Itt a nagy történelemvita, ezek voltak a magyarok legnagyobb traumái
Asztalra rakták a XX. század legfájóbb történéseit.
Asztalra rakták a XX. század legfájóbb történéseit.
Éles támadások érik az államfőt, aki nem szeretné értelmetlen vitákkal megterhelni a közéletet.
Felháborodott a publicista.
Sosem kérte ki a nagyapjára vonatkozó iratokat, szándékosan hazudott.
„Iszonyodom attól a nagy, erős, csöndes embertől, aki a nagyapám volt”.
A múltból talán megérthető, hogy a publicista miért viselkedik úgy a jelenben, ahogy.
Szerintük a kutatás mérvadó történészeinek munkái nem támasztják alá a könyv főbb állításait.
A morális és biztonsági következményekkel együtt.
Szerinte történelmileg nem támadható, amit a miniszterelnök mondott.
A rendszer olyan mértékben épül a személyére, amire történelmileg még nem volt példa.
A Szent Korona Rádió jelentette fel a történészt.
A történész legjobb tudomása szerint nem neonácinak adta el az egyenruhát. Ungváry kitüntetéseket is gyűjt, de alapvetően nem a hitleri Németországhoz kapcsolódóan.
Csonka önkormányzattal emlékezett Ferencváros Trianonra, ahol a történész mellett Baranyi Krisztina polgármester beszélt a trianoni gyászról.
A történész szerint nem szabad elfogadnunk, hogy Romániában a magyarság számára nem biztosítottak a nemzetiségi és önrendelkezési jogok.
A Vörös Hadsereg fényképészei 75 évvel ezelőtt hihetetlen alapossággal dokumentálták fegyverzetük hatékonyságát és támadásaik eredményét. A Fortepan nemrég jutott hozzá az elképesztően gazdag képanyaghoz, amelyekből Ungváry Krisztián válogatott.
Új orosz levéltári forrásokat mutattak be Budapest 75 évvel ezelőtt véget ért ostromáról. Sztálin is le akarta rombolni az összes hidat, kemény parancsokat adtak ki a fosztogató és erőszakoskodó szovjet katonák miatt.
A történészt még 2016-ban, a Kossuth téren vágta fejbe ököllel egy 61 éves férfi, amikor Ungváry az október 23-i hivatalos ünnepen tiltakozott.
Hitler értelmetlenül áldozta fel saját katonáit, de ettől még nem lesznek hősök az Auschwitzba deportáló őrök. Miért nincs emléktáblája a pesti gettó megmentőjének?
A történész szerint a miniszter apja pitiáner pártállami karriert építgetett magának, mint oly sokan.
A történész szerint Marinovich Endre múltja mutatja meg, az ügynöktörvény súlytalanságát.
A beolvasztott 1956-os Intézetből ment át egy hónapja.
A kormány emlékezetpolitikája a történelem meghamisítása, mintha Orbán Viktor döntött volna rendszert, mondják.
Az 1956-os Intézet mindig is szálka volt a Fidesz szemében, mert nem támasztották alá az elképzeléseiket. Most pedig begyűrik őket a kormányzati Veritas alá.
"Súlyos aránytévesztés, hogy a német megszállást Amerika provokálta ki" – Ungváry Krisztián írásával folytatódik a történészvita.
A történész nettó hazaárulásnak tartja, hogy a kormány beengedte az IIB-t az országba.
Budapest Főváros Levéltára digitális formában tette közzé a pártvezető és felesége száműzetésbeli levelezését.
Kémtörténetekbe illő felfedezés, ami Ungváry Krisztiánhoz került: Rákosi sorsának ismeretlen részletei és a száműzött diktátor levelezése egy rejtélyes műbőr táskából.
Az Európai Parlamenten keresztül valóban bele lehet szólni a törvényhozásba, óriási öngól lenne ezt átengedni a Fidesznek, válaszolták Ungváry Krisztián felvetésére ellenzéki EP-képviselőink.
Ungár Péter is elutasította a bojkottot a Republikon konferenciáján. Szerintük Orbánt segíti, ha ellenzéki ügynökökről van szó.
Miért nem kutatható Kárpáti György kartonja? Az Állambiztonsági Levéltár válaszol Ungváry Krisztiánnak.
Félnek a múlttól, mint ördög a szenteltvíztől, legfelső szinten kokettálnak volt ügynökökkel, és hazug politikai újbeszélt kényszerítenek az országra. Szembenézős interjú Ungváry Krisztiánnal, konkrét nevekkel.
Minden tizedik honatya, különösen sok kisgazda volt hálózati személy. Torgyán és Csurka piszkos játszma áldozatai voltak, négyen viszont egészen a rendszerváltásig szolgáltak.
Titkosszolgálatok, törvények, hatóságok gátolják a múlt megismerését. Van valaki, aki hajlandó tenni ez ellen? Éles vita a kutatók között az Akadémián.
A Kossuth téren megütött történész szerint kivételesen igazságtalanul szapulják a miniszterelnököt.
Budapest német-magyar védőit egyre többen vélik „Európa hőseinek”. Pedig nagyon vegyes társaság tört ki sikeresen az ostromgyűrűből, voltak köztük olyanok, akiket később háborús bűncselekmények miatt ítéltek el.
A vérző fejjel fütyülő történész kiosztotta a teljes magyar politikai elitet.
Verekedés a Kossuth téren, Orbán Brüsszel elszovjetesedéséről, akadályok az ellenzéki összefogás előtt, egy III/II-es tiszt állami kitüntetése.
Ádám egy profi sípot vett. Előre szóltak egy kisgyerekes párnak, hogy menjenek odébb, mert őket itt meg fogják verni. Legalább tízen ütötték fejbe, és még a földön is kapott.
A történész tervezi, hogy feljelentést tesz.
Öntevékenységének és bátorságának köszönhetően 1944-ben az embermentés egyik legfontosabb alakja lett Carl Lutz, aki munkája közben folyamatosan fotózta is a világháborús Budapestet, Magyarországot. Képei, amelyek között néhány páratlan is van, mostantól a Fortepanon.
Sztálin nem békevágyból paktált le Hitlerrel, újra kell értékelni a Szovjetunió felelősségét a II. világháború kirobbantásában. Ungváry Krisztián írása.
Nagy történelmi hazugság hősies mítoszt kreálni az 1945. februári kitörésből, amikor a Budán körbezárt magyar és német csapatok – Hitler parancsa ellenére – nyugat felé haladva próbálták elérni a német arcvonalat. Az eredmény: a második világháború egyik legvéresebb és legértelmetlenebb katonai akciója.
Az idő nem segít: csak egyre betegebb lesz a holokauszthoz való viszony. Ki szenvedett többet verseny, morális önvédelem és áldozathibáztatás 70n év után.
De nem a már meglévőket. Magyar történészek szerint volna értelme egy szakértő kritikai megjegyzésekkel ellátott magyar nyelvű kiadásnak, hetven évvel Hitler halála után ugyanis németül megjelenik egy ilyen.
Ungváry Krisztián a II. világháború idáig elhallgatott történetét hozza felszínre: magyar katonák részvétele a holokausztban 1941-től, Horthy felelőssége, falvak lemészárlása, elembertelenítő tömegkísérlet a honvédeinkkel: interjú az elhazudott múltról.
A Horthy kor jelképes rehabilitálásáról tartott történészvitát a tudományos akadémia. Az apropója az volt, hogy szobrot emelnének az antiszemita Hóman Bálintnak, és akadémiai tagságát is visszaállítanák.
Kiss László képtelen belenyugodni az állambiztonsági kapcsolatáról szóló perekről írt beszámolónkba.
Kiss Lászlónak nem tetszik, ahogy beszámoltunk Ungváry Krisztián strasbourgi pernyeréséről. Segítsen fogást találni 2013-as cikkünkön!