SimRace 2 Real néven indul esportbajnokság Magyarországon valódi autóversenyzők részvételével, akik a járvány miatt most igazi autókban nem versenyezhetnek – írja a PC Guru. A versenyeket élőben lehet majd követni, 4K felbontásban, szakmai kommentárral.
A bajnokságot a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség gyorsasági szakága, a legnagyobb hazai szimulátoros rendezvényszervezőnek számító Race Online Hungary, illetve a PC Guru szervezi a PlayStation Magyarország közreműködésével.
Egyre több konzolos játékos kapcsolja ki a Call of Duty: Warzone crossplay funkcióját (ennek segítségével konzolos és PC-s együtt, azaz egymás ellen lövöldözhet), mert túl sok a pécés csaló – írja a Eurogamer. A Call od Duty játékokra mindig is jellemzőek voltak a csaló segédprogramokat használó játékosok, de most úgy tűnik, hogy a Modern Warfare battle royale játékmódjában az átlagosnál is többen lehetnek.
Április közepén a fejlesztők azzal büszkélkedtek Twitteren, hogy már 70 ezer csaló fiókját törölték, és zéró toleranciával lépnek fel a csalók ellen.
A megszokottnál kevesebb PlayStation 5 kerülhet majd a polcokra a konzol megjelenésekor – írja a Bloomberg. Belsős információk szerint a magas ár keresletre gyakorolt hatásától tartanak, így a 2021 márciusában véget érő pénzügyi évben 5-6 millió darabot gyártanak. A PS4 -ből 7,5 millió darab kelt el az első két negyedévben, tehát ennél jelentősen alacsonyabb kínálattal indítanak.
A koronavírus egyelőre nem befolyásolja a gyártást (bár a kínai gyártó először tartott a határidőtől, de már minden rendben), a marketinget annál inkább. A Sony valószínűleg nem tudja majd megtartani a nagy eseményeit és partijait, ami szintén kihathat a keresletre. Az új DualSense kontrollert is kapkodva jelentették be online, mert féltek, hogy hamar kiszivárog.
Túl sok a hétköznapi rohanás? Órái mennek el tömegközlekedésre? Ha nem dolgozik, akkor is takarít, pakol, vagy gyereket nevel? Folyamatosan szórakozni jár, mozizik, kocsmázik a haverokkal és beutazza nagyvilágot, miközben már szíve szerint valami nyugis hobbit keresne?
A válasz az Animal Crossing: New Horizons.
Milyen jó felvezetés lett volna ez két-három hónappal ezelőtt! Ugyan a felütés már nem működik, de a Nintendo zenszimulátora így is tökéletesen megállja a helyét. Néha túl tökéletesen.
Mindenki tudja, mi a helyzet: sokan otthon ragadtak a félig önkéntes, félig kötelező karantén miatt, több szabadidőnk van, kiolvastuk a Netflixet, végignéztük a Spotifyt, megfőztük az összes liszt-cukor-vécépapír alapú receptet a felnőtt színezőből.
Itt az idő játszani, de sokaknak komoly anyagi teherrel jár ez a járvány, úgyhogy nem tudják rávetni magukat a legújabb videójátékos megjelenésekre. A teljesség igénye nélkül összegyűjtöttük a ma, április 15-én aktuális akciókat és leárazásokat szerte a játékvilágból, hogy mindenki megtalálja az új kedvenc játékát, de ne menjen rá a gatyája.
Változtak a játékokon a figyelmeztető jelölések, így már nemcsak az derül ki, hogy milyen életkorú játékosoknak ajánlják, vagy hogy van-e benne opció a játékon belüli vásárlásra, hanem a szórakoztató szoftvereket értékelő testület (ESRB) közleménye szerint ezentúl azt is jelölni kell, hogy van-e egy játékban loot box, azaz lehet- e zsákmányokat szerezni.
A Borderlands 3-ban már a székletkutatást is támogathatjuk. A magyar Szantner Attila vezette MassivelyMultiplayer Online Science (MMOS), a McGill Egyetem és az American Gut Project összefogott a Gearboxszal, hogy egy olyan minijátékot készítsenek a Borderlands 3-ba, amivel segíthetik a beleinkben élő mikrobák DNS-ének feltérképezését.
A Sony leleplezte a következő konzolgeneráció kontrollerét, és 23 év után egy kicsit változtatott a néven, a DualSense ugyanis jobban tükrözi a vezérlőben rejlő képességeket, mint az eredeti, 1997-ben bemutatott DualShock.
Az új kontrollerbe a korábbi egyszerű rezgőmotor helyett haptikus visszajelzőrendszert építettek, amely kifinomultabban reagál a kijelzőn látható eseményekre, jobban érzékelteti, hogy mi történik éppen.
Kedd reggel elstartolt a League of Legends fejlesztőjének Overwatch-rivális játéka, a Valorant zárt bétája. A Twitteren minden estportoló, streamer, vagy csak sima rajongó sorra osztja meg az izgalmasabbnál izgalmasabb klipeket, és egy követ nem lehet eldobni anélkül, hogy ne verje le egy kódért könyörgő twitterező RGB-fényes billentyűzetét.
A béta természetesen nem indult zökkenőmentesen, a szerverek hamar megteltek, így sokan panaszkodtak, hogy lehetetlen bejutni. Ez nem túl váratlan, hiszen minden nagy nevű multiplayer játék indulásakor ez történik. Olyan drámaivá vált a helyzet, hogy a Riot ideiglenesen megszüntette az ingyenes kódok osztogatását.
Üres stadionok, szünetelő bajnokságok, 2021-re tolt olimpia és foci Európa-bajnokság. Ezen a ponton nem túlzás kijelenteni, hogy a koronavírus-járvány soha nem látott mértékben kényszerítette térdre az egész sportvilágot, ez pedig a gazdasági szempontok mellett azért is roppant kellemetlen, mert a mozgalmas évre készülő sportkedvelők hirtelen azon kapták magukat, hogy az égvilágon semmit sem tudnak nézni, és kinek drukkolni.
A vákuumot sokan a korábbi meccsek ismétlésével próbálják orvosolni – az amerikai profi kosárlabdaliga, az NBA például minden nap lead egy korábbi, ikonikus meccset YouTube-on –, de emellett egy jóval meghökkentőbb kiút is létezik, a kialakult helyzet ellenére ugyanis továbbra is lehet élő sportközvetítéseket nézni.
már ha az embert érdekli a kompetitív videójátékozás.
Ez elsőre furcsán hangzik, a videójátékok és az esport azonban egyre népszerűbb, a versenyek évek óta stadionokat töltenek meg, egyre szélesebb réteget érnek el és nemcsak a társadalmi, hanem a szakmai elfogadottságuk is egyre nő. A mostani helyzetben pedig tökéletes lehetőségük van arra, hogy olyanokkal is megismertessék a videójátékos versenyeket, akik békeidőben inkább focit vagy kosárlabdát néznének.
Több ezer Minecraft-játékos elhatározta, hogy felépíti a Földet a játékban, mert mostanában elég nehéz világot látni. Óriásinak tűnhet a Föld felszínének 510 millió négyzetkilométere, nem tudnánk egy emberélet alatt minden kis szegletét bejárni, de a játék pályája ennél is nagyobb, négymilliárd négyzetkilométeren terül el.
Elméletileg beleférne a Minecraftba a teljes Föld, ám ezt a magasságbeli korlátozások mostanáig megakadályozták. Ezen változtattak egy kiegészítővel, amely végtelen magasságot és mélységet engedélyez a pályán.
Már csak egy újabb kiegészítőt, a terra 1-to-1 modot kellett hozzáadni, amely a Google Térkép és más adatbázisok földrajzi információi alapján állítja elő a Föld méretarányos másolatát.
A projektben igyekeztek a növényzetet, az utakat és az éghajlati jellegzetességeket is átültetni a játékba, amennyire csak lehetséges, de így is szükség van építőkre, mert az a cél, hogy az ember által készített struktúrák is felkerüljenek a játék térképére. Minden egyes épületet felhúznának.
Már hatvanezer ember csatlakozott a projekt Discord csatornájához, a Redditen létrehozott csoport hatezer tagot számlál, és egy ekkora közösségnél már komoly nehézséget jelent a szervezés, hogy mindenki a közös munkára fókuszáljon. Egyelőre nem lehet megmondani, mikorra készülhet el a Föld másolata, és még az is elképzelhető, hogy ez a munka soha nem ér véget, mert megváltozik a bolygó, mire a cél közelébe érnek.
(Vice)
Sok eseményt elmosott a koronavírus a videójátékok világában (például GDC, E3), így sok nagy bejelentés online felületre kényszerült. Ilyen volt az új Xbox és PlayStation részletes bemutatása, és és most az idei Asus gémer laptopok, a ROG széria ismertetése is.
Egy átlagos vásárló számára valószínűleg nem jelent sok újdonságot az idei kollekció koncepciója: minden legyen kompaktabb és erősebb, mint a korábbi verziója. Akit azonban érdekelnek a részletek, az sok izgalmas dolgot tudhat meg az új gépekről.
Nagyjából 6-7 éves lehettem, amikor először játszottam a Half-Life-fal, és annyira ijesztő volt, hogy egy óra után abba is hagytam (ebből persze nagyjából 58 és fél perc a bevezető vonatozás volt). Az Alyx alcímű új rész megjelenése előtt újra nekiestem az ősklasszikusnak, hátha két évtizeddel később jobban bírom már - és így lett.
Amikor 1998-ban az első játék kijött, mindenki jogosan dobta el az agyát tőle, a fejlesztő Valve jól megfeszegette a határokat. Ugyanez igaz a második részre is 2004-ből. Mai fejjel a határtalan nosztalgiát már nem annyira értem - az én korosztályom már olyan játékokkal nőtt fel, amik tanultak a Half-Life-okból, számunkra már teljesen hétköznapi, ami a 2000-es évek elején forradalminak számított.
szóval Megértem a rajongást, de ha valakit nem köt nosztalgikus élmény a két klasszikus játékhoz, ne csodálkozzunk, ha nem dob egy hátast Gordon Freeman puszta nevének hallatán
De azt meg kell hagyni, az első két Half-Life ma is derekasan megállja a helyét, ami 15-20 éves játékoktól egészen elképesztő teljesítmény.
A Nintendo valószínűleg egyedül érezte magát a Microsoft és a Sony nagy bejelentései után, ezért csütörtökön feldobott a YouTube-ra egy Nintendo Direct Minit. A japán cég már évek óta ezt a formátumot (valamint a hosszabb, sima Directeket) használja, ha valamit meg akar osztani a rajongókkal.
Against all the evil that Hell can conjure,
all the wickedness that mankind can produce,
we will send unto them... only you.
Rip and tear, until it is done.
– mondja Novik király a Doom Eternal nyitójelenetében, és ez már olvasva is bőven elég ahhoz, hogy libabőrös legyen tőle az egyszeri gémer. Hát még hallva. A gonoszra, a pokolra, a gyilkolásra és a végtelen mennyiségű pusztításra utaló két mondat már a játék elején tökéletesen összefoglalja, hogy miről szól a legújabb Doom, és egyben azt is garantálja, hogy a legendás széria alapvetően továbbra is azt nyújtja, mint 1993-ban.
Kicsit jobban kibontva meg annál sokkal, sokkal többet, a Doom Eternal ugyanis remekül építkezett a 2016-os reboot (folytatás? remake?) által lefektetett alapokra. A végeredmény egy folyamatos adrenalinlöket által hajtott káosz, ami helyenként piszok nehéz, de ennek ellenére – vagy éppen emiatt – nagyon nehéz letenni, ha már benne van az ember.
A koronavírus-járvány kitörésének kezdetén újra felkapott lett a pár éve kiadott Plague Inc. nevű világjárvány-szimulátor, amelyben egy képzeletbeli pusztító vírust kell minél szélesebb körben elterjeszteni. Most ezt fejlesztik tovább egy olyan móddal, amelyben a járványt kell megakadályozni.
Karanténban otthon maradva természetes, hogy sokan videójátékokkal múlatják az időt - a Steam platformon például a minap 20 millió ember játszott egyszerre, ami soha nem látott rekord. Egy másik elemzés szerint 400 százalékkal nőtt a videójátékok által generált adatforgalom. Mindez jelentősen megnöveli az internetes infrastruktúra terhelését, ezért az iparág legnagyobb szereplői úgy igyekeznek szabályozni a letöltések sebességét, hogy emiatt ne lassuljon le minden más online tevékenység.
A valóságban megépítette egy sanghaji apa Kodzsima Hideo játékának, a Death Strandingnak egyik kulcsfontosságú eszközét, a főhős, Sam Porter Bridges futurisztikus csecsemőhordozó kapszuláját. Cao Junjie saját gyermeke számára tervezte és rakta össze a gyerekhordozó eszközt, aminek célja, hogy a lehető legnagyobb mértékben megóvja a pár hónapos gyereket a potenciális vírusfertőzéstől.
Minecrafttal és mindenféle digitális programmal tartaná otthon a lengyel digitalizációs minisztérium a fiatalokat – írja a Mashable. Létre is hoztak egy weboldalt, ahol versenyeket hirdetnek, szervereket jelentenek be, game jameket szerveznek, webináriumokat tartanak, és sok más módon igyekeznek lefoglalni a lengyel ifjúságot.
Minden, amit az Ori and the Will of the Wispsről tudni kell: ez a játék szinte tökéletes, eszméletlenül gyönyörű, a zenéje csodálatos, a története magával ragadó, a játékmenete kihívásokkal teli és hibátlan. Mindenki dobja el, amit csinál, és ragadjon kontrollert.
Értékelés: 5/7, Év játéka, filmje, albuma.
Tavaly ilyenkor a legtöbb ember álmában sem gondolta volna, hogy idén tavasszal a jó idő ellenére a szabadidejét, sőt, minden más idejét is a lakásában fogja majd tölteni. Aztán jött az egyre súlyosbodó koronavírus-járvány, és az elmúlt szűk egy hétben Magyarországon is több millióan ragadtak az otthonukban. Dolgozni persze így is tud az ember – jó esetben legalábbis, hiszen egy rakás ágazatban szinte teljesen leállt a munka –, ezen felül azonban még mindig egy csomó szabadideje marad, amit el kell töltenie valahogy. A négy fal között. Úgy, hogy közben lehetőleg nem megy a vele együtt élők agyára.
A kialakult helyzet okozta stresszt és szorongást a leghatékonyabban olyan tevékenységekkel lehet csökkenteni, amik békeidőben is beváltak már erre a célra, de most olyan tevékenységek felfedezésére is van lehetőségünk, amikre eddig nem is nagyon gondoltunk. Ez tényleg bármi lehet a jógázástól a főzésig, de most van itt a tökéletes alkalom arra is, hogy
elmerüljünk a videójátékok világában – ha még sosem tettük, akkor azért, ha meg rég gémerek vagyunk, akkor azért.
A videójátékok nemcsak azért jók, mert hosszú időre le tudják kötni az embert, hanem azért is, mert közösségi tevékenységnek is kiválóak, és mert egy csomó olyan van köztük, amiket azok is azonnal meg fognak érteni, akik életükben nem fogtak még kontrollert.
Mindenki tudja, mi a helyzet: sokan otthon ragadtak önkéntes, vagy kötelező karantén miatt, több szabadidőnk van, kiolvastuk a Netflixet, végignéztük a Spotifyt, megfőztük az összes liszt-cukor-vécépapír alapú receptet a felnőtt színezőből.
Itt az idő játszani, de sokaknak komoly anyagi teherrel jár ez a járvány, úgyhogy nem tudják rávetni magukat a legújabb videójátékos megjelenésekre. A teljesség igénye nélkül összegyűjtöttük a március 19-én még futó akciókat és leárazásokat szerte a játékvilágból, hogy mindenki megtalálja az új kedvenc játékát, és ne menjen rá a gatyája se.
A Microsoft megnyerte a bejelentős versenyt, és hétfőn részletesen leírták, mi hajtja majd az Xbox Series X-et. A labda szerdáig a Sony térfelén volt, és nem volt egyértelmű, hogy jól járnak-e azzal, hogy pár nappal a versenytárs után jelentik be a PlayStation 5 részleteit, vagy nem.
Eredetileg a nyárra elhalasztott GDC konferencián akarták megtenni a bejelentést, de minden prezentáló a netre kényszerült, így a fő rendszermérnök, Mark Cerny egy YouTube élő stream során számolt be a konzolról.
Tavaly októberben jelentette be a League of Legendset fejlesztő Riot Games, hogy mobilra is kiadják majd a rettentően népszerű auto battlerjüket, a Teamfight Tacticset. A pontos megjelenésről eddig csak találgatni lehetett, kedden viszont kiderült, hogy a játék március 19-én, vagyis most csütörtökön válik majd elérhetővé a Play Áruházban és az App Store-ban – derült ki a Riot közleményéből.
Idén szeptemberben már 15 éve lesz annak, hogy a World of Warcraft virtuális világán, Azerothon végigsöpört egy járvány, ami egy hétig pusztította számolatlanul a játékosok karaktereit. Ugyan a Corrupted Blood incidens senkire nem jelentett valós veszélyt, azóta sok járványkutató foglalkozott vele, köztük két olyan szakember is, akik hobbiként aktívan játszottak a WoW-val a virtuális járvány idején. Eric Lofgren és Nina Fefferman 2007-ben megjelent tanulmányukban a játékban történteket eszközként fogták fel a jövő járványainak modellezéséhez, most pedig mindketten hasznosítják is ezt a tudásukat a koronavírus-járvány megfékezése során – írja a PC Gamer.
Nagy vonalakban eddig is tudtuk, mi kerül a Microsoft következő generációs konzoljába, de hétfőn pontosítottak néhány részletet az Xbox Series X-ről. Azt már eddig is tudtuk, hogy egy AMD Zen2-es processzor kerül majd a konzolba, de most az is kiderült, hogy 8 magos lesz, 3,8 GHz-es órajellel.
16 GB GDDR6 memória kerül a Series X-be, valamint egy 1 TB-os NVME SSD, ami mellé a Seagate-tel közösen kifejlesztettek egy 1 terás bővítőkártyát, az Xbox Series X Storage Expansion Cardot, amiből többet is betolhatunk a konzol hátulján található foglalatokba, ezzel bővítve a tárhelyet. Elvileg ezek e kártyák teljes mértékben utánozni tudják majd az SSD teljesítményét. Természetesen USB-n át is lehet majd más merevlemezeket is csatlakoztatni, amire elmenthetjük a játékainkat, de hogy játszani is tudjunk velük, ahhoz telepítenünk kell majd a játékokat vagy az SSD-re, vagy egy bővítőkártyára.
Twitteren szólította fel az Nvidia nevű, főként grafikus processzorokat gyártó vállalat a PC-játékosokat, hogy fogjanak össze közösen a koronavírus elleni küzdelemben, írja a gamesradar.
Az egyik pillanatban egy kalapácsos plüssfigurával csapkodok agyon ugráló, kék, rendőrsapkás fejeket, nem sokkal később futurisztikus környezetben röpködök egy robottal, pár perc múlva pedig egy, a legendás Neverhoodra hasonlító point-and-click kaland közepébe csöppenve próbálok leállítani egy őrülten száguldó vonatot. Ez a leírás szólhatna akár arról is, hogy valami nagyon vad álmom volt, vagy hogy fél óra alatt megpróbáltam játszani az összes elfeledett indie játékkal a Steam-könyvtáramban, de ennél sokkal izgalmasabb a történet, mert
mindezt egyetlen játékban, ráadásul annak is csupán egy porszemnyi részében éltem át.
Már ha egyáltalán játéknak lehet nevezni a Little Big Planettel híressé vált brit stúdió, a Media Molecule alkotását. A Dreams nagyon leegyszerűsítve olyan, mintha valaki a kétezres évek elején rettentően népszerű flashjátékos oldalakat összegyúrta volna egy jelentősen felturbózott RPG Makerrel, vagy megcsinálta volna a Happy Wheels sokkal bonyolultabb, 3D-s verzióját.
Ettől joggal dobban meg azonnal minden ember szíve, aki gyerekkorában egy videójáték befejezése után párás szemekkel gondolt arra, hogy egy szép napon ő is létrehoz majd valami ilyesmit. Ők örülhetnek is, a Dreamsben tényleg lehet játékfejlesztő az emberből, ha úgy akarja. Meg filmes, meg zeneszerző, meg még egy sor más dolog, de ehhez – egyebek mellett – rengeteg türelemre lesz szükség.
A koronavírus-járvány miatt elmarad a 2020-as E3 – jelentette be honlapján az Entertainment Software Association (ESA). Sorra mondják le, vagy halasztják el a hasonló eseményeket, így gyakorlatilag csak idő kérdése volt, mikor közli a döntést a legfontosabb videojátékos esemény szervezője.
A Los Angeles-i gémershow az utóbbi években kétütemű lett: maga a kiállítás csak a második fázis, előtte a nagy kiadók, a Microsoft, az EA, a Sony, a Nintendo és a többiek külön prezentációkat tartanak. Azért tartják ezeket mind az E3 hetén, mert azokban a napokban még a mainstream sajtó is a játékvilágot figyeli.
Ami nem konkrétan a koronavírusról szóló hír, azok nagyjából már csak a videójátékokkal kapcsolatos hírek, de igazából azok is koronavírusos hírek. Itt van például a Pokemon Go esete. A mobilos játék lényege, hogy a játékosnak ki kell mennie az utcára, a fejlesztő Niantic azonban ideiglenesen átállítja a rendszereit, hogy mégse kelljen annyit az utcára menni.
Világjárvány van, kerülni kell a társas érintkezést.