Baráth Botond (5) Magyarország
    Orbán Willi (6) Magyarország
    46’

• 46’

13-3 a szabálytalanságok aránya a javukra, és ez érződött a mérkőzés folyásán is. Az viszont nem, hogy az UEFA  honlapjának statisztikája szerint 10-9 a montenegróiak javára a veszélyes támadások száma, de persze ez főleg azon múlik, kinek mi a veszélyes támadás. Mi inkább 3-3, maximum 4-4 ilyen akciót említenénk a hasonló kategóriában.

• 46’

Talán a közel 30 fokos idő vett ki sokat a játékosokból, de inkább aprítás, mint játék volt az utolsó percekben, így nem csoda, hogy nem is volt nagy helyzet a szünet előtti hajrában. 1-1-gyel jön a szünet, meglátjuk, Rossi mikor kezdi el cserélgetni a csapatot a folytatásban.

• 18’

Ez eddig Montenegró mérlege a 2020-as Eb-selejtező A jelű csoportjában. A bolgárok ellen 1-1-es döntetlennel kezdték a selejtezőt, de aztán két nagyobb vereségbe is beleszaladtak. Előbb Anglia győzte le őket 5-1-re Podgoricában, majd a csehek is hármat vágtak Mijatovic kapujába.

Öt nap múlva Csehországot fogadják ugyanebben a stadionban. Ha megint kikapnak, nagyon messze kerülnek a továbbjutástól.

• 40’

Bese mellett ment el nagyon simán Bećiraj, Bese egyáltalán nem volt határozott, így Dibuszra maradt a labda begyűjtése. A Fradi kapusa határozottan csúszott ki a kapuból a labdáért, meg is szerezte azt, majd utána Bećiraj kicsit eltalálta Dibusz fejét a sípcsontjával, de szerencsére nincs komoly sérülés.

• 35’

Szinte a középkezdés után egyből helyzetbe kerülnek, előbb egy távoli lövésnél még elvitték a labdát egymás elől a magyar játékosok, de utána már a tizenhatoson belülről jöhetett volna lövés. Ez jól megmutatja, hogy mennyire tartalékos tempóra vettek vissza a pályán, főleg, hogy az előbbi helyzetet egyből Holman éles szögből eleresztett, nem is veszélytelen helyzete követte.

• 32’
    gól | Montenegró | első félidő
    Montenegró Nebojša Kosović (18)
    1
    1 Magyarország
    32’

Gyönyörűen végigjátszott helyzet végén talál be egy jobbos csavarással Kosović. Begyakorolt figura lehetett, ahogy a balon felvitt labdát a tizenhatos előteréig teszik vissza, most épp Kosović érkezett ott, szép mozdulattal csavart Dibusz mellé a kapuba.

• 31’

A Langban elakadó labdánál látták úgy, hogy kezet ért a tizenhatoson belül, a bíró továbbot intett.

• 29’

Bese egy felpörgetésnél aludt el, amiből remek lehetőséget teremtett kis híján a hazai csapat. Végül a hatalmasat sprintelő Kleinheisler szerezte meg a labdát, így nem lett ziccer. Az elmúlt pár perc erős ébresztő azért, ideje lenne kicsit fokozni a tempót, mert a korai gól óta nem sok mindent csinált a válogatott.

• 24’

Ez elég nagy bravúr volt, egyben ez már a második komolyabb montenegrói helyzet. Marušić teljesen üresen maradt a kapu előtt, nem sokon múlt az egyenlítés. Kicsit hátradőlt a magyar csapat, ezzel hozták fel Montenegrót.

• 21’

Kicsorgott az oldalvonalon, így nem jöhet beadás. Fújol közben a montenegrói közönség, mert a magyar tábor rákezdett a Ria-Ria-Hungária buzdításra. Messze nincs egyébként telt ház, a montenegrói közönséget sem mozgatta meg a két, várhatóan tartalékos felállás gondolata.

• 18’

Kemény belépő volt, a bíró viszont nem fújt, már csak az ápolásnál ment oda megnézni, hogy mi van Naggyal. Nem kellene most egy sérülés.

• 15’

Savićević tekerte középre a labdát külsővel, de Dibusz résen volt, nem hagyta, hogy eljusson a labda a kapu másik oldalánál érkező montenegrói játékoshoz.

• 14’

Már persze a magyar válogatottban. 12 éve Priskin Tamás már az első percben vezetést szerzett, de Montenegró végül két büntetővel fordítani tudott története legelső futballmeccsén.

• 10’

Bátran, veszélyesen játszik eddig a magyar csapat, mindenki szeretné megmutatni Marco Rossinak, mit is tudnak. Kleinheisler távoli lövéssel próbálkozott, de Mijatović védeni tudott.

• 8’

De igaz ez a házigazdákra is, akik 7 perc játék után tudták először hosszabb időre megtartani a labdát. Sokáig nem örülhettek neki, labdaszerzés után Dibuszig került hátra a labda, innen épülhetne a támadás, de már megint Montenegrónál a labda, és egy jó fejes a támadás vége, Dibusz hárította Bećiraj próbálkozását Baráth mellől.

• 4’

A Lugano játékosa tavaly novemberben, a finnek ellen mutatkozott be a magyar válogatottban. Szlovákiában csereként állt be márciusban, júniusban pedig már kezdett Wales ellen a 25 éves játékos.

Ez volt Filip Holender első gólja a válogatottban, nem rossz kezdés.

• Ha szeretne valamilyen kommentárt fűzni a meccshez, látogasson át az Index Sport Facebook-oldalára, ahol a meccs posztja alatt várjuk az észrevételeiket!

Lájkolja az Index Sportot, ha nem szeretne lemaradni a sportcikkeinkről!

• 4’

Holender harcolt ki szabadrúgást, amit aztán Holman csavart a felső lécre.

• Néhány órája még a III. Budapesti Demográfiai Csúcson tartott előadást a magyar miniszterelnök a Várkert Bazárban, a Himnuszra azonban már kiért Podgoricába, hogy élőben szurkolhasson a magyar labdarúgó-válogatottnak.

A montenegrói miniszterelnök, Milo Dukanovic mellett követi a meccset.

• 2’
    gól | Magyarország | első félidő
    Montenegró
    0
    1 Magyarország Holender Filip (23)
    2’

Jobb belsővel pakolta be Holender a balról érkező labdát, sikerült meglepni Montenegrót.

• 1’

Montenegró tartja a labdát az első percben.

• Az 1945-ben épült, a 2000-es évek elején lelátófelújításon áteső stadion nagyjából 15 ezer néző befogadására alkalmas, de 2020-ra terveznek egy nagyobb felújítást, amivel 20 ezerre növelnék a kapacitást.

• Úgy látszik, a kezdés nekem Magyarországot jelenti, annak idején bosnyák kapitányként szintén a magyarok ellen ültem először a kispadon

– mondta Montenegró szövetségi kapitánya, Faruk Hadzibegic a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón.

A bosnyák szakember 1999. március 1-én az Üllői úti Stadionban vezette először pályára a bosnyák válogatottat. A barátságos mérkőzés vége akkor 1-1 lett, Kodro Meho góljára Illés Béla tudott válaszolni egy büntetővel.

Marco Rossinak pedig ez lesz az első barátságos meccse a magyar válogatott élén, a tavaly nyáron kinevezett szövetségi kapitánynak eddig csak tétmeccse volt.

• Nem mintha akár tucatnyi, de tízéves eredménynek nagyobb jelentősége lenne, úgyhogy csak a rend kedvéért: eddig két mérkőzés volt Magyarország és Montenegró között, mindkettő több mint 10 éve, és mindkettő barátságos mérkőzés volt a maihoz hasonlóan.

2007. március 24-én 2-1-re nyertek, 2008. augusztus 20-án pedig 3-3-as döntetlent játszott a két csapat. Utóbbin már Dzsudzsák Balázs is játszott, a magyar gólokat Priskin Tamás, illetve Hajnal Tamás szerezték, utóbbi duplázni tudott, a 87. percben büntetőből egyenlítve.

• Pár hónappal a megalakulását követően, Magyarország ellen játszotta első hivatalos barátságos mérkőzését a montenegrói labdarúgó-válogatott 2007-ben.

Egy évvel korábban még közösen indult Szerbia és Montenegró a németországi világbajnokságon, ahol három vereséggel már a csoportkörben búcsúztak. Aztán Montenegró egy népszavazás után kikiáltotta a függetlenségét, és hamarosan megalakult az önálló válogatottjuk is.

A 2007-es történelmi podgoricai meccsen Priskin Tamás góljával már az első percben megszereztük a vezetést, azonban nem adták fel a hazaiak, sőt, a második félidőben Mirko Bucinic és Igor Burzanovic góljával megfordították az eredményt, és rögtön az első meccsükön győzelemnek örülhettek.

A hazaiak kapuját egyébként az a Vukasin Poleksic védte, aki Tatabányán és Debrecenben is játszott. Ez utóbbival 2009-ben a Bajnokok Ligája főtáblára jutott, ám később két évre eltiltották a focitól, és 10 ezer eurós pénzbüntetést is adtak neki, mert kiderült, a Fiorentina elleni meccs előtt nem jelentette, hogy megpróbálták őt megvesztegetni.

• Utoljára áprilisban lépett pályára Sztevan Jovetics. A Monaco játékosa a Reims elleni bajnoki meccsen szenvedett keresztszalag-szakadást, visszatérésére valószínűleg még hónapokat kell várni. Épp ma tett egyébként közzé egy videót a Facebook-oldalán, amelyen az látszik, hogy megkezdte az edzéseket.

Sajnálhatja, hogy ki kell hagynia a mai meccset, mert jó emlékei vannak a magyarokról, ugyanis épp ellenünk lőtte első válogatottbeli gólját 2008. augusztus 20-án a Puskás Ferenc Stadionban. Azóta a montenegrói válogatott legsikeresebb játékosa lett, összesen 24 gólnál tart a 29 éves csatár.

Pályafutása során játszott már a Fiorentinában, a Manchester Cityben, az Interben és a Sevillában is, 2017-ben igazolta le a Monaco. A tehetséges játékos nem először dőlt ki hosszabb időre, már jó néhányszor hagyott ki hónapokat sérülés miatt.

• Marco Rossi alaposan felforgatta a magyar csapat kezdőjét, biztos, hogy hétfőn nem ezzel az összeállítással találkozunk majd. A talán legjobb jelenlegi montenegrói játékos, az Atlético Madridban játszó Stefan Savić a kispadon sincs ott a hazai csapatnál, nem nagyon kockáztatnak ők sem a legjobbjaikkal.

Montenegró: Mijatović – Marušić, Simić, Tomašević, Radunović – N. Vukčević – Boljević, Kosović, Savićević, Hakšabanović – Bećiraj.

Magyarország: Dibusz – Bese, Baráth, Lang, Korhut – Gazdag, Kleinheisler, Nagy Dominik – Holender, Németh, Holman.

• Június 11-én is a teljesen fehér mezben játszottak a mezőnyjátékosok, Gulácsi Péter pedig a kék kapusmezben lépett pályára. Ez elég jó ómen az eredményt nézve, hiszen akkor Pátkai Máté góljával 1-0-ra nyert a magyar válogatott.

• Így a meccs elején még van idő egy kis szavazásra! Döntsön, ki lesz a jobb a mai barátságos mérkőzésen: Montenegró vagy Magyarország?

Még több sporttartalomért pedig kövesse az Index Sportot Facebookon is!