek, hogy meglegyen az 5 százaléka, mondván, hogy ők az egyetlen hiteles baloldali párt. A Bálna előtt egyébként akkora a szimpatizánsok sűrűsége, hogy már mozogni sem lehet, sőt, akkora a cellaterhelés, hogy ki kellett jönnünk telefonálni.
A tizenkettes választókerületben a fideszes Földi László vezet 42 százalékkal, a második helyen a jobbikos Volner János áll 31 százalékkal, a feldolgozottság 47 százalék.
a JNSZ megyei kettes körzetben.
Pócs János (Fidesz) - 43,82%
Budai Lóránt (Jobbik) 29.62%
Szekeres Imre (Kormányváltás) 19,83%
Feldolgozottság: 53,01%
44 százalékos feldolgozottság mellett fölényesen, 40,23 százalékkal vezet a fideszes Szabó Zsolt Heves megye hármas választókerületében, aki 2010-ben lett képviselő és Hatvan polgármestere. Az ellene indított szocialista Korózs Lajos mindössze 20,51 százalékon áll. A második Sneider Tamás és a Jobbik, 33,6 százalékkal.
A Kormányváltás legkeményebb drukkerei Gyurcsány hatására letáboroztak a székházzal szemközti kocsmánál.