Belgiumnak elege van: leszámolnának Magyarországgal az Európai Unióban
A magyar kormány reagált a tervezetre.
A magyar kormány reagált a tervezetre.
Elsöprő többség támogatja a határozatot.
Május végén kerülne rá sor.
A jelentéstevő szerint tovább romlott a helyzet Magyarországon.
Akár Varsó európai uniós kilépése is követheti a lengyel alkotmánybíróság csütörtökön esedékes állásfoglalását.
Az Európai Parlament nagy többséggel megszavazta a magyar kormányt elítélő dokumentumot.
A Sargentini-jelentés elfogadásának érvényességét vitatja a magyar kormány, az Európai Parlament szerint ez korai. Tárgyalást tartottak Luxemburgban.
Magyarországról, a koronavírus-törvényről és a támogatások megvonásáról volt szó a plenáris ülésen. Voltak, akiket a magyar helyzet emlékeztet diktatúrára, mások szerint épp az ilyen ülések idézik a koncepciós pereket.
Ki kell mondani, hogy a magyar törvényt nem lehet a többi tagállam vészhelyzeti intézkedéséhez hasonlítani, mondta az EP jelentéstevője.
Az Európai Bizottság figyeli, hogyan hajtja végre a magyar kormány a veszélyhelyzeti intézkedéseket.
Az EP egyik szakbizottsága vészforgatókönyvet javasol a jövő évre, a képviselőcsoportok többsége pedig újabb hetes cikkes eljárást Magyarország ellen.
Az Európai Néppártot is beleértve öt EP-frakció sürgette az Európai Tanácsot és a soros horvát elnökséget, lépjen a 7. cikk szerinti eljárásban.
Mozdulatlan frontvonalak a lengyel bírói függetlenség ügyében. Az uniós intézmények és a lengyel kormány sem enged az igazából.
Az Európai Tanács elnökét fogja megkérni a néppárti frakcióvezető arra, hogy vegyék végre napirendre a hetes cikkes eljárást.
Egy brit jogászprofesszor arról beszélt az EP-ben egy jogállamisági konferencián, hogy a szőnyeg színéről beszélünk, míg a padló szétesik alatta.
Orbán az uniós intézmények vezetőivel tárgyal Brüsszelben, de Donald Tuskkal nem. A Néppárt politikai közgyűlése képtelen döntést hozni a Fideszről.
Donald Tusk, az EPP elnöke tagpárti vezetőkkel telefonon beszélt arról, hogy jelenleg nincs meg a többség a Fidesz tagságának megszüntetéséhez
De a jogállamiságot védeni szeretnék.
Korábban arról lehetett hallani, hogy elkészült a bölcsek jelentése, de állítólag nem mindenben tudtak még megegyezni.
Néppártiak támogatásával előrelépést sürgetnek a magyar és a lengyel jogállamiság védelmében egy új határozatban. Ez a Fidesz néppárti tagságára is hatással lehet.
Az Európai Néppárt is támogatja azt a határozati javaslatot, ami előrelépést sürget a hetes cikkben és aggódik a magyar jogállamiság miatt.
A számos európai intézmény által is elítélt lengyel igazságügyi átalakítás elleni demonstráció a bírói függetlenségen túl már az EU-tagságról is szól.
Hamarosan kiderülhet, mi lesz a Fidesz néppárti tagságával, miközben a hetes cikk szerinti eljárásban döntést sürget az EP.
Megoldatlan korrupciós és pénzmosási ügyek lengik be a máltai közéletet, de az erről szóló vitában Magyarország is előkerült az EP-ben.
Január végén döntenek a következő lépésről a magyar és a lengyel eljárások esetében.
Reynders biztos szerint az uniós támogatásokat még mindig megvonhatják az új költségvetési ciklusban, ha sérül a jogállamiság.
Áprilisig EP-képviselők jöhetnek tanulmányútra Magyarországra, hogy felmérjék Sargentini-jelentés óta történt politikai fejleményeket.
Miközben a magyar jogállamiságról tárgyaltak, a volt kormányszóvivő a Twitteren kommentált.
Bizonyos érdekcsoportok akarják megosztani az EU egységét Varga Judit szerint, aki ma délelőtt válaszolt az uniós miniszterek kérdéseire.
Boszorkányüldözésről beszélt, így nem ment el az EP-s munkareggelire Varga Judit. Ismét napirenden Brüsszelben a magyar jogállamiság.
Az igazságszolgáltatás függetlenségéről, a média és a tudományos élet szabadságáról lesz szó a hetes cikk szerinti eljárás második meghallgatásán. A civilek tisztázó anyagot küldtek az illetékeseknek.
December 10-én ismét a miniszterkollégái előtt kell beszámolnia Varga Juditnak a magyar jogállamiságról Brüsszelben.
Az EP napirenden akarja tartani az ügyet, de a tagállami kormányok egyre fáradtabbak - mondja a Sargenti dossziéját átvevő francia EP-képviselő.
A tagországok igazságügyi minisztereinek tanácsa csatlakozna a GRECO-csoporthoz, amelynek jelentéseit a magyar kormány el akarta titkolni.
Csakis a nemzetközi jogállamisági "viták" lezárásáig halasztották el a különbíróságok létrehozását, ismerte el a fideszes házelnök.
Júniusban hallgatná meg Magyarországot az EU tanácsa a jogállamiságról.
És kiderült, hogy elég gyengék az eszközei az európai demokrácia megtámogatására. Az Európai Bizottság nyilvános vitát indít, és várja az ötleteket.
Az Európai Néppárt csúcsjelöltje szerint Fidesz felfüggesztése jelzi, hogy „nem akarjuk követni a Magyarország választotta utat".
A magyar jogállamiság volt a téma.
Szeptember óta nem haladt a magyar hetes cikk ügye a kormányközi tárgyalásokon. A holland képviselő szerint nincs meg a politikai akarat az eljárás lefolytatására. Helyzetjelentést kér az elnökségtől.
Brüsszel, az ENSZ, az Arab Liga, Hollandia, Franciaország és Írország is megkapta a magáét. „Bokszzsáknak néznek, ez mégiscsak több a soknál!"
Óvatosan vegyünk részt a szakértői szintű egyeztetésen, hogy hitelesebben ignorálhassuk az EP és a Bizottság javaslatait – indítványozza a Miniszterelnökség belső használatra szánt feljegyzése.
A Néppárt csúcsjelöltje kevesli a hetes cikkelyt.
A tüntetések miatt a hetes cikk mielőbbi tárgyalását szorgalmazza az európai parlamenti képviselő.
Az uniós miniszterek keddi tárgyalásán a CEU és a kormánypárti média központosítása is szóba került.
A jogállamisági vizsgálat nem a Fideszről és Orbán Viktorról szól, hanem Magyarországról, mondta az Európai Néppárt frakcióvezetője.
Hét négytalálatos, öt hetes nyerőszám, és akkor a jövő 7-en (!) várható főnyereményről még nem is beszéltünk.
A Fidesz pártcsaládjának frakcióvezetője sajnálja, hogy ő nem szerepel a migránsos szórólapon.
A Néppárt liberális szárnyának választási jelöltje gyakorlatiasan kezelné a Fidesz nézeteltérését a pártcsaláddal. Videóinterjú Alexander Stubb-bal.
Napirendre került az eljárás a kormányok tanácsában. Tájékoztatás volt, "feltérképezetlen területnek" nevezték.
Jövő héten kezdi vizsgálni a Tanács az európai alapértékek helyzetét Magyarországon.
Megkérdeztük a külföldi EP-képviselőket, hogy miért tartózkodtak a hetes cikk megindításánál.
A Sargentini-jelentésre szerinte nem vonatkozik a Fidesz által emlegetett kivétel, így szabályosan fogadták el.
Megnéztünk néhány törvényhozást a világban, hogy náluk szavazatnak számítják-e a tartózkodásokat.
Az Európai Parlament nem csalt a Sargentini-szavazáson. Viszont nagyon bénán hagyta, hogy a Fidesz elterelje a figyelmet a lényegről.
Ha az ügy a Tanács elé kerül, ellene voksolnak - mondta a lengyel külügyminiszter.
Az RMDSZ-es képviselő zokon vette, hogy megszavazták a jelentést, és odasózott egyet.
A többi nemzeti kormány előtt kell bizonyítani, hogy nem sérülnek az európai értékek Magyarországon.
A hetes cikkely csak az apropó: az Európai Néppárton belül zajlik a harc Orbán Viktor politikájának támogatói és ellenzői között.
A miniszterelnököt kérdezik a Sargentini-jelentés vitájában. Szerinte nem kell sokat belelátni a Salvini-találkozóba.