Orbán egy XII. kerületi pizzériában kötött ki, miután elmondta nemzetmegtartó beszédét. Ez is trikolór, piros-fehér-zöld és volt szabadságharca is, ahol ráadásul egy csomó magyar is harcolt, úgyhogy igazán nem lehet ebbe belekötni.
Egyébként szerintünk észrevette, hogy az olvasó lekattintotta.
Ezt még 2008-ban állapította meg Orbán Viktor, amikor az Astoriánál mondott beszédet:
Jól van az Együtt XVI. kerületi önkormányzati képviselője és választókerületi elnöke, Vajda Zoltán, akit zászlórúddal vertek fejbe a nemzeti ünnepen. A rendőrség hivatalból eljárást indított az elkövető ellen, írta közleményében az Együtt.
Azt is írták, hogy "a sérülés ellenére az Együtt továbbra sem ül fel semmiféle provokációnak a Fidesz részéről, akik közpénzen fenntartott önkormányzati buszokkal és focicsapatok buszaival szállították szimpatizánsaikat a nemzeti ünnepre, és akik tettlegesen is próbálták bántalmazni az Orbán Viktor ellen tiltakozó tömeget." A párt köszöni a rendőrök és mentők együttműködését.
Itt gyűjtjük mindazt, ami ma készült. Kattintson rá, érdemes.
Vona szerint Orbán tényleg harcolhatna Brüsszellel, de nem teszi. Nem teszi, pedig a térséget kizsákmányolja az EU, erre utalt Günther Oettinger német EU-biztos nyilatkozata arról, hogy Németország jól jár az EU-s támogatásokkal, hiszen a magyarországi pályázatokat végül német cégek nyerik.
Hogy a helyzet megváltozzon, ahhoz "versenyképes magyar vállalkozások kellenek, ehhez egészen új kohéziós politika kell az egész EU-n belül. Ehhez viszont egy új EU kell. Új Európa kell, ahol mi is jól érezhetjük magunkat a hazánkban" – mondta Vona a meglehetősen rövid beszéd végén.
A beszédben ahogy korábban is egyenlőségjelet tett Vona az MSZP és a Fidesz és az elmúlt 15 év kormányfői között.
"Történelmi szégyen és gyalázat, hogy a mindenkori miniszterelnökeink egyszer sem vetették fel, hogy Kelet-Közép-Európát kizsákmányolják, hogy elvándorolnak innen legjobbjaink.
Orbán Viktor nem támogatja a béruniót sem, hogy a munkánkért a megérdemelt bért megkapjuk. Csak a Fidesz – ezt azt jelenti, hogy Orbánt csak a Fidesz érdekli, nem az emberek.
Szüleim parasztemberek voltak, de össze tudtak gyűjteni annyit, hogy a bátyám és én már diplomások lehettünk. "Volt két telkünk, autónk, kertesházunk és nyáron nyaralni jártunk" – mondta Vona, meglepően vágyott képet festve a Kádár-korszakról.
"Ma, ha egy kőműves és egy hivatali dolgozó összeházasodik, tudják-e taníttatni a gyermekeiket, lesz-e telkük, házuk, autójuk, tudnak-e boldog és felhőtlen gyermekkort biztosítani? Na, ezt elvették tőlünk" – mondta Thürmer Gyula Vona Gábor.
"Juhász és bérfütyülői a mai napon ismételten bizonyították az egész ellenzék alkalmatlanságát" - mondta a Fidesz kommunikációs igazgatója szerda délután Budapesten tartott sajtótájékoztatóján. Hidvéghi Balázs közölte: Juhász Péterék (Együtt) a szervezőknek azt állították, hogy nincs náluk síp, de ez hazugság volt. Ezzel is bizonyították, hogy alkalmatlanok és méltatlanok arra, hogy a magyar nemzet értékeit képviseljék - mondta.
A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint Juhász Péteréknek az volt a célja, hogy tönkretegyék a nemzeti ünnepet és több tízezer ember békés megemlékezését. Kérdésre válaszolva, hogy mit ért "bérfütyülők" alatt, azt mondta: egyetért a Fidelitas véleményével, miszerint "Soros fizet, Juhász pedig fütyül". Idegen érdekek képviseletéről van szó, nem a magyar érdekek képviseletéről - emelte ki Hidvéghi Balázs.
Az Együtt reakciójátitt olvashatják, azt írták egyébként, hogy ez hazugság.
"Földesúradót vezetünk be, megadóztatjuk a luxusvagyonokat. De ez csak az első lépés" – mondta Vona, választási győzelme esetére.
"Ebül szerzett vagyon ebül fog elvészni" – ígérte be Vona az elszámoltatást.
"Mert a korrupció a nemzet mészárosa."
Ne Orbán Viktor döntse el, hogy ki legyen köztársasági elnök, döntse el a nép. Ne Orbán Viktor döntse el, hogy hol és milyen kisvasút épülhet, hogy stadion kell-e vagy kórház, hanem erről is a nép döntsön.
2010-ben Bajnai Gordon is csak a kordon mögött nézte a zászlófelvonást:
"A 20. században a néplélek és a nemzettudat kettévált: a néplélekből Kádár János megpróbálta kizárni a nemzettudatot, láttuk, mi lett az eredménye.
Most pedig a fordított Kádárként működő Orbán a nemzetre hivatkozva megpróbálja a nemzetre hivatkozva kizárni a népet" – mondta Vona, aki szerint a Jobbik az egyetlen, amely a nép és a nemzet pártján áll, mert a kettő egyet kell, hogy jelentsen.
- mondta egyebek közt ezeket is Apáti, mielőtt Vona jött volna.
Apáti azzal vezette fel Fülöp Eriket, Tiszavasvári jobbikos polgármesterét, hogy az ő személye a garancia és a bizonyíték, hogy a Jobbik programja megvalósítható. Fülöp összehasonlította, hogy a reformkori nagyurak miket hoztak létre, és a mostaniak miket. Összefoglalóan körülbelül: híd helyett stadion. Andy Vajna, Habony Árpád, Rogán Antal, Mészáros Lőrinc, akiket most fel tudunk mutatni, mondta. Hozzátette, ehhez van egy királyunk, "aki tűri, támogatja, sőt, sokszor kikényszeríti a nemzet kifosztását".
"A Fidesz legyőzhető, tudom, hiszen Tiszavasváriban háromszor győztük már le őket. És most is erre készülünk 2018-ban országos szinten" - mondta Fülöp, aki Vasvárit többször idézve arról beszélt, a nép agyát csak ideig-óráig lehet átmosni a hazug kormánypropagandával.
Fodor Gábor, a Magyar Liberális Párt (Liberálisok) elnöke szerint ma is él a modern, polgári, liberális Magyarország reménye, vagyis az, hogy a magyar nép ismét ki tudja vívni a szabadságát a hatalommal szemben.
Az ellenzéki politikus pártja március 15-i, a budapesti Pilvax közben tartott rendezvényén hangsúlyozta, hisz abban, hogy az ellenzék le tudja váltani a kormányt. "Azoknak, akik itt a Pilvax kávéházban összegyűltek, sokkal kevesebb esélyük volt győzni a Habsburg-birodalom ellenében, mint nekünk" - fogalmazott Fodor Gábor, hozzátéve, akkor van esély a "demokrata pártok" győzelmére, ha nagyobb bennük a vágy a szabadság visszaszerzésére, mint a másik kiszorítására.
"Előbb győzzük le a együtt a csüggedést, a reményvesztettséget, aztán pedig az önkényt, ráérünk egymással versenyezni az utána következő boldog békeidőkben" - zárta beszédét a Liberálisok vezetője.
Apáti István azt mondta, "a miniszterelnök zsúrpubiknak nevezett minket. Mondja ezt ő akinek olyan kiváló haverjai vannak, mint Rogán, vagy Habony, akik a zsúrpubi prémium verzióit testesítik meg, lányos, tornából felmentett emberek". Majd azzal vezette fel Z. Kárpát Dánielt, hogy a következő felszólaló mutatja, hogy a Jobbikban nincsenek ilyenek.
"Se büdös cigányok sincsenek" - kiabálta be egy férfi.
Majd jött Z. Kárpát Dániel.
"Kedves bennszülött testvéreim" - kezdte beszédét, majd hozzátette, talán már azt is ünnepelni kellene, hogy egyáltalán itt lehetnek. "Lehet, már megírta a habonyi média előre, hogy kifütyülték őket".
A jobbikos politikus szerint ki akarják pusztítani a magyart, ki akarnak szivattyúzni minden mozgásképes embert. Szellemi-lelki szabadságharcot kell vívni, hogy valódi magyar vállalkozók tudják felemelni az országot, mert Pénztáros Lőrincek nem tudják"
Hét embert garázdaság gyanújával vittek el.Itt a teljes hírünk.
Orbán egy XII. kerületi pizzériában kötött ki, miután elmondta nemzetmegtartó beszédét. Ez is trikolór, piros-fehér-zöld és volt szabadságharca is, ahol ráadásul egy csomó magyar is harcolt, úgyhogy igazán nem lehet ebbe belekötni.
Egyébként szerintünk észrevette, hogy az olvasó lekattintotta.
10 éve az Andrássyn raktak tüzeket, akiket elkapott a forradalmi hév:
Körülbelül 7-800 ember jöhetett össze a Jobbik megemlékezésére a Március 15-e téren. Itt van a szokásos lengyel társaság is, és bár van néhány gárdista, most nem álltak be szép sorokba, ahogy tavaly. Első felszólaló Varga-Damm Andrea, volt jobbikos képviselőjelölt, jogász.
Arról beszél, hogy fél az az újságíró, aki a valóságot megírja, az országgyűlést pedig kocsmává züllesztették, "olyan szavak hangozhatnak el a Parlamentben, amelyek elképzelhetetlenek lettek volna korábban".
Valószínűleg a csicskapártozásra utal.
A szabadságharc idején 1,2 milliárd volt a Föld teljes népessége. 2017-ben 7,5 milliárdan vagyunk. A legkevésbé Európa népessége nőtt ezalatt a 170 év alatt:
Az MSZP elnöke szerint Magyarországon nincs szabadság, testvériség és egyenlőség, hiszen nincs szabadság, ahol négymillió ember éhezik, nincs egyenlőség, ahol a politikusok és családtagjaik gazdagodnak meg, és nincs testvériség, ahol nincsenek közös célok.
Molnár Gyula a MSZP által létrehozott Szabad Sajtó Díj átadása előtt azt mondta: a 1848-as hősök nem úgy gondoltak a sajtószabadságra, hogy állami cenzúra van, állami pénzen felvásárolt, teljesen elbutított hazugsággyár váltja fel a szabad sajtót. Molnár szerint nem tekinthető felelősnek az a kormány, amely gyűlöletet szór az országban mindenkire, a munkájáért tüntető tanárra, az orvosra, az országot komoly pénzzel támogató Európai Unióra, a rokkantnyugdíjasra és az Iszlám Állam elől menekülő filozófusra, polgárra, átlagemberre, és átkot szór az olimpiaellenes fiatalokra. Azt mondta, az MSZP-nek nem a tisztességes, kemény munkával meggazdagodott emberekkel van bajuk, hanem "a fideszes oligarchákkal, a pöffeszkedő kiskirályokkal", akiket el fognak számoltatni.
A Szabad Sajtó Alapítvány idei kitüntetettjei Láposi Elza, a Népszava Lapkiadó Kft. ügyvezető igazgatója, Rónai Egon, az ATV műsorvezetője és Szüts Miklós festőművész.
Március 15. a szabadság és a hazaszeretet ünnepe, és az 1848-as hősök emléke megérdemli, hogy méltó és méltóságteljes ünneplést kapjanak - mondta a KDNP frakcióvezetője Márianosztrán, az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából rendezett megemlékezésen szerdán.
Harrach Péter megjegyezte, vannak, akik méltó ünneplést tartanak, és vannak, akik gyűlölködnek közben.
Az Európán végigsöprő forradalmakban a szabadság gondolata jelent meg - idézte fel a frakcióvezető, aki Szemere Bertalan egykori miniszterelnök, belügyminiszter szavait idézte: "Vannak idők, midőn a népek lelke, mint a mennynek kapuja, megnyilatkozik, és benne a szabadság érzete csuda módon revelálja magát."
A kereszténydemokrata politikus azt mondta: március 15-én arra a lendületre, szabadságvágyra, hazaszeretetre emlékezünk, amely akkor felszínre tört. Hozzátette: ma is fontos számunkra a szabadság, ami nem képzelhető el rendezett világ nélkül, a nemzet szabadsága pedig a függetlenség, a szuverenitás védelmét és egyfajta önvédelmet jelent.
Erdély-zászlót vivő ünneplőket emelt ki a csendőrség a kolozsvári március 15-i felvonulás tömegéből - közölte az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP). A csendőrség Fancsali Ernőnél, az EMNP kolozsvári szervezetének elnökénél és négy másik felvonulónál kifogásolta az Erdély-címeres kék-piros-sárga lobogót.
Fancsali Ernő az MTI-nek elmondta, a csendőrök arra hivatkoztak, hogy a rendezvényt szervező Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) nem tette lehetővé, hogy a magyar és a székely zászlón kívül más zászlókkal is vonuljanak az ünneplők. Hozzátette: azt kérték tőle, hogy vonja be a zászlót, vagy távozzon a felvonulók közül. Mivel a felkérésnek nem tett eleget, őt és egy másik Erdély-zászlót vivő felvonulót 500 lejes (35 ezer forint) bírsággal sújtották.
Az EMNP helyi vezetője elmondta: azt írták a jegyzőkönyvbe, hogy nem vette alá magát a szervezők kérésének. Megjegyezte, a csendőrök nem kifogásolták a zászló használatát, így továbbra is lobogtathatta Erdély zászlaját Kolozsvár főterén, de ezt csakis az ünneplő, felvonuló tömegtől távol tehette.
A politikus hozzátette, már tavaly is kifogásolta a csendőrség az Erdély-zászlókat, de akkor - az ünnepi rendezvény egyik szónoka lévén - engedelmeskedett a felszólításnak, és bevonta a lobogót. Kijelentette, a bírságolási jegyzőkönyv érvénytelenítését fogja kérni a bíróságon.
Talán soha nem volt oly nagy szüksége sokat csalódott nemzetünknek a példamutató Szegedre, mint most - jelentette ki Botka László (MSZP) polgármester szerdán a csongrádi megyeszékhelyen az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából rendezett megemlékezésén.
Szeged az a hely, ahol rendületlenül védjük a szabadságot és az igazságosságot - mondta a szocialista politikus. Nemcsak fejet hajtunk nagy elődeink előtt, de példájukra büszkék vagyunk, és harcolunk értékeikért - hangsúlyozta Botka László.
Magyarország a nagyság kapujában áll, de csak egységgel, együttműködéssel, bátorsággal és a kisszerű pártviták felfüggesztésével lehet ismét nagy, erős, gyarapodó ország - mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter szerdán Hódmezővásárhelyen.
Lázár János az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 169. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen közölte: egész pártok, politikusok gyülekezete és működése épül a tagadásra, az elutasításra, minden ellenzésére és megakadályozására. "Ez már kezd aggasztó mértéket ölteni" - fogalmazott.
"De mi van a nemeken túl? A semmi? A tegnapi kicsiség? Egy ország nem épülhet nemekre" - jelentette ki. "Igazi bátorság ahhoz kell, hogy merjünk igent mondani" - mondta a térség országgyűlési képviselője, hozzátéve: "a magyaroknak igazi bátorság sosem a külső ellenség legyőzésére, hanem a saját magukkal való szembenézéshez kellett". Kiemelte: a magyarok mindig akkor tudtak nagy dolgokat véghezvinni, amikor összefogtak, amikor nem arra koncentráltak, ami szétválasztja, hanem arra, ami összeköti őket. "Ez ma is érvényes" - közölte.
Lázár János szerint az is elég, ha "egy-egy nagy ügy erejéig jobban szeretjük Magyarországot, mint amennyire utáljuk egymás pártjait". Mint mondta, még nincs késő, az energiákat közösen a kihívások legyőzésére, cselekvésre kell fordítani.
A miniszter beszéde végén több bátorságot, hazafiasságot és "több Magyarországot" kívánt a Kossuth téren megjelent ünneplőknek.
Tegnap volt. Miskolcon. És ez nem vicc, az elvileg a választás megnyeréséért küzdő egyik legnagyobb ellenzéki párt úgy döntött, minek a fővárosban március 15-én bármit is szervezni.
A Rákóczi úton közeledő autóbuszok (5, 7, 8E, 110, 112, 133E, 178) ismét az eredeti útvonalon közlekednek. A 2-es villamos a teljes vonalon jár, közölte a BKK.