A Nintendo rajongói előkészíthetik a pénztárcájukat, mert érkezik az első videojáték által inspirált legókészlet, amelyben Super Mariót kell végigvinni az asztalon megépített pályákon. A célcsoport a fiatalabb korosztály, az építőelemek nagy méretűek, de ez biztosan nem tántorítja el a felnőtt érdeklődőket sem.
Tavaly év elején szó szerint a semmiből jelent meg, és lett hatalmas siker az Apex Legends című videójáték. A kezdeti lelkesedés azonban hamar alább hagyott, a szép kilátásokkal indult játéknak pedig nem sikerült letaszítania a Fortnite-ot a battle royale játékok trónjáról. Az Apex Legends azért nem tűnt el a süllyesztőben, sőt, a fejlesztő Respawn a tavalyi E3 óta eléggé felpörgette az új tartalmak kiadását is, így a játék jövője továbbra is biztosítottnak tűnik.
Valami ilyesmit akarhatott az Activision Blizzard is, amikor kitalálta, hogy a Black Ops 4 után megint megpróbálkozik egy Call of Duty-alapokra felhúzott battle royale-lal – persze nyilván a lejtmenet nélkül –, a projektet azonban nem sokáig sikerült titokban tartani. A folyamatos szivárgások ellenére a cég hivatalosan sokáig nem mondott semmit, hétfőn azonban végül kiderült, hogy egy önállóan is játszható, teljesen ingyenes játékról van szó.
A Call of Duty-széria őrületes népszerűsége alapján borítékolható volt a siker, a Warzone pedig nem is maradt szégyenben, de ezt a hátszél mellett annak is köszönheti, hogy igazából tényleg marha jó vele játszani.
A valós idejű stratégiai játékok rajongói nyár elején újra dönthetnek, hogy a GDI vagy NOD csapatai élén vágnak bele a világ meghódításába, és ezúttal 4K felbontásban gyűjtögethetik a sugárzó tibérium ásványt, a fiktív világ legfontosabb alapanyagát. A grafikus tuning mellett az interfészt és az irányítást is feljavítják, és alapból támogatott lesz a többjátékos mód.
Pletykaszinten jó ideje keringett már az, hogy három év után pécére is megjelenik a Guerilla Games nagy sikerű játéka, az eddig PS4-exkluzív Horizon Zero Dawn, nemrég pedig véletlenül az Amazon kínálatába is felkerült egy rövid időre. Most Hermen Hulst, a Sony belsős stúdióit összefogó Worldwide Studios vezére vetett véget a találgatásoknak azzal, hogy bejelentette, nyáron tényleg érkezik a játék pécés portja – írja a PlayStation blogja.
A többi nagy technológiai céghez hasonlóan mostanában a Sony is csak olyasmikről tesz bejelentést, hogy milyen rendezvényen nem fognak megjelenni a koronavírus miatt, pedig a játékosok nagyon várják már, hogy kiderüljenek a részletek a PlayStation 5 konzolról. Néhány lényeges adat kiszivárgott, ezek alapján a PS5 legalább olyan erős, ha nem erősebb lesz, mint az új Xbox Series X konzol.
Több hónapnyi beharangozás és szivárogtatások után bemutatták a Call of Duty-sorozat legújabb, Warzone című részét. A cross-platform videójátékot március 10-étől bárki ingyen elérheti majd Playstation 4-en, Xbox One-on és pécén is – írja a Polygon.
Forranak az események az Nvidia Geforce Now felhőszolgáltatás körül, és most a 2K Games döntött úgy, hogy nem kívánja elérhetővé tenni a játékait a platformon. Ezzel a játékosok egyelőre búcsút mondhatnak a BioShock, Borderlands, NBA és Civilization sorozatoknak a platformon, amely drága és erős gamer számítógép nélkül is lehetővé teszi a videojátékok futtatását.
A felhasználónak csupán egy appot kell letöltenie, hogy a megfelelő kontroller birtokában akár mobiltelefonon vagy tableten is játszani tudjon a kedvenc pc-s játékaival.
Brazíliában csalás miatt 116 év börtönre ítélték Shayne „shAy” Victoriót, korábbi profi counter-strike-ost – írja a Kotaku. A játékos 2013 és 2017 között saját online boltot tartott fenn, ahonnan a vád szerint 118 vásárló sosem kapta meg, amiért fizetett. Victorio az Instagramon üzent rajongóinak, leírva, hogy nem fogják letartóztatni, és még nem él törvényen kívüliként. Mindenki tudja, hol tartózkodik, hiszen rendszeresen streamel, és az országban jól ismerik CS-es körökben. Elmondása szerint a volt férje a hibás a teljesítetlen rendelésekért, és azokért a férfi elvileg vállalta is a felelősséget.
Új gamer telefont mutatott be a Xiaomi, az 5G képes Black Shark 3 Pro kifejezetten azoknak szól, akik szeretnek a telefonon játszani, és ez alatt nem a Candy Crush és társait értik. A 90Hz képernyőfrissítés mellett rendkívül érzékeny a kijelző is, és a játékélményt két fizikai gomb is segíti, ami a telefon oldalán emelkedik ki használat közben, aztán pedig észrevétlenül visszasüllyed a házba. Az ígéretek szerint ezt a műveletet minimum 300 ezer alkalommal gond nélkül megteszi, és több mint egymilliónyi nyomkodást bír majd.
Egy igazi sajtóközleményre hajazó virtuális közleményben jelentette be a fejlesztő a Call of Duty - Modern Warfare játékban, hogy piacra dobták a Tomogunchit, ami a fizikai tamagochi virtuális mása, hogy két gyilkolászás között ki lehessen kapcsolni.
Az üres sportcsarnok ellenére nézőszám-rekordot döntött az idei katowicei Counter Strike: Global Offensive torna – írja a Polygon. Az Intel Extreme Masters (IEM) Katowice 2020 tornát legjobb pillanatában egyszerre 1 002 132-en nézték online, ez a nem hivatalos Valve-szervezésű versenyek között csúcs.
Ugyan a Spodek Arena 11500 férőhelyes, mégis üresen kongott a verseny alatt, mert a lengyel egészségügyi hatóságok megvonták a tömegrendezvény szervezéséhez szükséges engedélyt. A döntést azért hozták, mert tartanak a kínai koronavírus terjedésétől.
Régen szerettem a videójátékokat, most is játszanék, de nem akarok több százezer forintot elkölteni hardverre. A családi tévén általában más fut, és nem lehet kitenni a gyerek elé egy erőszakos kaszabolást.
Ha ismerősek ezek a mondatok, akkor érdemes ránéznie az Nvidia Geforce Now szolgáltatásra, amely teljesen átlagos számítógépeken, sőt, mobilokon és tableteken is futtatni tudja a legújabb videójátékokat. Pár hét után nagyon úgy tűnik, hogy pont az alkalmi játékosoknak lett kitalálva, akik a netflixezés szünetében nyomogatnák egy kicsit a WASD gombokat a billentyűzeten. Plusz az ezredfordulós generáció igényeit is telibe találja az Nvidia, a fiatalok nagy része ugyanis a privát szférájában, a saját eszközén szeret digitálisan kikapcsolódni, nem az egész család előtt.
A konzolpiac hagyományosan a hardverekre épül, a Sony, a Microsoft és a Nintendo pár évente frissíti a vasat, és azzal kényszeríti vásárlásra a rajongókat, hogy a legújabb játékokat csak az új gépekre adják ki. A pc pedig mára egy egészen végletes szeglete lett a játékiparnak, végtelen mennyiségű pénzt el lehet költeni hardverre, amihez vagy erős elhivatottság kell, vagy professzionális esportolói/streameri ambíciók.
Tavaly októberben a League of Legends tizedik születésnapja alkalmából streamelt eseményén villantotta meg a Riot Games, hogy egyebek mellett egy új, leginkább az Overwatch-ra hajazó lövöldöző játékon is dolgozik, de akkor túl sok mindent még nem árultak el a projektről. A stúdió most egy belsős videón mutatta meg a Valorant névre hallgató játékot, ami ez alapján a Blizzard lövöldéje helyett sokkal inkább a Counter Strike-ot idézi – írja a Kotaku.
Harminc év után először nem március végén tartják a Game Developers Conference nevű videójátékos expót – derül ki a szervezők közleményéből. A San-Francisco-i eseményt eredetileg március 16 és 20 között tartották volna, de a COVID-19 elnevezésű új koronavírus miatt a szervezők inkább nyár végére tervezik.
A döntés nem teljesen váratlan, az elmúlt időszakban egészségügyi kockázatra hivatkozva a Sony, a Microsoft, az Epic és a Facebook is kihátrált az esemény mögül. Évente nagyjából 30 ezren vesznek részt a GDC-n.
A kínai kormány eltávolította a Plague Inc. nevű mobilos világjárvány-szimulátort az országban elérhető alkalmazásboltokból. A lépést nem indokolták, de jó eséllyel az országban, és onnan kiindulva már az egész világon épp zajló koronavírus-járvány állhat mögötte – írja a Polygon.
Kifejezetten szép időket élnek mostanában a legendás Half-Life sorozat rajongói: amellett, hogy március végén új rész érkezik a virtuális valóságba költöző Alyx képében, az első két játék is ingyenesen elérhető, most pedig az is kiderült, hogy a 14 éve fejlesztett rajongói Half-Life remake, a Black Mesa március 5-én hivatalosan is megjelenik – írja a Polygon.
Eljött az új konzolgeneráció éve, így Phil Spencer, az Xbox atyaúristene egy blogbejegyzésben bemutatta, mit is várhatunk majd az elég szörnyen elnevezett Xbox Series X-től. Az Xbox One X megjelenése előtt került be a köznyelvbe a teraflops szakszó (másodpercenként elvégzett matematikai műveletek száma, ezermilliárdban kifejezve), mert abból az új konzolnak már volt 6, így valóban jelentős volt az ugrás a konzol grafikus teljesítményében.
A Blizzard bő egy hete jelentette be, hogy a koronavírus-járvány miatt Dél-Koreába helyezik át az Overwatch League nevű esportbajnokság eredetileg Kínában megrendezni tervezett meccseit. Most azonban a cég úgy döntött, a járvány terjeszkedése miatt inkább a dél-koreai meccsek is elmaradnak – írja az Engadget.
Úgy néz ki, idén véget ér a két évtizedes várakozás, és végre megjelenik a Baldur's Gate harmadik része, írja az Engadget. A BioWare és Black Isle Studios legendás, 1998-as szerepjátékának 2000-ben készült el a második része (Baldur's Gate II: Shadows of Amn), az azóta eltelt időszakban csak spinoffok és kiegészítők jelentek meg a játékosok és kritikusok által is nagyra tartott izometrikus fantasy világhoz. Most a Hasbro megerősítette, hogy húsz év elteltével, 2020-ban jön a Larian Studios által fejlesztett harmadik rész.
Nyolcvanas évek, Anglia: takarító vagyok az állami tévé stúdiójában. Még nem igazán tudom, hogy melyik műsor mikor megy, így betévedek az egyik stúdió irányítótermébe, ami szerencsére tök üres. Mindjárt este hét, nemrég kezdtem, remélem, nyugis este vár rám. Képernyők villódznak, mindenhol világító gombok és csúszkák, a kezelőpult teljesen átláthatatlan, mintha egy űrállomás műszerfala lenne. Még jó, hogy sose kell ilyenekkel foglalkoznom.
Azt ugyan eddig is lehetett tudni, hogy márciusban érkezik a legendás Half-Life sorozat következő része, a Half-Life: Alyx, most azonban pontos megjelenési dátumot is kapott a játék, a Valve Twitteren jelentette be, hogy március 23-áig kell várni rá.
Ugyan 2018-hoz képest viszonylag rossz évet zárt tavaly az egyebek mellett a Clash of Clanst és a Clash Royale-t fejlesztő finn Supercell, szomorkodásra így sem nagyon van okuk, 2019-ben ugyanis 1,56 milliárd dolláros bevétel mellett 577 millió dolláros profitot realizáltak – írja a Venture Beat.
Ugyan korábban is voltak már erre utaló jelek, a Riot Games október közepén, a League of Legends tizedik születésnapja alkalmából streamelt eseményén jelentette be hivatalosan, hogy egy sor új játékon – meg egy animációs sorozaton és pár elég fontos porton – dolgozik. Ezek között egy régóta rebesgetett verekedős játék, egy Diablo-klón és egy Overwatch-klón mellett bemutatkozott a Legends of Runeterra nevű játék is, ami a korábbi híresztelésekkel ellentétben nem online szerepjáték, hanem egy virtuális kártyajáték lett.
A csokorból egyértelműen ez utóbbi tűnt a legérdekesebbnek, de így is teljesen jogosan kérdezhette bárki, hogy mégis mi a francért fejlesztenek kártyajátékot a Hearthstone és a Magic: The Gathering által teljesen leuralt piacon. Erre a kérdésre a nyílt béta sem feltétlenül adott választ, de az biztos, hogy a Legends of Runeterra megdöbbentően szórakoztatóra sikerült, és számos olyan dolog van benne, ami miatt egyértelmű, hogy nem lenne érdemes rögtön temetni.
A videojáték-fejlesztés a kezdetekben egy alulról szerveződő ipar volt, tele lelkes amatőrökből szerveződő garázscégekkel. Ez a világ egy részén (nyugaton, meg nagyon-keleten) már megváltozott, és számtalan egyetemi, sőt, középiskolai képzésen nevelik a jövő Gabe Newelljeit. Itthon ettől még messze vagyunk, és jellemzően mindenki úgy zuhan be az iparba, ahogy tud, ott szedi össze a tudást, ahol csak teheti.
Remek lehetőségek erre a game jamek, amik zenei jammelés mintájára alakultak ki: néhányan összeülnek, és összedobva a tudásukat valami újat alkotnak, nagyrészt improvizálva, különösebb tudományos stratégiai tervezés nélkül, szívből-lélekből. Ennek rengeteg formája van, van, ami könyvklubként működik, de olyan is, ami egy mini verseny a résztvevők között. Ezeknek nem az a célja, hogy itt elkészüljön a Diablo utódja, hanem hogy a résztvevők egymástól tanuljanak, fejlődjenek úgy, hogy a végén csak összejön egy kész, játszható valami. Ahogy a 2020-as Global Game Jam egyik budapesti résztvevője mondta:
Nem kell, hogy jó legyen, amíg élvezzük amit csinálunk.
Több mint két évtized után távozik a Rockstar Gamestől a stúdió társalapítója, Dan Houser, aki fivérével, Sam Houserrel közösen alapította a stúdiót még 1998-ban – írja a PC Gamer.
Az élet megoldandó problémák, feladatok sorozata. Naphosszat azon fáradozunk, hogy ezeket legyűrjük, így amikor hazamegyünk, ki akarunk szakadni a hétköznapok monotóniájából, és olvasunk, filmet nézünk vagy játszunk. Egész nap dolgoztunk, főztünk, mostunk, takarítottunk, és olyan emberekkel bájologtunk, akiket marhára utálunk, érthető, hogy ki akarunk kapcsolódni.
Hála Will Wrightnak, 20 éve hazamehetünk, leülhetünk a gép elé, és dolgozhatunk, főzhetünk, moshatunk, takaríthatunk, és medencébe fojthatjuk az embereket, akiket marhára utálunk.
2000. február 4-én jelent meg Észak-Amerikában a Sims.
A videojátékos közvetítésekből a legtöbben nem tudnak annyi pénzt keresni, hogy megéljenek belőle, de ennek az iparágnak is rég megvannak a szuperszárjai, akik dollárban is milliókat visznek haza. A legfrissebb nemzetközi toplistán még tizedik helyezett is hatalmas összeget visz haza.
Persze nem csak magának, mert ezek mind adózatlan összegek, és nincsenek levonva belőlük a menedzserek, ügynökök, ügyvédek és más segítők fizetései.
Januárnak vége, már több Call of Duty League meccs is lement, de sok másik elmarad a koronavírus miatt. Az esport óriási buli Kínában és Ázsia többi részén, így nem csak a versenyek helyszínei miatt jelent problémát a betegség, hanem a sok kínai csapat miatt is. Már két Overwatch League-ben játszó kínai csapat is bejelentette, hogy Dél-Koreába költöznek. De a világjárvány sem állja útját az esport térhódításának, idén a foci EB és az olimpia után talán a legtöbb nézőt fogják vonzani a legnagyobb eseményei.
Az Electronic Arts közzétette a 2019 utolsó negyedévének pénzügyi jelentését, és az ünnepi időszakban nemcsak az új játékok eladásával kaszált sokat a cég, hanem a képernyő előtt ülő játékosok is szaporán költöttek.
A Google tavaly nem erőltette meg magát kifejezetten a játékközvetítő platformok harcában, idén viszont erősen kezdik az évet, exkluzív megállapodást kötöttek ugyanis az Activision Blizzarddal, melynek értelmében mostantól Twitch helyett YouTube-on lesz látható a cég összes esportközvetítése – írja a Polygon.