Sulyok távozása és Trócsányi visszautasítása után ki lesz az Alkotmánybíróság új elnöke?
Az Index értesülései szerint nem kizárt, hogy megvárják a június 9-i választásokat.
Az Index értesülései szerint nem kizárt, hogy megvárják a június 9-i választásokat.
A bírói tanács demokratikus legitimációját feszegető kérdéseket tettek fel.
Az Alkotmánybíróság fontos elvet mondott ki most.
Interjú az Országos Bírói Tanács szóvivőjével.
Jogellenesen akadályozta egy bíró kinevezését, visszaélt a jogával.
Az Alkotmánybíróság 15 mai tagja közül csak négyen voltak ítélkező bírók alkotmánybíróvá válásuk előtt, de Áder János most mégis rendes bírónak nevezett ki nyolc Ab-tagot. Az ezt előkészítő törvénymódosítások nyomán az sem lenne meglepő, ha az ítélkezési gyakorlattal nem rendelkező Varga Zs. András – Polt Péter korábbi helyettese, mai alkotmánybíró – ülne a Kúria-elnöki székbe.
Tatár-Kis Péter szerint nem volt neki nagy érdeksérelem, így a vádhatóság sem vizsgálná a Handó Tündének hálálkodó levél aláhamisítását.
Sem a Fővárosi Törvényszék elnöke, sem az Országos Bírósági Hivatal elnöke nem vizsgáltatja ki az ügyet. Egyelőre úgy tűnik, valaki következmények nélkül visszaélt egy magas rangra kinevezett bíró aláírásával.
Tatár-Kis Péter a Groupama Arénában mondta mikrofonba azt is, hogy nem indított fegyelmi eljárást egy bíró ellen azért, mert az az uniós bírósághoz fordult. Egyik sem igaz.
Senyei György, az Országos Bírósági Hivatal új elnöke nem mindenben ért egyet elődjével, Handó Tündével. De vajon mit gondol a bíróságokat érő, az utóbbi időben újra fellángolt támadásokról?
A DK-s képviselő árulónak nevezte a távozott alkotmánybírót napirend előtt a parlamentben.
Egyhangú döntést hoztak a bírók Handó Tünde utódjelöltjéről, aki megígérte nekik: törvényesen irányít majd és az OBT-vel is együttműködik.
Már nem köszönik, hogy "támogatásoddal az Alaptörvény szellemének legjobb értőivé váltunk."
Az érdekszervezet szerint nemcsak az etikai kódexet sértette a behízelgés, de az aláíró vezetők megnyilvánulása saját és ezáltal az egész bírósági szervezet méltóságát is csorbítja.
Az Országos Bírósági Hivatal új elnökét akár már a jövő héten is megválaszthatja a parlament.
Nem akárhogy hálálkodik 24 bíróság vezetője az Országos Bírói Hivatal távozó elnökének.
Handó Tünde akár a Kúria-elnöki poszton találhatja magát. Az Alkotmánybíróságra oszthatják a közigazgatási bíróság szerepét.
Varga Judit nem is egyedül érkezett, hanem Handó Tünde eddigi helyettesét, az OBH-elnöki szék állítólagos várományosát is magával vitte.
A Fidesz–KDNP kétharmados többséggel, titkos szavazáson döntött a legfőbb ügyész újbóli 9 éves mandátumáról, valamint az OBH-elnök „áthelyezéséről”.
Távolmaradással tiltakozik az ellenzék két szavazásnál, de a mai parlamenti ülés még tartogat más izgalmakat is.
Handó Tünde gyorsan alkotmánybíró lesz. A parlamenti meghallgatásán a fideszesek körberajongták, majd simán meg is szavazták. Az ellenzék keményen nekiment az OBH távozó elnökének, de Handó a felvetéseikre nem válaszolt.
Két perccel az Alkotmánybíróság tagjait jelölő eseti bizottság ülése előtt jelentették be. Stumpf István helyére érkezik az OBH éléről.
Tavasszal háromtagú delegáció is érkezett Magyarországra.
A bírók testülete szerint manipulatív kérdésekkel próbálja ráerőltetni, a jelenlegi OBT ellehetetlenítését célzó javaslatait a bírói karra.
A legfelsőbb bírói fórum mindenben igazat adott Polt Péternek. Nemzetközi következményei lehetnek a döntésnek.
A legfőbb ügyész a Kúriával akarja kimondatni, hogy törvénytelenül fordult az Európai Unió luxemburgi bíróságához egy magyar bíró.
Nem lesz személyi következménye a bírói érdekvédelmi szervezet tagjairól készült listának.
Gerber Tamás elnök arra akarta rávenni a járásbírósági elnököket, hogy beosztottjaikat győzzék meg a Magyar Bírói Egyesületből való kilépésről.
Darák Péter szerint nemcsak, hogy nem működésképtelen az OBT, de hiába fordult Alkotmánybírósághoz az OBH-elnök, azzal semmire se megy.
A lap információi szerint alkotmánybíró lehet az OBH elnökéből, de az Alkotmánybíróságon már a terv is komoly ellenérzéseket keltett.
Saját nemzetközi jogi érvelését semmisítette meg a Fidesz-KDNP azzal, hogy úgy határozott: az Országos Bírói Tanács nem felügyelheti érdemben az Országos Bírósági Hivatal elnökét.
Az OBH elnökének nem tetszettek Vadász Viktor gondolatai, ezért eredménytelenné nyilvánította a pályázatot.
Korábban az Országos Bírói Tanács kezdeményezte a felmentését.
A Fidesz-KDNP félórás bizottsági ülésen, valódi vita nélkül döntött az OBH-elnök törvénytelenségeinek eltussolásáról.
Az Országos Bírói Tanács kezdeményezte az OBH elnökének felmentését, az igazságügyi bizottság azonban nem támogatta az ötletet.
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter viszont közölte: a törvény úgy jó, ahogy van.
Az Országos Bírói Tanács szerint nemcsak elismeri törvénysértéseit, de visszamenőleg legalizálná gyakorlatát az OBH elnöke. Újabb felvonás a bírók csatájában.
Mostanra olyan témáról sem lehet párbeszéd, hogy hogyan lehetne a jogi bikkfanyelvet érthetőbbé tenni. 2016-ban pedig még fel is szólalt Handó Tünde egy ilyen helsinkis konferencián.
Jaj, máris lejárt az idő? Mennem kell! - egy dokumentum szerint ez volt Handó taktikája. Ő cáfol.
Handó Tünde nyomán az ombudsman kért alkotmányjogi vizsgálatot, a kormányoldal erre hivatkozva állítja: megkérdőjeleződött az OBT legitimitása.
A saját elnöke védelmében kampányol az OBH, miután az Országos Bírói Tanács méltatlannak találta posztjára Handó Tündét.
Az Országos Bírói Tanács vezetői az Alaptörvényt és a sarkalatos bírósági törvényeket védik. Az Országos Bírósági Hivatal regnáló elnökével szemben.
Két olyan bírósági elnök is megvédte Handót, akiket éppen ő nevezett ki.
A parlamentnek kell majd dönteni a kérdésben.
Semmilyen ideológiai színezetű támadást, semmilyen burkolt vagy nyílt befolyásolást, de az ilyen tartalmú gondolatokat sem fogadhatják el.
Nagy többséggel az egyik legfőbb kritikusa, Vadász Viktor elnöki pályázatát támogatták.
Az ombudsman az Alkotmánybírósághoz fordult az Országos Bírói Tanács (OBT) működése miatt.
A Győri Törvényszék hatályon kívül helyezte az első fokú ítéletet és megszüntette a pert, amelyet egy bíró indított az igazgatási vezető ellen.
Az Európai Unió bírósága és az emberi jogi bíróság is versenytársa lett a magyar bírói szervezetnek, mondta az OBH elnöke.
Sorra hagyják ott a pályát karrierük csúcsán levő, középkorú bírók, de a legtöbben bezárkóznak a tárgyalóterembe, és hallgatnak, amíg nem esik személyes bántódásuk.
A bírói egyesület tagjainak neveit és adószámát tartalmazó listát osztottak ki egy vezetőségi ülésen, és kilépésre biztattak. Majd azt kérték, semmisítsék meg a listát.
Szerinte valótlanságokat állít a Tanács, és összejátszik a sajtóval. Csak remélni tudja, hogy pártatlanul ítélkeznek.
Hosszú jelentésben sorolták fel Handó Tünde vétkeit, az OBH elnökének 22-ig adtak haladékot, hogy jelentésükre reagáljon.
Több körülmény vezetett ahhoz, hogy felmentését kérte Áder Jánostól.
Presszió hatására mondott le több tag is az Országos Bírói Tanácsban, visszaüt, ha a Handó Tündét ellenőrző testület tagjai megszólalnak. A bíróságok igazgatásáról szóló törvény a jóhiszeműségre épít, ezért könnyű kijátszani. Interjú az OBT távozó soros elnökével.
Amikor az be akarja darálni a bíróságokat. Az Országos Bírói Tanács és az OBH konfliktusáról volt kerekasztal, Handó Tünde nem ment el rá.
Legalábbis amikor ő az alperes. A OBH elnökéről első fokon kimondták, hogy visszaélt jogkörével. Nagyjából az egész igazságszolgáltatást aláásó ürüggyel adtak be kizárási indítványt másodfokon.
Az Országos Bírósági Hivatal sokat kritizált elnöke kiállt a különbíróságok mellett.
Ultimátumot kapott: eleget tesz a törvényes kötelezettségeinek, vagy kezdeményezik a menesztését.