Ursula von der Leyen: Erős üzenetet küldtünk Putyinnak
Az Európai Bizottság elnöke elégedett az EU-csúcs eredményével.
Az Európai Bizottság elnöke elégedett az EU-csúcs eredményével.
Mindezt az Európai Tanács elnöke, Charles Michel jelentette be.
Donald Tusk szerint nincs háborús fásultság, Orbán-fásultság van Brüsszelben.
Ukrajna jövőbeni támogatása a tét.
A magyar kormányfő politikai igazgatója lényegében arra utalt, a magyar vétó feloldásának az ára a felfüggesztett uniós források.
Egyetlen testülettel sem kivételezett a költségvetési biztos, kapott is érte rendesen.
A miniszter bizottsági meghallgatásán beszélt a hétéves költségvetésről és a helyreállítási alapról folyó tárgyalásokról.
Veszélyben a 2021–2027 közötti uniós felzárkóztatási pénzek kifizetése.
A Jobbik elnöke azt javasolta, hogy közvetlenül a magyar dolgozók kapják az uniós pénzt.
A Jobbik szerint Orbán akkora pofont kapott, hogy az eresz adta másikat. A Momentum és az MSZP EP képviselői szerint történelmi döntés született.
A tagországok epekedve várják a mentőövet, nekünk, magyaroknak is jól jön majd a támogatás. Hogyan és milyen gyorsan juthatunk hozzá?
Szó sincs arról, hogy rosszul járnánk az EU-s mentőcsomaggal. Sőt.
Az ellenzéki pártok közös kiállásra készültek az orbáni vétó ellen, de a DK mindenkit beelőzött. Cicaharc vagy fogy a bizalom?
Az Európai Bizottság adatai alapján 41,6 milliárd euróval számolhatnánk a következő hétéves költségvetésből. Na de számolhatunk?
A román kormányfő szerint Magyarországnak és Lengyelországnak vissza kell vonulnia az európai uniós költségvetési harcban.
A kormányfő tavaly tavasszal utazott volna az afrikai országba, a 15 milliárd forintos üzlet azonban komolyabb érdekeket sértettek.
Évek óta mondták a német kormánynak, hogy a jogállamisági kérdésben elmennek a falig. Az igazságügyi miniszter szerint éppen ez történik.
Politikai vétót emelhet a kormány Brüsszelben a hétéves uniós költségvetés ellen.
Érdekesen alakul az uniós költségvetés ügye, az Európai Parlament kész elutasítani a végleges jogszabályt, ha nem hajtanak végre módosításokat.
Pár nappal a tagállamok alkuja után az Európai Parlamenten a sor, hogy véleményt mondjanak a pénzügyi és jogállamisági kérdésekről.
A keddi alkuval még nincs vége a huzavonának: októberre lehet hivatalos megállapodás, amibe az Európai Parlamentnek is beleszólása van.
A maratoni EU-csúcs végén Orbántól a holland fickóig minden érintett politikus arról beszélt, megnyerte saját szabadságharcát. Az elfogadott pénzügyi tervek sok szempontból forradalmiak, de fontos kérdések homályban maradtak.
A miniszterelnök szerint minden kísérletet, amely össze kívánt volna kapcsolni két rendkívül fontos kérdést, az uniós pénzeket és a jogállamiságot, sikerrel visszautasítottak.
Megszületett az uniós költségvetésről szóló megállapodás a csúcstalálkozó ötödik napján.
Indulatos, éjszakába nyúló viták után sincs egyezség. Délután újrakezdődnek a tárgyalások.
Az EU költségvetéséről tárgyaló vezetők nagyon eltérő igényekkel álltak elő.
Magyarországnak ígért támogatások már nem megalázóak, de a miniszterelnök szerint nem is méltányosak. A jogállamiság területén Magyarország ellenfele Hollandia.
A kompromisszum jegyében éppen abból vágna az új uniós költségvetési tervezet, amire a legnagyobb szükség van: klímavédelem és egészségügy.
A holland és az osztrák kormányfőt nehéz meggyőzni arról, hogy szigorú feltételek nélkül öntsék a pénzt a kevésbé takarékos államokba.
50 százalék esélyt lát a megállapodásra a holland miniszterelnök. A magyar, lengyel és cseh kormányfők összezárnak.
Jogállamisági feltétel biztosan lesz majd az új uniós költségvetésben, csak kérdés, minek. A magyar miniszterelnöknek nem kell aggódnia, ha el is fogadnak egy kritériumrendszert, alkalmazni úgysem lehet majd.
Michel változtatna a szankciók életbeléptetésén, a német zöldek szerint Orbán pezsgőt bonthat.
A következő uniós költségvetésben minden negyedik eurót klímapolitikára fordítanak. Az Európai Számvevőszék aggódik a kiadások nyomon követése miatt.
Merkeléknek mindössze az uniós költségvetést, a brexitet, a migrációs politikát, a jogállamiságot és Európa jövőjét kell tisztázniuk a következő fél évben.
Az Európai Bizottság ragaszkodik ahhoz, hogy az új uniós költségvetésben ne csak papíron kössék a jogállamisághoz a támogatások kifizetését.
Csak a zöld és digitális Európa fontosságában értenek egyet az uniós állam- és kormányfők. Júliusban folytatják a költségvetési egyezkedést.
A koronavírus utáni gazdasági helyreállításról és a hétéves költségvetésről egyeztetnek pénteken az uniós állam- és kormányfők.
A következő hétéves költségvetés több mint 10 százalékát fordítaná az Európai Unió a területén kívüli programok támogatására.
Magyarországnak 8,1 milliárd euró támogatás ás 6,9 milliárd hitel juthat ebből.
Az Európai Bizottság jövő szerdán mutatja be az új tervezetét az uniós költségvetésről és gazdasági mentőcsomagról. Röpködnek az ezermilliárdok, mélyek a tagállami ellentétek.
Kötvényekből és új uniós forrásokból adna vissza nem térítendő támogatásokat a koronavírus utáni gazdasági újjáépítésre ez EP.
Az ellenzék szerint Magyarország kap EU-s pénzt a koronavírus elleni védekezésre. A kormány szerint ez hazugság. Utánajártunk, ki miért mondja, amit. A valóság, mint általában, bonyolultabb, mint a szlogenek.
A Néppárt, a szociáldemokraták, a liberálisok és a Zöldek írtak levelet Charles Michelnek, az Európai Tanács elnökének.
Az EU ellenőrizni fogja a brit termékek minőségét, a pénzügyi szolgáltatásokról nem tárgyal, de az Erasmust fenntartaná.
A klímaváltozás a legfontosabb napirendi pont az EU-csúcson, tervek szerint a tagállamok támogatják majd, hogy 2050-re legyen karbonsemleges az unió.
A gazdagabb országok kevesebbet akarnak fizetni, a szegényebbek pedig többet akarnak kapni. Jövő héten találkoznak az EU vezetői.
Két szakbizottság szerint is hatékonyabban kell védeni az uniós pénzeket, támogatták az EP állásfoglalását.
Palkovics László szerint nem szolgálja eléggé az ország érdekeit a jelenleg előterjesztett változat.
Még mindig a németek a legnagyobb nettó befizetők, de fájó lesz a második helyzett távozása.