Szoros befutó várható az ír választásokon, hatalomban maradhat az eddigi kormánypárt
Több mint 80 mandátum juthat a győztesnek.
Több mint 80 mandátum juthat a győztesnek.
A „férj és feleség” szóhasználatot „házassági partnerek” megfogalmazásra cserélik.
Nagy-Britannia és Észak-Írország kereskedelmi kapcsolatának tisztázása volt a cél.
A törvény megsértése súlyos pénzbírsággal jár majd.
A személyzet kezeli a helyzetet.
A szerdán bejelentett konkrét eset Johnson Konzervatív Pártjának egy meg nem nevezett tagját érinti.
Érdemes néha frissíteni a névsort.
Szeptemberben választják újra a szövetségi parlament alsóházát.
Második olvasatban februárban szavaznak róla. A módosítás az alsó- és a felsőházat is érinti.
Kinevezését Vlagyimir Putyin javasolta a szerdán lemondott Dmitrij Medvegyev helyére.
Harmadjára is könnyen átment Boris Johnson Brexit törvénytervezete a konzervatív többségű alsóházon.
Támogatta az alsóház Johnson javaslatát, hogy január 31-én kilépjen Nagy-Britannia az unióból.
Megválasztották az október 31-én távozó Bercow utódját. A toryk a vége előtt kihullottak.
Kedden már átment Boris Johnson javaslata. A Lordok Háza még hátravan, de újraosztják a lapokat a brexitpatthelyzet után. 1923 óta először tarthatnak decemberben választást az Egyesült Királyságban.
Kedd este szavaznak újból az alsóházban, érik egy decemberi választás a briteknél.
A brit kormányfő azonban nem adja fel, hogy valahogy elérje a decemberi szavazást.
Ha az EU megadja a brexit határidejének hosszabb halasztását. Jövő héten döntene a választásról.
Csütörtökön Boris Johnson kormányprogramjáról szavaznak a brit képviselők.
Először támogatott az alsóház bármilyen formában egy brexitmegállapodást. Utána azonban leszavazták Johnson menetrendjét, így a kormány egyelőre nem viszi tovább a törvényt. Tusk bejelentette: újabb halasztást fog javasolni a tagországoknak.
Először támogathat a képviselők többsége brexitmegállapodást. Azonban több fontos szavazás határozza meg a brexit sorsát.
Szerinte a kormány indítványa ugyanaz lett volna, mint szombaton. Johnsonék ezek után beadják a megállapodásról a törvényjavaslatot, ott derülhet ki, mennyien támogatják.
Boris Johnson ellen szavazott az alsóház, a kormányfőnek mindenképpen halasztást kellett kérnie az EU-tól. Tusk késő este megkapta a levelet. Johnson továbbra is ki akar lépni október 31-én.
Sorsdöntő szavazások jönnek. Módosítók is megkavarhatják a helyzetet.
A brit parlament új ülésszakkal tért vissza a sorsdöntő hétre. EU-csúcson és brit rendkívüli ülésen dőlhet el a brexitfolyamat alakulása.
A héten előállt régóta várt brexitjavaslataival, amiket azonban nem fogadtak túl lelkesen az EU-ban. Kevesebb mint két hét maradt nyélbe ütni egy új megállapodást az EU-csúcsig, márpedig nincsenek közel az álláspontok. Így aztán megint az lehet a kérdés, hogy kér-e Johnson halasztást, és mit mondanak erre a tagországok.
Kedden nyilvánították törvénytelennek a brit parlament felfüggesztését, 24 órával később fasisztázással és gerinctelenezéssel folytatódott a munka.
A korábbi bírósági döntésekkel szemben kimondták, hogy a parlament akadályozása volt a cél. A legfelsőbb bíróságon folytatódik az ügy.
Hétfőn megkapta a királynő jóváhagyását a törvény, ami halasztásra kötelezi a kormányfőt. Johnson azonban többször is kijelentette, nem hosszabbít. Az alsóház másodszor utasította el az előrehozott választást. Távozik a brexitvitákban fontos szerepet játszó házelnök.
A kormányfő azután állt elő az erről szóló indítványával, hogy a képviselők többsége az akaratával szemben megszavazta a rendezetlen brexit elkerülését célzó törvényjavaslatot. Ez a a Lordok Házába került. Johnson 24 órán belül négy fontos szavazást bukott el.
Drámai nap a brit parlamentben: az ellenzék mellett 21 tory is szembement az alsóházi többségét kedden elveszítő kormányfővel. Kiteszik őket, köztük volt minisztereket, Churchill unokáját is a pártból. Szerdán benyújthatják a rendezetlen kilépés elkerülését célzó törvényjavaslatot. Johnson viszont erre válaszul előrehozott választásról szavaztatna, feldobta a labdát a Munkáspártnak.
A kormányfő beszéde alatt ült át egy konzervatív képviselő a liberális demokratákhoz. Kedden megindították azt a folyamatot is, amivel törvényben kötnék meg a kormányfő kezét.
Leszavazták a Munkáspárt javaslatát. Boris Johnson megkezdte kampányát, hogy ő legyen Theresa May utódja.
Az EP-választás napján is a brit miniszterelnök esetleges távozásáról találgatnak, miután mindenki ellenzi az új brexitterveit.
Az új brexitterveit hangosan bírálják párton belüli ellenfelei, és az ellenzék sem akarja támogatni.
Brit újságírók látták a szerdai rendkívüli EU-csúcs zárónyilatkozatának tervezetét. Arról viszont nincs egyetértés, mennyi időt adjanak Maynek. Ha hosszabbítást kapnak a britek, de mégsem tartanak EP-választást, automatikusan esnének ki az EU-ból.
Berlinbe és Párizsba utazna, de utolsó pillanatos telefondiplomáciát is tervez a brexithalasztást kérő brit kormányfő.
Mi más, egy brexites módosító hozta ki a szavazategyenlőséget a képviselőkből. A házelnöknek kellett döntenie. May és Corbyn konstruktív találkozóról beszélt.
Theresa May brit kormányfő szerint ez az Egyesült Királyság érdeke, és együttműködne az ellenzékkel is a patthelyzet feloldása érdekében.
May megállapodásának harmadik elkaszálása után négy alternatív javaslatról tartottak véleménynyilvánító szavazásokat. 11 nappal a kilépés határideje előtt maradt a patthelyzet. Az ülést félmeztelen aktivisták zavarták meg a karzatról.
May a lemondását is bedobta a kalapba, ha átmegy a megállapodás, de ezzel sem sikerült elég képviselőt meggyőznie. Tusk rendkívüli EU-csúcsot hívott össze április 10-re.
May előhúzta az utolsó kártyáját is, de az északíreket nem hatotta meg. Az alsóház nyolc brexitalternatíváról szavazott: egytől egyig elutasították az összeset. A brit törvényekbe is belefoglalták, hogy április 12. előtt nem lehet kilépés.
Megint a saját pártjából szavaztak Theresa May ellen, miniszterek is lemondtak. Szerdán jöhetnek a véleménynyilvánító szavazások különböző brexitalternatívákról.
Hétfőn döntenek viszont egy olyan módosítóról, amivel az alsóház kezébe venné a brexitfolyamatot.
May nehéz helyzetben az EU-csúcs előtt.
Mindezt egy olyan módosító indítvánnyal, amit Theresa May el akart kerülni. Csütörtökön már arról fognak szavazni az alsóházban, hogy módosítsanak-e a kilépés március 29-i dátumán. Az még nem dőlt el, mennyi időre kérnék ezt, és az EU-nak is jóvá kellene hagynia bármilyen hosszabbítást.
A brit kormányfő a januári, történelmi vereség után újabb pofont kapott a képviselőktől, hiába repült hétfőn Strasbourgba tárgyalni. Az alsóház így a rendezetlen brexitről, majd pedig halasztásról is szavazhat a következő napokban.
Már csak 12 parlamenti ülésnap maradt a kilépési határidőig, de minden bizonytalan.
A brit kormányfő próbál előremenekülni arra az esetre, ha megint elutasítják a megállapodását.
Kedden szavaztak volna, Theresa May miniszterelnök az utolsó pillanatban farolt ki a várható vereség elől. Ettől nem lesz könnyebb a helyzete.
A kemény brexit hívei nyertek egy brit parlamenti szavazást, csakhogy egyáltalán nem látszik kibontakozni semmilyen értelmes megállapodás.
A londoni alsóházon nagy többséggel ment át a felhatalmazás.
Le akarták váltani Dilma Roussef elnököt, szavaztak is róla, de hiba történt.
Dilma Rousseff kikelt a kongresszus vasárnapi döntése ellen, ami „hatalmas igazságtalanság”.