Súlyos katasztrófák várnak ránk, és ennek csak a diktátorok örülhetnek
Kapóra jöhet a tájfun és az árvíz.
Kapóra jöhet a tájfun és az árvíz.
Ugyanolyan gyorsan tudná lenullázni magát és mozgalmát, mint amilyen gyorsan belépett a politikába. Véleménycikk az Indexen.
Geert Wilders nem tagja, viszont befolyása lehet a végrehajtásban.
Mi a különbség a radikális jobboldal, az extremisták és a populisták között?
A leköszönő elnök még utóda hivatalba lépése előtt leszámolna az ország demokratikus intézményeivel.
A miniszterelnök rendre olyanokkal barátkozik, akikben rövid távon sem bízhat meg.
A kedvezményezett diákok rászorultságát sem vizsgálják.
Josep Borrell szerint Putyin a végső győzelemig folytatná a háborút.
A szociálpszichológus szerint egyértelmű, hogy az orosz–ukrán háborúban hova kellene állnia Magyarországnak, mégsem így döntünk.
Ugyanakkor szerinte van, amit nem lehet elvitatni a magyar miniszterelnöktől.
Kritizál, de kampányok közeledtével, amikor tétje volt, mindig egyértelművé tette, Orbán Viktor a faszagyerek.
A magyar társadalom a Kádár-rendszer restaurációját óhajtja, és ezt el is fogja érni.
Orbán Viktor szorult helyzetbe került az elmúlt években, azonban a válság hatására egyre több szövetségese válhat kormánytaggá Európában.
Így kellene működnie a politikának, ahogyan Annalena Baerbock előadja magát. Akinek meg nem tetszik, az majd nem szavaz rá, és kész.
Az óvszer is központi szerepet töltött be a kampányban, vasárnap este minden kiderül.
De nem olyan arányban, mint gondolná.
A főpolgármester a populizmust bírálta.
A világ első PR-osának köszönhetjük a felesleges dolgok megvételét és a populizmust is.
Luigi Di Maio inkább akar ember lenni, mint szemétláda.
Nem csak a kormánymédia indított hecckampányt a klímapolitika ellen. A jobboldali populista pártok mindenhol ünneplik a hosszabb strandszezont, megvédenék a kiskerteket a szélerőművektől. A reakció mögött az a tény áll, hogy a klímaváltozás nemcsak a bioszférát, hanem a modern politika alapszabályait is alapjaiban forgatja fel.
A magyar EU-csatlakozás óta nagyot nőttek a populista pártok Európában. Részletes adatokon néztük meg, hol mekkora a kihívás a politikai status quóval szemben.
A kormányzati fényűzés ellen harcot hirdető mexikói kormányban nem vette jól ki magát a húzás.
Mivel a britek is választani fognak, az eddig vártnál több EU-szkeptikus politikus lesz az EP-ben.
Markus Söder szerinte ez a találkozó komoly súllyal esik latba a Fidesz európai néppárti tagságának felülvizsgálat során.
Elmaradt Milánóban az EU-kritikus pártok nagy összefogása, a meghívott húsz helyett négy párt volt a kampányindítón. Migrációról alig volt szó.
A volt elnök az emberek egyesítésében hisz, nem a szétválasztásukban.
De ma már Európában minden negyedik ember populista pártokra adja a voksát. A svédTimbro kutatócsoport 33 országra kiterjedő felmérése elsőként az Indexen.
Rendszere a század végéig élni fog A populizmus dicsőségét hirdető írás nem fukarkodik a nagy jelzőkkel.
2018 nagy tanulsága, hogy a populizmus nem múló divathullám, hanem korunk egyik meghatározó irányzata. De mi is a populizmus, és miért pont most vált sikertörténetté?
Mi történik, ha az elit a nép abszolút hatalmát követelve váltja le a másik elitet, mi a szélsőliberálisok felelőssége a populizmusban? Vadhajtások és ellensúlyok az Eötvös Csoportban.
Guterres szerint ostrom alatt állnak a demokratikus alapelvek, növekszik a populizmus.
Ha nem találunk ki valamit, emberi csipekké válunk az algoritmusok világában – mondja Yuvel Noah Harari, aki szerint az emberiség két külön biológiai kasztra eshet szét. Tényleg adott Orbánnak tanácsot? A sztártudóssal interjúztunk.
Manfred Weber szerint amennyiben nem sikerül közös választ találni a migráció kihívásaira, akkor a populisták erősödnek az EP-választáson.
A radikálisok előretörését kutató Cas Mudde szerint Orbán ugyan konzervatívnak tetteti magát, de már ő Le Pen és Wilders fő ikonja. Hogyan mosódott el a határ a centrum és a radikálisok között? És mit lehet tenni?
Az AfD egyik vezetője azt mondta: Mesut Özil nem német, mert nem énekli a német himnuszt.
A viccpárt és a szélsőjobb fog kormányt alakítani az EU negyedik legnagyobb gazdaságában. Euroszkeptikusok, oroszbarátok, a szabályokra magasról tesznek, és még a forintot is megcibálják.
Megállapodtak a habitusában legkevésbé populista miniszterelnök-jelöltben.
Thomas Piketty, a világhírű közgazdász szerint a magyar választás eredménye az egyenlőtlenségek sötét oldalát mutatja, de azért van ok az optimizmusra.
A lengyel és magyar populizmus sikereinek okait vizsgáló tanulmány bemutatóján jártunk, és megtudtuk, miben áll a Nagy Trükk.
A kiszámíthatatlanságtól esni kezdtek a banki részvényárfolyamok.
Az írásban szóba kerül a populizmus legyőzése, a sajtószabadság és a nemzetek fölötti kormányzás is.
Miért és hogyan bukott meg a világ legnagyobb kőolajtartalékán ülő ország politikai és gazdasági rendszere, és mi jöhet ezután?
Közös hadsereg és határvédelem nélkül 10 éven belül szétesik az EU, az amerikai globalizációnak vége, de ettől még nem jön el Kína évszázada. A Stanford történészprofesszorával, Niall Fergusonnal a CEU-n beszélgettünk.
A két talpon maradt elnökjelölt, Macron és Le Pen mindenben szögesen ellentétes álláspontot képvisel, és bármelyiküket is választják meg, az a maga módján radikális változást hozhat Franciaországban. És emiatt az egész EU-ban és Magyarországon is.
Eddig nem sok látszott a politikai földrengésből, amit Orbán Viktor jövendölt. Vagy még csak most jön?
Egyre több eurót használó országban jelennek meg az euróellenes pártok. És attól még, hogy sokszor populisták, a problémák, amikre rámutatnak, valósak.
Külföldi lapok ünneplik a holland kormányfőt.
A bevándorlásellenes Wilders folytatná az európai populizmus diadalmenetét a holland választásokon, de a végére az eddigi kormányfő erősödött, és a török viszály is neki kedvezhet jobban.
Pont úgy reagáltak ahogyan az Amnesty szerint nem kéne egy demokratikus országban.
Mitől lesz valaki populista, mit szabad elhinni abból, amit a populisták magukról mondanak és mi a legfontosabb faktor a populisták hatalomra kerülésében? Jan-Werner Müllerrel, a Princeton egyetem professzorával beszélgettünk erről.
Angela Merkel kihívója futballista akart lenni, volt alkoholista,depressziós, könyvkereskedő és polgármester. Martin Schulz beszéli a kisemberek és a populisták nyelvét, és van olyan felmérés, amiben népszerűbb Merkelnél.
Trump beiktatásakor adott interjút, de az új elnökről csak azt mondta: várjuk ki, mit tesz.
Nem kell a sorok között olvasni, kristálytiszta, hogy Donald Trump mit ígért az amerikaiaknak. Ez volt az USA frissen beiktatott elnökének beszéde.
A leköszönő amerikai nagykövet szerint a világszervezet a bürokrácia áldozata lett.
Duterte ordítva küldi el az anyjába a pápát vagy az amerikai elnököt, miközben ezrével halnak meg ártatlanok a drogellenes háborújában. A nép mégis imádja.
A megszorítások növelték az egyenlőtlenséget, a bizonytalan helyzetet a populisták használják ki hazugságokkal.
Az Oxford-szótár is a populizmuson kesereg.
A kormány szerinte nem populista, november 4. jelképes gazdaságtörténeti nap, kell a magasabb bér, de ahhoz versenyképesebb cégek is kellenek.
A Brexit egy gigantikus méretű középső ujj a liberális elit felé, akik csak prolizni és idiótázni tudnak, most meg legszívesebben elszakadnának a néptől: elitellenesség, populizmus és közöny - mintha csak itthon lennénk.