A fővárosban az országos átlagnál (52,75 százalék) többen szavaztak délután 15 óráig: a budapestiek 56,44 százaléka leadta voksát. Továbbra is a 3. számú választókerület (Hegyvidék központtal) a legaktívabb.
Budapest 1. számú országos egyéni választókerület: 55,67 százalék (32 533 fő)
Budapest 2. OEVK: 59,47 százalék (41 219)
Budapest 3. OEVK: 61,03 százalék (38 283)
Budapest 4. OEVK: 59,88 százalék (42 122)
Budapest 5. OEVK: 51,71 százalék (30 817)
Budapest 6. OEVK: 50,01 százalék (36 530)
Budapest 7. OEVK: 54,65 százalék (44 041)
Budapest 8. OEVK: 53,13 százalék (40 686)
Budapest 9. OEVK: 54,36 százalék (40 319)
Budapest 10. OEVK: 59,46 százalék (42 248)
Budapest 11. OEVK: 54,87 százalék (41 126)
Budapest 12. OEVK: 56,41 százalék (40 401)
Budapest 13. OEVK: 60,53 százalék (41 416)
Budapest 14. OEVK: 59,70 százalék (43 984)
Budapest 15. OEVK: 55,86 százalék (43 533)
Budapest 16. OEVK: 54,90 százalék (37 895)
Budapest 17. OEVK: 57,21 százalék (42 664)
Budapest 18. OEVK: 57,70 százalék (43 637)
Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét, néhány órára búcsúzunk, de aztán folytatjuk folyamatosan frissülő hírfolyamunkat. Tartsanak velünk korán reggel is!
A Fidesz–KDNP kétharmados győzelme már biztos, íme a részeredmények közel 100 százalékos feldolgozottságnál.
98,14 százalékos feldolgozottságnál a listás szavazatok aránya:
98,58 százalékos feldolgozottságnál az egyéni mandátumok megoszlása:
Az Országgyűlés összetétele:
97,73 százalékos feldolgozottságnál a listás szavazatok aránya:
98,32 százalékos feldolgozottságnál az egyéni mandátumok megoszlása:
Az Országgyűlés összetétele:
Súlyos vereséget szenvedett április 3-án az Egységben Magyarországért ellenzéki összefogás. Még a végső eredmények megérkezése előtt Jakab Péterhez csatlakozva Gyurcsány Ferenc is élesen bírálta a hatpárti ellenzék vezetőjét, bár a DK elnöke óvatosabban fogalmazott, mint a Jobbik első embere.
Olvassa el, mit mondott a korábbi miniszterelnök – bővebben itt!
95,26 százalékos feldolgozottságnál a listás szavazatok aránya:
96,91 százalékos feldolgozottságnál az egyéni mandátumok megoszlása:
Az Országgyűlés összetétele:
„Embert próbáló idők állnak mögöttünk és úgy tűnik, hogy embert próbáló idők is állnak előttünk” – jelentette ki Jakab Péter, a Jobbik elnöke a közösségi oldalára feltöltött videóban a választási eredmények ismeretében.
Márki-Zay Péterben októberben hat párt hadseregét kapta meg, és tetemes ellenzéki előnyt. Ebből az előnyből fél év elteltével mára ellenzéki hátrány, hovatovább Fidesz-kétharmad lett. Talán a kevesebb és megfontoltabb beszéd, most több szavazatot hozott volna
– fogalmazott Jakab Péter.
A köztársasági elnök Facebook-posztjában megköszönte a szavazóknak a részvételt és gratulált a megválasztott képviselőknek.
91,06 százalékos feldolgozottságnál a listás szavazatok aránya:
94,07 százalékos feldolgozottságnál az egyéni mandátumok megoszlása:
Az Országgyűlés összetétele:
Orbán Viktornak és a magyar népnek gratulált az országgyűlési választás eredményéhez Matteo Salvini, az olasz jobboldali kormánypárt elnöke, aki elsőként üzent közösségi oldalán vasárnap késő este.
Matteo Salvini bejegyzése úgy kezdődött: „Bravó, Viktor!”
A Liga vezetője azt írta:
egyedül mindenki ellen, miközben az egyengondolkodás baloldali fanatikusai támadtak, fenyegettek azok, akik el akarnák törölni Európa zsidó-keresztény gyökereit, lenéztek azok, akik meg akarják szüntetni a család, biztonság, érdem, fejlődés, szolidaritás, szuverenitás és szabadság értékeit, most is győztél annak köszönhetően, ami a többiekből hiányzik: az emberek szeretete és támogatása
– írta Matteo Salvini, aki külön üzenetet is küldött Orbán Viktornak.
85,96 százalékos feldolgozottságnál a listás szavazatok aránya:
90,81 százalékos feldolgozottságnál az egyéni mandátumok megoszlása:
Az Országgyűlés összetétele:
Negyed tizenkettőkor Toroczkai László, a választások másik nagy nyertese, a parlamentbe óriási meglepetésre bejutott Mi Hazánk Mozgalom elnöke mondott beszédet a Novotelben, a párt eredményváró központjában.
„Honfitársaim!
Megtörtént a csoda, amiben kevesen bíztak. Az a csoda, ami az ásotthalmi pusztában kezdődött, amikor megalapítottuk a mozgalmunkat.
Mi hittünk ebben a csodában, miközben olyan elképesztő túlerővel szemben kellett dolgoznunk, amire még nem volt példa Magyarországon.
A Facebook most is beavatkozott, amikor letörölte az oldalunkat, az oldalamat. De beavatkozott a Fidesz, a balliberális tömb, hiszen a médiájukkal el akartak hallgattatni minket, el akarták hallgatni, hogy egyáltalán létezünk.
Mégis megtörtént ez a csoda. És szeretném azt üzenni, barátainknak és ellenfeleinknek egyaránt, hogy ez még csak a kezdet.
Az a sok ezer magyar honfitársam nem azért építette ezt a mozgalmat, hogy mi most bejussunk az Országgyűlésbe, és ott üljünk, és képviselők legyünk. A célunk az, hogy megmentsük, fejlődő pályára állítsuk hazánkat, hogy Magyarország újra régi fényében tündököljön.
Köszönöm a több ezer magyar honfitársamnak, hogy segítettek abban, hogy folytathassuk a csatát. Oligarchák nélküli országot kell építenünk! Folytatjuk a küzdelmet, hogy egész Magyarországot felemeljük!”
A Mi Hazánk listáról a parlamentbe jutott hét képviselője: Toroczkai László, Dúró Dóra, Novák Előd, Szabadi István, Apáti István, Dócs Dávid, Pakusza Zoltán.
Az ellenzék miniszterelnök-jelöltje csalódottan értékelt, miután kiderült, hogy az ellenzék súlyos vereséget szenvedett.
Ugyanúgy le vagyok taglózva, mint mindenki más, nem akarom titkolni a csalódottságomat, soha nem gondoltuk volna, hogy ez lesz az eredmény, ezen nincs mit szépíteni
– fogalmazott Márki-Zay, aki egyéni körzetében Lázár Jánostól is kikapott. Olvassa el összefoglalónkat itt!
A Mi Hazánk Mozgalom Novotel-beli eredményváróján a párt parlamentbe jutása okozta örömmámor mellett a kárörvendés dominált. Méghozzá akkor, amikor kiderült, hogy a Jobbik – amelyből gyakorlatilag kivált négy éve a mozgalom – a baloldali összefogás részeként jóval kevesebb országgyűlési helyhez jutott, mint legutóbb 2018-ban.
Amikor a televízióban elhangzott, hogy a Jobbiknak csak 10 képviselője lesz az új országgyűlésben, a Mi Hazánknak pedig alig kevesebb (7), gúnykacaj harsant a teremben.
77,55 százalékos feldolgozottságnál a listás szavazatok aránya:
85,24 százalékos feldolgozottságnál az egyéni mandátumok megoszlása:
Az Országgyűlés összetétele:
74,52 százalékos feldolgozottságnál a listás szavazatok aránya:
83,35 százalékos feldolgozottságnál az egyéni mandátumok megoszlása:
Az Országgyűlés összetétele:
A miniszterelnök a Bálnánál mondott győzelmi beszédet este háromnegyed 11-kor.
Egész jól nézünk ki, egyre jobban nézünk ki. Talán még sohasem néztünk ki olyan jól mint ma este
– kezdte beszédét a kormányfő, aki nemrég ugyanezzel a mondattal indított a Kossuth téren a március 15-i beszédjében a Békemenet résztvevői előtt.
Hatalmas győzelmet arattunk. Akkora győzelmet arattunk, hogy még a Holdról is látszik, de Brüsszelből egészen biztos
– fogalmazott.
Hollik István a Fidesz kommunikációs igazgatója az Index kérdésére elmondta: az eredmények optimizmusra adnak okot, és a magas részvétel arra utal, hogy a magyarok békeszerető emberek.
„Azért választottak bennünket, mert mi vagyunk képesek garantálni, hogy Magyarország kimarad a szomszédunkban zajló háborúból” – mondta Hollik István.
67,29 százalékos feldolgozottságnál a listás szavazatok aránya:
78,05 százalékos feldolgozottságnál az egyéni mandátumok megoszlása:
Az Országgyűlés összetétele:
A társadalmi felhatalmazásnál nincs nagyobb erő, a stabil parlamenti többség olyan érv, amelynél erősebb nincs, Brüsszelben sem – ezt mondta Szijjártó Péter külgazdasági- és külügyminiszter a TV2-nek adott interjújában, hozzátéve, ez azért is fontos, hogy a kormány biztosítani tudja azt, hogy béke és biztonság legyen Magyarországon.
Szijjártó az aktuális magyar–lengyel viszony kapcsán elmondta, Lengyelországból sms-ben már gratuláltak az eredményhez, ahogyan több más országból is.
Nincs túl nagy tömeg az ellenzék eredményváróján, ami valószínűleg a hideg időjárásnak is tudható be. Láthatóan inkább a fiatalabb korosztály vonult ki a Városligeti Műjégpályára, ahol kisebb-nagyobb csoportosulásokban iszogatva-eszegetve egy kivetítőn követhetik az eredményeket.
A sajtószekció csendesen dolgozik, a korábban feltűnt politikusok visszavonultak a VIP-be. Egyelőre várakozunk, mert a színpadon biztos, hogy mondanak majd beszéde(ke)t – ehhez már jó ideje felállították a pulpitust.
Közel hatvan százalékos feldolgozottságnál a megszerezhető szavazatok több mint 67 százalékát gyűjtötte be a Fidesz–KDNP, ezzel behozhatatlan előnyre tett szert. Így eldőlt, hogy ötödször alakíthat kormányt Orbán Viktor. Bővebben itt!
57,64 százalékos feldolgozottságnál a listás szavazatok aránya:
70,52 százalékos feldolgozottságnál az egyéni mandátumok megoszlása:
Az Országgyűlés összetétele:
„Remélem mi még följebb megyünk egy ilyen 35 százalékkal, a Mi Hazánk pedig lejjebb megy 41 százalékkal, és akkor ilyen mínusz 36 százalékon lesznek. Szar. Úgy tűnik, megint nyer a Fidesz. Nehéz lenne most azt mondani, hogy mi is bejutunk a parlamentbe” – összegezett a párt eredményváróján az Indexnek a Magyar Kétfarkú Kutya Párt elnöke, Kovács Gergely. Szavazóiknak azt üzente, hogy aki most tud inni ingyen sört, annak érdemes innia. „Nehéz most mit mondani. Úgy tűnik, hogy marad a jelenlegi politikai berendezkedés” – fogalmazott Kovács Gergely.
Nagy Dávid pártigazgató szerint egészen gyászos eredményt ért el az ellenzék, mint Kutyapárt úgy véli, hogy „közepes eredményt” értek el.
Lehet, hogy a pártot kell elvinni egy más országba
– tette hozzá. Nagy Dávid szerint az eddig beérkezett adatok alapján a közös lista semmit sem ért, még az is lehet, hogy kevesebb szavazatot szednek össze, mint négy éve.
53,19 százalékos feldolgozottságnál a listás szavazatok aránya:
66,70 százalékos feldolgozottságnál az egyéni mandátumok megoszlása:
Az Országgyűlés összetétele:
48,47 százalékos feldolgozottságnál a listás szavazatok aránya:
62,40 százalékos feldolgozottságnál az egyéni mandátumok megoszlása:
Az országgyűlés összetétele:
Helyszíni tudósítónk jelenti, hogy óriási bulihangulat kezd kialakulni a Fidesz eredményváróján a Bálnában. Általános vélekedés szerint a pártnak újra kétharmada lehet a törvényhozásban. A Fidesz vezetői úgy számolnak, hogy a budapesti eredmények végleges feldolgozása után is kényelmes többsége lesz az új országgyűlésben a Fidesz–KDNP-koalíciónak.
43,26 százalékos feldolgozottságnál a listás szavazatok aránya:
57,58 százalékos feldolgozottságnál az egyéni mandátumok megoszlása:
Az országgyűlés összetétele:
Frontpolitikusnak tartja magát az Egységben Magyarországért egyházügyi kabinetvezetője, de az utcai kampány arról győzte meg, hogy ez a választás más volt, mint az eddigiek. Az Indexnek adott rövid interjújában fontosnak tartotta a magas részvételi arányt.
Kérdésre válaszolva elmondta, hogy bízik a nyugat-európai magyarok szavazataiban, mert körükben magas volt az ellenzék támogatottsága. A megszokotthoz képest magasabb volt a részvétel a fővárosban is – mondta a Mindenki Magyarországa Mozgalom alelnöke.
36,32 százalékos feldolgozottságnál a listás szavazatok aránya:
50,53 százalékos feldolgozottságnál az egyéni mandátumok megoszlása:
Az országgyűlés összetétele:
A jelenlegi részeredmények tükrében egyelőre csak három vidéki városban, Dunaújvárosban, Pécsett és Szegeden nyer az ellenzék.
Több mint 50 százalékos feldolgozottságnál Budapest 13-as számú egyéni választókerületében a fideszes Dunai Mónika vezet 45 százalékkal. A 13-as számú választókerületben Szatmári Kristófnak 47 százaléka van mintegy 25 százalékos feldolgozottságnál. A 11-es számú oevk-ban Wintermantel Zsoltnak van előnye, viszont ott gyakorlatilag még értékelhetetlen, mintegy 2,8 százalékos a feldolgozottság.
A többi fővárosi választókerületben mindenütt az ellenzék jelöltje vezet az eddigi feldolgozottság szerint.