Botka László a koronavírus-járvány következményei miatt kialakuló gazdasági válságot nem az önkormányzatoktól elvont pénzekből enyhítené, hanem az uniós közbeszerzéseken nyertes vállalatokra vetne ki különadót. A befolyó pénzből a válság idejére minden magyar állampolgárnak annyi támogatást adna, amelyből a jövedelme nettó 110 ezer forintra egészülne ki. Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere támogatja a szegedi városvezető javaslatait.
A tisztifőorvos élharcosa volt Skóciában az otthonmaradás propagálásának , de lebukott azzal, hogy a saját kéréseit nem tartotta be, ugyanis kétszer is utazott a szigorú tiltások ellenére. Az eset után folytatni akarta munkáját, de a közfelháborodás miatt végül le kellett mondania.
Egy új-zélandi szupermarketben köhögött le vásárlókat és videózta ezt le egy férfi. Elmondása szerint részeg volt és tréfának szánta a dolgot, de később meg is bánta. A férfi ellen két büntetőjogi vád is szólt, beleértve a közegészségügyi rend megsértését is, de ezeket végül ejtették.
Ezt az olasz klub jelentette be vasárnap. A szakmai stáb egyik tagja is beteg, az ő állapotáról nincs hír. A Serie A-ban több futballista is elkapta a vírust.
Törökországi és thaiföldi edzőtáborban készültek korábban azok az úszók, akikről a napokban derült ki, hogy megfertőződtek koronavírussal, az olimpiai bronzérmes Kapás Boglárka is köztük van. Wladár Sándor szövetségi elnök szerint azért nem kötelezték a versenyzőket karanténra, mert az említett országokra nem vonatkozott előírás.
Világviszonylatban nagy hír, hogy az Apple húszmillió arcvédő pajzsot tervez legyártani, idehaza viszont arra érdemes figyelni, hogy a kisebb vállalatok miként járulnak hozzá a védekezéshez. A könnyen legyártható és percek alatt összerakható pajzsokból Magyarországon is százezres mennyiségre lenne igény, ám a most saját zsebből dolgozó cégek ezt aligha tudják finanszírozni.
Pont mire elkészült az erről szóló cikkünk, a magyar pajzsnak egy vadonatúj modellje jelent meg, amely még olcsóbban és gyorsabban, egyféle anyagból előállítható.
Miután létezése óta először leállásra kényszerült az Indian Railways, 20 000 régi vonatkocsi mobil kórtermekké való átalakításába fogott bele. Az a cél, hogy tudják majd az egészségügyet, ha elkezdene növekedni a koronavírus-fertőzött betegek száma az országban.
A kormányközeli Nézőpont Intézet felmérése szerint a többség elégedett a kormány intézkedéseivel, a Népszava megbízásából készült Publicus-felmérés szerint viszont sokan vannak, akik az egészségügyi ellátórendszerrel már most elégedetlenek. Részletek itt.
Az új koronavírusnak többféle alpopulációját mutatták ki a magyar betegekben, amiből nemcsak a különböző eredetre lehet következtetni, a védekezésben is fontos a Nemzeti Népegészségügyi Központ felfedezése.
A szombati tetőzés után vasárnap csökkent az új igazolt koronavírusos esetek és az új halálesetek száma is, de a neheze még ezután jöhet.
Az Index egy nagyon furcsa, első hallásra hülyeségnek tűnő kérdést tett fel az operatív törzsnek múlt hét csütörtökön. Azt kérdeztük: van-e koronavírus-járvány Magyarországon?
Kivételesen nagy az egyetértés a közgazdászok közt a koronavírus-járvány ügyében: a válságkezelés alatt nemcsak a hagyományosabb gazdaságélénkítést kell érteni, hanem lényegében a társadalombiztosítás egy új formáját. Abban is nagy az egyetértés, hogy a válságkezelés mindenképp nagyon drága lesz.
Újabb 11 fertőzöttel 744-re emelkedett hazánkban az igazolt koronavírus-fertőzöttek száma. A népegészségügyi központ hétfő reggel közölt adatai szerint a járványnak újabb 4 halottja van. A halottak száma 38-ra nőtt. Eddig 67-en épültek fel a betegségből. Az elhunytak 61 és 94 év közötti, krónikus beteg emberek voltak, közülük hárman férfiak, egy pedig nő.
Már egy hónapja nyakunkon a koronavírus itt Magyarországon is, de egyelőre csak a kérdések szaporodnak. Válaszaink alig vannak – még a járvány égető dilemmáira sem, hát még arra, hogy mi lesz azután, hogy enyhül a ránk nehezedő nyomás. Abban mindenki egyetért, hogy a kijárási korlátozások részleges vagy teljes feloldásával a járvány hatásai nem múlnak el.
„Már látjuk a fényt az alagút végén” – hangoztatta az amerikai elnök a Fehér Házban vasárnap este, a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos intézkedéseket irányító munkacsoport szokásos sajtókonferenciáján. Trump derűlátóan nyilatkozott, szerinte New Yorkban a halálozás csökkenő tendenciája „jó jel lehet”.