Saját fia késelhette halálra a világhírű fotóriportert
A hatvanéves brit férfit egy túrán szúrták nyakon.
A hatvanéves brit férfit egy túrán szúrták nyakon.
A készülékeket beszerezte, de használni őket már nem maradt ideje.
A csatorna szerint az izraeli hadsereg szándékosan támadt civilekre.
Az újságírókat védő bizottság felszólította a hatóságokat, hogy vizsgálják ki a gyilkosságot.
Velünk élő valóság.
A csend beszél tovább – és a képek. Most bárki segíthet Móricz-Sabján Simon családján.
A Robert Capa-díjjal kitüntetett fotográfus korábban több újság fotósaként is dolgozott.
Chochol Károly egy nappal a 88. születésnapja előtt halt meg.
Hetvenéves életműve a világháborúig nyúlik vissza.
Nincs jó véleménnyel a magyar biztonsági őrökről.
Összetűzésbe keveredett a biztonsági szolgálattal.
Roman Demyanenko fotóriportja a Nagyképen.
A disznótoros hagyományát ma is sok helyen őrzik.
Nem csak fotóriporterként, tanárként is sokat köszönhet neki a magyar fotográfia.
1979 óta foglalkozott fotózással, tagja volt a Sajtófotó Pályázat zsűrijének is.
Képriport a másfél milliós San Diego bázisairól, ahol a világ legnagyobb és legkorszerűbb hadseregének igen nagy hányada állomásozik.
Szabó Gergely elég sok kisebb sérülést szenvedett a dróntámadásban. Szerencséje volt, a mellette állók nem úszták meg.
Bojár Sándor fotóriporter ott volt Helsinkiben, a legsikeresebb magyar olimpiai küldöttséggel, és ott volt 1956-ban a Kossuth téri sortűznél is, ahol sebesülten ugrott ki a minisztérium ablakából.
A Pulitzer-díjas fotós 58 évet élt.
A fotós egy hónapja tűnt el, most a hatóságoknál van. Főleg olyan témákat dolgozott fel, amelyekre kényes a kínai kormány.
Friedmann Endre több mint hat évtizedet töltött a Magyar Távirati Irodánál, fotóriporterként megjárta Vietnamot, de fotózta az űrből hazatérő Farkas Bertalant is.
A hondurasi menekült kislány fotója rendkívüli hatással járta be a világot, de hírverés többet ártott a bevándorlók ügyének, mint amennyit használt.
A Reuters esküvői fotósai mesélnek róla, hogyan készültek a kedvenc képeik a hercegi esküvőn.
Évek óta egy olyan merénylettől félt, amiben életét vesztette.
A Reuters fotórovata kapta idén a díjat, amiért kézzelfoghatóvá tettek egy megfoghatatlan tragédiát, megmutatták a világnak százezrek szenvedését.
Kézműves söröket reklámoz inkább a fotós, aki elkapta a Charlottesville-i tragédia pillanatát.
Hat fotó, de csak egy lesz közülük az év képe. Melyiket választaná?
A háborúkban és konfliktusokban némán szenvedő gyerekek millióira hívják fel a figyelmet az év képei az UNICEF-től.
A Reuters veterán fotósa pont a helyszínen volt, amikor egy késes férfi a derekára ragasztott tárggyal elindult az izraeli katonák felé.
Egyikük ünnepelt sztár lett, kollégája sohasem bocsátotta meg magának, hogy alig egy másodperccel maradt le róla.
Elgondolkodtató az a természetesség, amivel Lenin több mint kilencven évvel a halála után is része a szovjet-orosz mindennapoknak. Bánkuti András fotói.
Ha nem egy véres terrortámadás közben készült volna ez a kép, talán senki nem kapja fel a fejét a háttérben elmosódó kisfiú alakjára. Mi történt vele?
Mindennél jobban mesélnek ezek a pillanatok a városi háború igazi borzalmairól. A fotósok mesélnek arról, mi történt a fotók előtt és után.
Ha az erőszakhoz már hozzászokott a szemünk, a kényelmetlen természetesség az igazán durva ezekben a képekben.
Műanyag nippek a vitrinben, TV a kemencepadkán, hetvenes évekbeli szobabelsők és lakóik minden mennyiségben: 30 évig tartott a világ egyik leghosszabb szociofotó-sorozata, most először láthatók a képei.
Akkor telt be nála a pohár, amikor az egyik cikkből kivették a honlap fotósának képeit, és a helyükre manipulatív propagandaképeket suvasztottak.
Emlékezetes kép marad a húsvétkor történt szíriai buszos merényletről, ahogy a fotós egy sérült fiúval a karjaiban rohan a mentők felé.
És tegyünk ellene valamit. Avagy az origós fotóügy tanulságai.
A 2016-os év fegyveres és társadalmi konfliktusai mindent letaroltak a világ legrangosabb fotópályázatán. Fájdalmas visszatekintés az elmúlt évre a World Press Photo nagydíjas képeivel.
Burham Ozbilici képe nyerte a World Press Photo 2017-es nagydíját. Az AP fotóriportere egy eseménytelen kiállításmegnyitóra ugrott be fotózni, de egy merénylet közepén találta magát, szemtől szemben a fegyveres gyilkossal.
Nyolc évig Obama életét élte az elnök hivatalos fotósa is. Pete Souza közel kétmillió képet csinált Obamáról a hivatali ideje alatt.
Egy tucatnyi erős fotó, amik kitörölhetetlen emlékei lesznek az év legfontosabb pillanatainak. Aleppói gyerektragédiák, civilek által vert török katonák, terror és erőszak a Fülöp-szigetektől Nizzán át az USA-ig.
Mohammed Badra évek óta olyan helyekről tudósít, ahová nyugati lapok már nem mernek fotóst küldeni. Az otthonából. Felkavaró képek!
Néhány óra alatt a világ egyik leghíresebb hírfotója lett az ankarai fotókiállítás megnyitójára épp csak beugró Burhan Ozbilici munkája.
Halott menekülteken taposnak a túlélők a tengeren hánykolódó hajókon. Egy görög fotós sokkoló képei járják körbe a világot.
A menekültválság legsúlyosabb pillanatain és személyes történetek tucatjain vezet végig a Néprajzi Múzeumban csütörtökön nyílt World Press Photo kiállítás.
Utcai harcokban szorítják vissza a líbiai Iszlám Állam harcosait. A szétlőtt utcasarkok, lepusztult szovjet harckocsik és rövidgatyás milicisták mini-Sztálingrádjából a világ egyik legjobb hadifotósának friss képeiből válogattunk. Nagykép.
Ellopott egy fotóstáskát, aztán bement vele az olimpiára.
A National Geographic leghíresebb fotós-legendája magyarázkodni kényszerült egy belógó oszlop miatt. Aztán jött a focis kép, amiről egy rossz helyen feltűnő gyereket tüntetett el.
A Népszava majd a Népszabadság hasábjain dokumentálta az elmúlt évtizedek Magyarországát. Válogatás Rédei Ferenc sajtófotóiból. Nagykép.
Lyukasztóval gyilkolta a negatívokat, hogy a képeket soha ne lehessen semmihez felhasználni. Nem jött be neki, most mindenki ezeket a fekete lyukakat bámulja.
Szép siker: az egyik kategória első három helyét magyar fotósok hozták el.
Hitte volna, hogy ehhez is köze van Donald Trumpnak?
Válogatásunk a 34. Sajtófotó pályázat kiemelt képeiből. Ezek voltak az elmúlt év legjobb fotói a hírekben.
Budapestre jönnek a spanyol polgárháború újra felfedezett ikonikus képei. A 4500 képet rejtő bőrönd tökéletesen passzol Capa legendásan rejtélyes alakjához.
Sosem voltak még olyan fontosak a fotók, mint manapság, de mi van akkor, ha a képek fele nem is valódi?
Egy ilyen furcsa hír után mi lesz most a hírfotókkal?