A liberális véleménydiktatúra nyomában
Az internet szólásszabadság-ügyi aknamezőiről, moderálásról, cenzúráról, trollokról, álhírekről és dezinformációról beszélgetünk szakértő vendégünkkel a TNT podcast új epizódjában.
Az internet szólásszabadság-ügyi aknamezőiről, moderálásról, cenzúráról, trollokról, álhírekről és dezinformációról beszélgetünk szakértő vendégünkkel a TNT podcast új epizódjában.
Gyógyszert szedjek vagy gyógynövényt? Vagy már maga a kérdés is rossz, mert a kettő nem kéne, hogy kizárja egymást? Csupor Dezső gyógynövénykutatóval beszélgettünk gyógynövényekről, tévhitekről, molekula-rasszizmusról, étrendkiegészítő-bizniszről és feleslegesen szedett vitaminokról.
Angliában 5G-s mobiltornyokat rongálnak meg emberek, mert azt gondolják, azok terjesztik a vírust. Krízishelyzetben mindig berobban az összeesküvés-elméletek népszerűsége, ennek a pszichés hátteréről beszélgetünk a TNT podcast mai adásában Krekó Péter szociálpszichológussal.
15 év alatt 50 évnyi élőhelypusztulást hozott az EU-s csatakozás, mondja kezdetben vidám, aztán drámai podcastunkban Orbán Zoltán, a Magyar Madártani Egyesület szóvivője.
Sci-fi vagy a jövő lehetséges valósága az emberiség ellen fellázadó mesterséges intelligencia? Hogyan teheti jobbá a világot, ha van egy programunk, ami magától megtanul sakkozni, és megveri az emberi világbajnokot? MI és filozófia a TNT podcastban.
A járvány valódi veszélye, hogy totális zavart okoz az egészségügyben és az egész világ normális működésében. És ez még csak a kezdet. Kemenesi Gábor virológussal beszélgettünk a koronavírusról.
A két utolsó magyar nyomtatott gémer magazin bő 20 éven át volt egymás legnagyobb konkurense, aztán egyszerre jelentették be a megszűnésüket is. A két lap vezetőivel az okokról, a múltról, és az online tervekről beszélgettünk a TNT podcast új epizódjában.
Ha az ember ránéz a telefonjára, egy csomó appot lát. Amit nem lát, hogy a nagy részük mögött nyugdíjalapok pénze van. Pillantás a startupok világába egy szokatlan nézőpontból a TNT podcastban.
A tudományos kiválóságot a világban sokfelé megkérdőjelezi a középszer: Lovász László, az MTA elnöke az Index stúdiójában.
Nálunk hősies tanárok küzdenek reménytelenül a közeggel, miközben Kínában a történelem legnagyobb oktatási innovációja zajlik. Mi van a PISA-eredmények mögött? Setényi János oktatáskutatóval beszélgettünk.
Az oltáskivezető szer blöff, az oxigénnel dúsított víz abszurd, de a magyar hatóságok nem lépnek érdemben: Fábián István kémikus az áltudományokról és a hülyeség jeléről.
Rejtőzködő bűnözőket is lebuktathat a saját nyelvhasználatuk. Az O1G és a parlamenti lófaszozás ugyanolyan káros a társadalomra. A TNT podcastban Ránki Sára bűnügyi nyelvésszel beszélgettünk.
Olyan, mint a reklám, csak ezerszer hatékonyabb, mert az ember zsigeri félelmeire játszik rá – a propaganda szociológiájáról beszélgettünk Dr. Virányi Péter reklámszociológussal a TNT új adásában.
Rab Árpád jövőkutatóval beszélgettünk arról, hogy egyáltalán van-e jövőnk, amit kutatni lehet. Szó esett a robotapokalipszisről, az elmefeltöltésről, a klímaváltozásról és a digitális drogokról is.
Tud-e az egyszeri ember bármit tenni a saját lelkiismerete megnyugtatásán felül, vagy a klímaválság megoldása kizárólag a kormányok és óriáscégek felelőssége? Ürge-Vorsatz Diána klímakutatóval beszélgettünk.
A SpaceX Hyperloop-versenyének idei bajnokcsapatában az egyik kulcsember egy magyar egyetemista volt. Vele beszélgettünk a TNT podcast új epizódjában.
Pár nap, és itt a World of Warcraft Classic. A szerkesztőség egykori és mai WoW-függői podcastban beszélik ki, miért volt ez a világ legjobb játéka, és jó ötlet-e visszatekerni 15 évet a naptárban.
Kiss László csillagásszal beszélgetve az augusztusi meteorzáporok ártalmatlan porszemeitől gyorsan eljutottunk a földi életet elsöprő kozmikus karambolokig.
Lehet-e még milliókat keresni a bitcoinon, mire lehet jó a blokklánc, és főleg: mi a fenét akar a Facebook a kriptopénzek világában? Erről beszélgettünk a TNT podcast negyedik adásában.
Podcastban vesézzük ki a repülésben várható vagy elmaradó forradalmi változásokat Sziroczák Dávid járműipari tervezőmérnökkel, műegyetemi kutatóval.
Hogy juthattak Magyarországon hatalomra 1919-ben a kommunisták? Podcastban magyarázzuk el Kun Bélát és a vörösterrort Hatos Pállal és Csunderlik Péterrel.
Lehet-e tanulni álmunkban? Mennyire rontják az alvásélményt a kütyük? El lehet-e aludni nyitott koponyával? Igaz-e a bepisiltetős legenda? Minderre válaszol egy alváskutató induló tech/tudományos podcastünkben, a TNT-ben.