Elsősorban is azért, mert az alagút még nem a maga fizikai valóságában készült el, hiába a vernei álmok, Utazás a Föld középpontja felé, satöbbi. Hanem egy weboldal, ahol, mint egy Google térképen, bekattintod, hol vagy, aztán megmutatja, hogy ha elkezdenél ásni – és nem számolunk a Föld tengely körül forgásának torzító hatásával –, akkor a bolygónk túlsó felén hol lyukadnál ki (a képre vagy ide kattintva betöltődik az oldal).
Na, és másodsorban pedig azért ne, amit a képen látsz: ha épp Budapesten kezdenél vertikálisan menekülni ebből a dicsőségesen jobban teljesítő lángoktól ölelt kisből, akkor kellő mennyiségű ásás után – és nem számolva azzal, hogy a földkéreg és a földköpeny alatt ott a folyékony fémes trutyiból álló külső földmag – valahol a Csendes-óceán egy kietlen pontján bukkannál fel, saccra úgy 1000 kilométernyi távolságban a legközelebbi említésre méltó szigettől, a Chetham-szigetektől (ahová akkor jutnál el közvetlenül, ha valahonnan a dél-franciaországi Montpellier közelében indulnál útnak).
Ja, és végül van még egy fontos érv, hogy miért ne jöjjünk lázba azonnal a térképtől, és az olyan infóitól, hogy például nagyjából Tajvan „túloldalán” található a paraguayi főváros, Asunción, vagy hogy a spanyol főváros, Madrid az új-zélandi Weber város párja. És ez az érv az, hogy vigyázat, lehet, hogy az egész csak valami faramuci átverés, mert hát a laposföld híveinek szakvéleményét sehol nem láttuk a dologról. De addig is jó kattintgatást.