A Manchester City január 19-e óta először vesztett tétmeccset.
Szon kapott remek kiugratást, de hosszan vette át. Nem adta fel, utána ment, visszacselezte magát és aztán bevágta. A City-jákosok azt reklamálták, hogy kivezette a dél-koreai, de nem így történt, Kuipers utána nézett és megadta.
Milyen volt szőkesége? Még nagyon is emlékszünk rá, hiszen alig pár perce ment le, de azért megmutatjuk. Legalább van mit nézni ezen az egyre kevesebb játékot mutató meccsen.
Saját 16-osa előtt a Manchester City, de a Tottenham nem tud élni a lehetőségekkel. A másik oldalon sem jobb a helyzet. Nagyobb helyzet nélkül telt el 20 perc a második félidőből.
Erre biztos nem büszke az argentin. A negyedik büntetőjét hagyta ki a BL-ben.
A két menedzser eddig 14 meccsen ült egymás ellen a kispadon. Ebből nyolcat Guardiola nyert, míg Pochettinónak csak kettőt sikerült. Mikor Spanyolországban dolgoztak, a barcelonai városi derbin futottak össze. 2009-ben győzte le először Guardiolát, amikor az Espanyol a Camp Nouban a Barcelonát. Ami közös még a két csapatban, hogy Kyle Walker 2011 és 2017 között Tottenham-játékosként négy gólt is rúgott a Citynek, míg Kieran Trippier kilenc évesen a City akadémiáján ismerkedett meg a futball alapjaival, majd a Burnley-n keresztül vezetett az útja a Spurshöz. Az angol mellett a belga, a brazil, az argentin és a francia válogatott játékosai is farkasszemet néznek egymással a meccsen.
Delph már elrúgta a labdát, amikor Kane egy ütemmel később odaért. A Manchester City szélsője így ellenfele bokájára lépett, ami ettől csúnyán kifordult. Delphnek esélye sem volt, hogy ne Kane bokájára lépjen, mivel a lendület vitte arra a lábát, a Tottenham csatára viszont jobban járt volna, ha – lemaradva a labdáról – inkább megpróbálja visszafogni magát, ahelyett, hogy emberkedik. Persze a visszafogottság nem igazán a szokása, és persze minden olyan gyorsan történt.
Lerántotta a frissen beállt Lucas Mourát, 25 méterre a kaputól.
Pochettino edző merev arccal nézte, ahogy Harry Kane-t két ember segítségével támogatták az öltözőbe.
Egy beívelést húzott le Ederson, de a csípőjére esett, ápolni kell.
Gyorsan jutottak el megint a City-játékosok a Tottenham kapujáig. Agüero ívelte át lágyan a másik oldalra. Sterling kezelte le, de lövését kitolta Lloris. A másik oldalon Alli került majdnem ziccerbe, de nem jutott el hozzá a labda, aztán Szon ballal, 28 méterről lőtte alig kapu mellé.
Csere nem volt egyik oldalon sem.
A Tottenham új stadionja kétszer drágább lett mint amennyiért az új Puskás épül, kb 360 milliárd forintból állt meg a beruházás.
Ám az összehasonlítás megtévesztő, mert a londoni stadionhoz tartozik egy komplett fejlesztési projekt, amelynek része volt többek közt négy toronyház 585 lakással, egy óriási látogatóközpont, metrómegállók, egy 180 szobás hotel, egy extrémsport-központ Európa legmagasabb mászófalával és egy búvárkodásra szolgáló medencével. A stadionban pedig Európa legnagyobb kivetítői találhatók, illetve az élőfüves focipálya behúzható az épület alá, hogy felfedje az alatta lévő NFL-szabvány műfüves amerikai futballpályát.
A Manchester City középpályása ráugrott Kane-re, aki viszont csúnyán aláállt. A brazil cserébe rázuhant, majd könyékkel megbúbolta, erre a Tottenham csatára ledobta magáról. Fernandinho búcsúzóul még megvakargatta ellenfele fejét, de aztán mindketten gyorsan rájöttek, hogy ezért kár volna begyűjetni egy komolyabb figyelmeztetést, és gyorsan békén hagyták egymást. A bíró a Tottenhamnek ítélt szabadot, miközben Kane mondta neki a magáét.
Agüero lőtt mellé még. Több már nem történt az első félidőben.
Szon lerántása miatt a megítélt szabadrúgást Rose a 16-os sarkáról lőtte rá, a kapus rajta volt, a lövés sem volt különösen erős.
Előbb Ekrissen két lövése pattant vissza, aztán Szon lágy beadása után Alderweireld bombázta rá, de végül les miatt oda lett a lehetőség.
Eddig három tizenegyest lőttek 2019-ben a Tottenham francia világbajnok kapusának, mindhármat kivédte. A Leicester City, az Arsenal és most a Manchester City próbálkozott bünetőből gólt rúgni neki, hiába. Írta az Opta.
Bajnokságban és a kupában 1909. január 16-a óta 156 meccset játszottak egymással. Az első egy FA-kupameccs volt, amelyet a Tottenham idegenben, 4-3-ra nyert meg. Azóta 61-szer a City, 60-szor a Spurs nyert, 35 meccs pedig döntetlen volt. Tavaly, október 29-én a Premier League-ben a City nyert 1-0-ra idegenben. A legutóbbi négy meccséből egyet sem veszített el, három győzelem és egy döntetlen a mérleg. Előtte, 2015 szeptembere és 2016 októbere között volt egy hárommeccses győzelmi szériája a Tottenhamnek.
A Manchester City 63-37-re vezet eddig. A középpályán is nagyon gyorsan tudja áthozni a labdát, a támadóharmadban egyelőre sok labdát veszítenek el a vendégek.
A Tottenham harmadszor, a Manchester City másodszor került szembe angol klubcsapattal európai kupameccsen. A Tottenham háromból egyszer jutott tovább, a Manchester City viszont kettőből egyszer sem. A Spursnek az az egy ráadásul egy döntő, az 1972-es UEFA-kupa döntője volt, amikor az idegenben megszerzett 2-1-es előnyt, egy londoni 1-1-gyel őrizte meg. Egyszer a Liverpool, egyszer pedig a Manchester United ellen bukott párharcot. A City 1971-ben a KEK-elődöntő (a Chelsea ellen), tavaly pedig a BL-negyeddöntőt (a Liverpool ellen) bukta el. A négy meccsének a mérlege, négy vereség, 1-7-es gólkülönbség.
Mindenki megállt, mert azt hitték, Spurs szabadrúgás lesz. Harry Kane befordult és kapura lőtt, a City-kapus pedig kiöklözte