Világdöntőben képviselhetik Magyarországot az ELTE programozói
Komoly eredményt értek el.
Komoly eredményt értek el.
A nyertes csapat milliós díjazásban részesülhet.
Nehéz szívvel búcsúznak.
Szinte szupermenek lehetünk a munkaerőpiacon, ha ehhez is értünk.
A Codecoolnál fejezhetik be tanulmányaikat a Green Fox Academy tanulói.
Ezekre azonban szükség lesz.
„Testhez” illően programozást fog tanítani.
A szervezők célja a tehetséggondozás és a magas szakmai színvonalú versengés elősegítése.
A szövegtenyésztő program talán erősebb, mint gondoltuk.
Pávatáncot járnak értük a cégek.
Az egyedi tananyagra épülő képzések iránt is folyamatosan nő az igény.
Húsz éve még az Index fórumain keresett programozót, ma már a világ leggyorsabban növekvő IT-cégét irányítja. Interjú.
Agykutatónak készült, helyette globálisan elismert informatikai céget alapított.
Mememememe félhangonként, amíg el nem éri a felső határt.
Többen el se tudták indítani az online vizsgát, másokat menet közben kidobott a rendszer, és többet nem is próbálkozhattak. Akinek sikerült a vizsga, az igazolásán elírták a képzés nevét. A szervező elismerte a hibát, soron kívüli lehetőséget hirdetett.
Ősszel érkezik a 949 darabos Mindstorms-készlet, amivel kódolni lehet tanulni.
Itt van mind a húsz lecke a kódolásról, a hiányzó Scratch és Raspberry Pi résszel együtt.
Kangyerka András az előadásában olyan bővítőmodult mutat be, amely az űrben is járt.
A Jámbor Kornéllal való utolsó órán arról is lesz szó, hogy milyen nyári táborok, vagy versenyek jöhetnek szóba azoknak, akik beleszerettek a legórobotok világába.
GPIO port és RELÉ - de mik is ezek, és mi közük van a miniszámítógéphez? A mai órán kiderül Kangyerka András mérnök-tanár előadásából.
Varga Ádám villamosmérnök és Jámbor Kornél, az Edutus Egyetem projektmenedzsere a WeDo 2.0 legórobottal bemutatja az egyszerű ciklusok programozását.
Ma az általános iskolások is megtanulhatják a programozást a Microbit lapkával, vagy akár drónt is röptethetnek utasítások segítségével - ezeket mutatja be Koren Balázs, az ELTE oktatója.
Kangyerka András megmutatja, hogyan mérjünk hőmérsékletet, sőt, hogy hogyan szabályozzuk a Raspberry Pi miniszámítógéppel.
Kangyerka András megmutatja, hogyan mérjünk hőmérsékletet és hogyan szabályozzuk a Raspberry PI miniszámítógéppel.
Tranzisztor és dióda is előkerül Kangyerka András előadásában, amelyben a Raspberry Pi számítógép kódolását folytatjuk.
Nyomkövetés és más feladatok elvégzése: a legórobot programozásáról tart előadást Jámbor Kornél az Iskolatévében.
Koren Balázs, az ELTE oktatója mai epizódban folytatja a kódolás bemutatását: egy bicikli féklámpáját fogja elkészíteni a Microbit lapkával.
Koren Balázs, az ELTE oktatója mai epizódban folytatja a kódolás bemutatását: egy bicikli féklámpáját fogja elkészíteni a Microbit lapkával.
A nyolchetes videótanfolyam hétfőn indult.
Hogyan lesz denevér vagy épp tolatóradar a Raspberryből? A legújabb Iskolatévében ultrahangszenzort programozunk és kijelzőt is kötünk a miniszámítógépre.
Távolságot mérünk a miniszámítógéppel Kangyerka András előadásában.
A Raspberry Pi számítógép programozását Kangyerka András mérnök-tanár mutatja be, most a portokról és az érzékelőkről lesz szó.
Jámbor Kornél, az Edutus Egyetem projektmenedzsere és a WRO robotika olimpiai főbírója a mai órán a legórobotokat mutatja be.
Jámbor Kornél, az Edutus Egyetem projektmenedzsere és a WRO robotika olimpiai főbírója a mai órán a legórobotokat mutatja be.
Ebben az epizódban Koren Balázs, az ELTE oktatója a Scratch programozási nyelvet fogja bemutatni.
A mai Iskolatévében Koren Balázs, az ELTE oktatója a Scratch programozási nyelvet fogja bemutatni.
Lassan indulnia kellene az állami informatikusképzésnek. Azonban nem igazán lehet kiszedni a felelősökből, hogyan is fog ez kinézni.
Scratch programozás kicsiknek és nagyoknak, blokkokkal és ciklusokkal.
Kangyerka András mérnök-tanár előadásában bemutatjuk a Python programnyelvet és a legalapvetőbb trükköket a kódolás megkezdéséhez. Iskolatévé, második évad.
Kangyerka András előadásában a Raspberry Pi kódolását kezdjük el, megismerjük az alapvető trükköket.
Mire jó a programozás? Hogyan kezdjünk neki? Koren Balázs, az ELTE oktatója megteszi velünk az első lépéseket. De hogy jutunk el a cicákig?
Koren Balázs, az ELTE oktatója bemutatja a programozás alapjait, és olyan eszközöket is, amiket viszonylag könnyen lehet programozni.
A mai órán Kangyerka András mérnök-tanár mutatja be a Raspberry Pi miniszámítógépet: egy pici eszközt, ami rengeteg dologra képes.
A sokoldalú, kimondottan a kódolás oktatására kitalált Raspberry Pi számítógépről Kangyerka András tart előadást.
Az Iskolatévé második óráján a biztonsági frissítésekről, a megbízható appokról és alapjában véve a netes biztonságról lesz szó.
Az Iskolatévé második óráján a biztonsági frissítésekről, a megbízható appokról és alapjában véve a netes biztonságról lesz szó.
Koren Balázs, az ELTE oktatója a tudatos online jelenlétről beszél első előadásában, mert enélkül nem érdemes semmibe sem belevágni az interneten. Az alábbiakról lesz szó: Az online világban mindig a kényelem és a biztonság két véglete közt mozdunk, ebben kell megtalálni a nekünk megfelelő helyet.
Koren Balázs, az ELTE oktatója a tudatos online jelenlétről beszél első előadásában, mert enélkül nem érdemes semmibe sem belevágni az interneten.
Koren Balázzsal a programozás, kódolás alapjait vehetitek át, és ami az egésznek az alapja: a biztonságos netezést. Hétfőn indul az Iskolatévé második évada!
Ha szeretnétek a robotikáról tanulni, akkor Jámbor Kornél az egyik legjobb előadó a témában: ismerjétek meg őt!
Ismerjétek meg Kangyerka Andrást, az Iskolatévé második évadának előadóját, aki egy egész pici számítógépen tanítja meg a programozás alapjait.
Indul az Index Iskolatévé második évada: május 11-től kezdődően naponta jelentkezünk kódolásra felkészítő órákkal, az alapoktól egészen a miniszámítógépek programozásáig.
Hat kategóriában kereshetnek a jelentkezők megoldásokat a koronavírus-helyzet kezelésére.
Önkéntesek fejlesztettek appot a mentőszolgálat munkatársainak, és a központnak a védőeszközök mennyiségének követésére.
Ha nincs pénz marsjáróra, csináljon a mobilból mikroszkópot – nem csak milliomosoknak szól az oktatás digitalizációja, mutatunk pár lehetőséget.
A 8 és 9 éves gyerekek vakvezető robotkutyával nyerték meg a versenyt.