Bejutott egy tüntető a megemlékezők közé, a Kálvin térnél. "666-os Soros György cserkészcsapat" táblát tart.
"Provokátor, ne nyúljon hozzá", kiáltja egy férfi a többieknek.
2-3 sípolás hallatszott a közelben. Az előbb egy idős férfi megjelent Hajdú Nóra, az Együtt alelnöke mögött, és kiverte a kezéből a sípokat. De egy másik idősebb férfi elrángatta onnan.
Minek jössz ide? Ki az a Kósa? Itt a véleményszabadság!
Mármint a DK szempontjából. Merthogy a Pilvaxnál kezdődött Gyurcsány beszédet alig lehet hallani, borzalmas a kihangosítás.
Pápai Joci is fellép a Nemzetinél, a körülöttem álló Fidesz-szimpatizánsok is jót derülnek ezen, csak nem értem, miért?!
Szél Bernadett minden egybegyűltet forradalmárnak nevezett, és "nagyon sajnálja", hogy kénytelen aktuálpolitikai kérdésekről is beszélni. Feltette a költői kérdést Petőfiről és a paksi bővítésről, párhuzamot vont Paks2 és a 48-as forradalom között. "Ráadásul most nem idegen hatalommal kell küzdenünk, hanem egy kormánypárttal, ami mindent elkövet azért, hogy a magyar emberek akarata ellen tegyen, sőt, meg sem hallja azokat."
Szerinte az ország következő évszázada most a tét, a 48-as forradalom lényege pedig az, hogy megjelent az önrendelkezési vágy és érzés, amit elnyomni lehet, de elpusztítani nem. "Megújuló és kimeríthetetlen, nem úgy, mint az atomenergia."
Ha jól értjük, itt a jobboldali média (és egyes jobboldali médiavállalkozók) térhódításáról vitázik egy tüntető és egy Fidesz-szimpatizáns.
Juhászt beengedték a Nemzeti elé, kapja az ívet az Orbán-hívektől: "milyen törpe vagy bazdmeg", illetve "agyára ment a szívás".
Fidelitasosok egy csoportja Juhász Péterék ellen tüntet a múzeum előtt. Nagyjából kéttucatnyian táblákat tartanak fel "Soros fizet, Juhász fütyül" felirattal.
Viszont ez az ellentüntetés nem azon az oldalon van, ahol Juhászék érkeznek. A Fidelitas a Kálvinnál van, Juhászék az Astoria felől jönnek. Megpróbáltuk megkérdezni, mi ez az egész, az alábbi párbeszéd zajlott:
- Ugye a Fidelitastól vagytok?
- Nem nyilatkozunk.
- De mégis?
- Csak a szervezetünk vezetőjének van nyilatkozattételi joga.
- Ő ki?
- És hol van?
- Itt valahol.
- És miért itt tüntetnek?
- Nem nyilatkozunk, a kérdést visszautasítjuk.
Egy minden bizonnyal lengyel férfi az "Orbán úr! Ön megbántja a lengyel testvéreit. Miért?" feliratú táblával érkezett. Hogy miért írja ezt? Ezért.
Átjutottak a biztonságiak ellenőrzésén Juhász Péterék. Nagyjából a Múzeum cukrászdánál állnak most, síp is van náluk.
Megy a "kendermagos", "mocskos hazaáruló", "mocskos drogos" kiáltozás Juhászék felé. Tőlük pedig a "te vagy a hazaáruló". Juhászék körülbelül 50-en lehetnek.
Az első sípolások is felhangzottak a Múzeum körúton. Már az első sípcsaták is lezajlottak, volt, egy idősebb úr ki akarta tépni a sípot egy tiltakozó nő szájából.
Az Együtt elnöke sajtótájékoztatót tartott az Astorián, mielőtt elindultak kifütyülni Orbánt:
A Facebookon az Indexet követve élőben is láthatja gyülekezőket a Magyar Nemzeti Múzeum előtt.
Az akkori állami rendezvényt is a Fidesszel jó kapcsolatokat ápoló cég biztosította. A Parlamenthez akkor is csak szúrópróbaszerű ruházat- és táskaátvizsgálás után lehetett bemenni. A már akkor is sípolásra készülő Juhász Pétert be sem engedték, ő aztán be is perelte a Miniszterelnökséget.
Milyen eljárás az, hogy nem engednek be egy állami megemlékezésre csak azért, mert kritikám van a miniszterelnökkel szemben? Nem királyságban élünk, hogy felségsértést követhessek el! Állami ünnepen, amit közpénzből rendeznek, minden állampolgárnak joga van részt venni.
Az egész privát-cég-biztosítja-az-állami-rendezvényt problematikáról aztánnagyobb cikket is írtunk.
Több újságíró jelent meg, mint szimpatizáns Juhász Péter sajtótájékoztatóján. Az Együtt elnöke szerint
Kettő sípot osztanak, egy nem hangosat és egy hangosabbat, és kokárdát
A Pilvaxnál tartja megemlékezését a párt. Szél Bernadett feltette a mindenkit foglalkoztató kérdést: "Petőfi, Jókai, Vasvári, vagy akár csak az első felelős kormány, akarná-e a paksi bővítést".
Nagy a hörgés a hármas metrón. Az utazók most tudták meg, hogy a metró nem áll meg a Kálvin térnél. Pedig sokan a Nemzeti Múzeumhoz igyekeznek. Nem épp ünnepi szavakat használ néhány utas.
Az Astoria és a Kálvin tér felől is kordonokon keresztül lehet eljutni a Nemzeti Múzeumhoz. A kordonokat a Valton őrzi. Szúrópróbaszerűen motozzák is az áthaladókat a magáncég emberei, ami jogilag vitatható gyakorlat.
Hogy elrepült ez a 10 év, nem is hittük volna. 2007-ből csupa nagyágyú üzen a mának: Torockai, Tomcat, Gonda, Vona, Molnár!
A Mom Parktól eljutni a Nemzeti Múzeumig = halál. A Gellért téren rak le legközelebb a busz, innen kell átkelni a Dunán, szóval meg kell küzdeni a budaiaknak, ha Orbánnal akarják ünnepelni a nemzetet.
Több közösségi közlekedési járat forgalma, útvonala változik, írja a BKK. Itt a BKK tájékoztatója, a Facebook-oldalukon is friss információkat talál, itt pedig a térképük a változásokról (ide kattintva nagyban is láthatja):
A hagyományokhoz híven, a héten újraválasztott Áder János, Kövér László házelnökkel nézte meg az ünnepélyes zászlófelvonást.
Az Együtt elküldte e-mailen Berkecz Balázs beszédét. Íme két erős mondat:
Ellenük pedig küzdeni kell.
Az történt, hogy Juhász Péterék sípokat akartak osztogatni, hogy kifütyüljék Orbán Viktort, de megtiltotta a rendőrség. Aztán kokárdákat akartak osztogatni, amibe síp van beépítve, aztán végül csak sima kokárdákat, de a rendőrség mindegyiket visszadobta.
Végül a bíróság tegnap a rendőrség ellenében határozott, és azt mondta, lehet sípolni. Itt a cikkünk erről.
A Himnusz alatt felvonják a zászlót a Kossuth téren. Lassan kúszik fel a nemzeti trikolór a szélcsendben. 28 négyzetméteres a zászló, a már egy ideje hosszú ó-val írandó árbóc 33 méter magas.
Ha látnak bármi érdekeset az ünnepségről, huszárnak öltözött Rogán Antalt, túlárazott pereceket, megdöbbentő helyen látható kokárdát, akármit, küldjék el a tema+marc15@mail.index.hu-ra, előre is köszönjük.
...mert megkezdte munkáját a március 15-ei központi rendezvények biztonságos lebonyolításáért felelős Operatív Törzs.
Az Operatív Törzsben minden érintett szerv, mások mellett a rendőrség, a meteorológiai szolgálat, a mentők, a fővárosi közlekedésfelügyelet, a katasztrófavédelem és a Magyar Honvédség képviselői vesznek részt. A testület kora reggel óta ülésezik a Honvédelmi Minisztériumban, és a nap végéig figyelemmel kíséri a programok zökkenőmentes lebonyolítását, valamint tájékoztatást nyújt a várható időjárásról és a közlekedést érintő kiemelt döntésekről.
Elég szellős lenne, nem? Az MTI kiadott egy hírt az 1848-49-es demográfiai statisztikáról, ebben van, hogy akkor még tizedannyian éltek Budapesten, mint most. Egészen pontosan 1845-ben Budán 42 124, Pesten 79 777 ember élt (összesen 121 901-en). Az 1850-es népszámlálás adatai szerint Budán már 58 533, Pesten 127 533 (összesen 186 468 ember) lakott.
Ráadásul alig felük volt magyar (40 ezer), a németek 61 ezren voltak, a zsidók 18 ezren, de sokan asszimilálódtak már, a szlovákok pedig 5500-an.