Ez hiányozhat ahhoz, hogy Azahriah világsztárrá váljon
Gerendai Károly, a Sziget Fesztivál alapítója mondta el véleményét róla.
Gerendai Károly, a Sziget Fesztivál alapítója mondta el véleményét róla.
Újranyit a legendás étkezde.
Koncertteremben is ritka az ilyen „négykezes” produkció.
A Lupa-tó strandolóinak pluszköltséggel kell számolniuk minden megvásárolt belépőjegy után.
Kemény szavak az Index és PajtaKult közös kisfilmjében a kultúra finanszírozásáról.
Így is jobban bírhatják majd a versenyt a családi vállalkozásoknál.
Pályázat fiatal művészek számára.
Ezek a műanyagok olyanok, mint a falevelek.
A legjobb 100 éttermet értékelő kalauznál Az Év Étterme díjat a külföldről hazatérő séf étterme nyerte.
Vége a két év kényszerszünetnek.
A Michelin-csillagos Costes március 20-i megnyitásával előremenekülnek.
Portré egy portugál séfről, aki Magyarországon lett világhírű.
Budapest felett az ég változatlan: hét csillag van, csak épp' más leosztásban.
Golfkocsiba huppantunk, és egy igazi bennfentes kört mentünk a Lupa-tó körül. A 3. részben bemutatjuk a tó vendéglátó és sportlétesítményeit.
Bemutatjuk a régió legmenőbb wakeboardpályáját, és a Lupa-tó földnyelvet, ahol tengerparti naplementében, beach clubok teraszán koktélt szürcsölhet.
Több mint kétmilliárdnyi hitelt is fel kellett venniük.
A Lupa-tó olyan kincseket rejt, amelyeket kevesen ismernek. Gerendai Károlyt kértük, vigyen el minket egy körre.
Milliárdos nagyságrendű veszteséget kénytelen elszenvedni az üzletember.
Az üzletember szerint a kormány nem tett eleget a bajba jutott vállalkozások megsegítésére.
Százmilliós veszteséget volt kénytelen finanszírozni a Sziget alapítója.
Beszélt a vendéglátósok helyzetéről is. A korábban elkülönített tartalékok már kimerültek, ezért hitelből finanszírozzuk a veszteségeket.
A közös bajban a sokféleség meglepően egységes. 2021 az élni akarás éve lesz.
Sikerekről, bukásokról, elengedésről és lehetséges kiutakról beszélgettünk Gerendai Károllyal az Index Kibeszélő című podcastjában.
Gerendai Károly szerint a nagy fesztiválok nem tudnak előre tervezni, de a kisebbek megtartására lát esélyt.
A kulturális vállalkozó szerint a Szigetnél még azon dolgoznak, hogy megtartsák idén. A Gourmet Fesztivál elmarad.
Új, virtuális rendezvényünk, az Out of the Box mai részében döntéshozókat kérdezünk Beke Zsuzsától Gerendai Károlyig. A 14 órakor induló élő streamben a jelenlegi extrém helyzet kihívásairól és az ezekre adható válaszokról lesz szó.
A Sziget Fesztivál alapítója nyilatkozott a csütörtökön megjelenő "népszabis" Fedél Nélkülnek és elmondta, mit tenne, ha ő lenne a főnök a fővárosban.
Kínában nyit új helyet, és tésztázót is tervez a Costes tulaja. Végigettük a felújított és egy kényszerű séfváltáson is átesett Michelin-csillagos étterem tesztmenüjét.
Az eddig üzleti titoknak minősített szám megjelent egy céges beszámolóban.
A Sziget egykori főszervezője szerint politikai hangulatkeltés volt azon háborogni, hogy Orbán a Volt Fesztivál nagyszínpadán zavarta haza az oroszokat tízpercenként.
A Zöld Pardonból nőtt ki, mára a magyar zeneipar kihagyhatatlan szereplője, amibe Gerendai is beszállt. Az idei szezont 500 ezer látogatóval zárják.
Ötven Michelin-csillagos étternet hívtak meg egy most épülő, mesterséges luxusüdülőszigetre. A Costes az egyetlen, ami a régióból kijutott.
És van egy harmadik esélyes is, így egyáltalán nem biztos, hogy a Sziget-alapító óriássörözős terve lesz a befutó.
Elvitelre és helyben fogyasztásra is lehetne vásárolni a kézműves sörfőzdék kínálatából a Sziget alapítójának tervei szerint.
A szervezők szerint nem volt a legjobb a zenei felhozatal, tízszázalékos a visszaesés, de azért remélik, hogy százmilliós lesz a bevétel.
A Sziget alapítójával és éppen leköszönő igazgatójával sétáltunk végig a fesztivált, utoljára. Mit szeretett legjobban a Szigeten, mit bánt meg igazán, és milyen szerződést kellett aláírnia, hogy legyen Magic Mirror sátor? A teljes Facebook Live videó.
Gerendai Károllyal nosztalgiázunk a 25. Szigeten.
A Sziget, a Volt és a Balaton Sound is rossz évet zár, mégis nyereséges lesz a fesztiválgyár. Őket már a politika sem meri zaklatni, mert a magyar lakosság 15 százaléka már járt a fesztiválon. Gerendai Károllyal és Kádár Tamással beszélgettünk.
25 éves lesz idén az ország legnagyobb fesztiválja.
Gerendai Károlyék nem kényszerből adták el a cég nagy részét, hanem a jó üzlet kedvéért. A Stones-koncertet egyébként ő sem tartja megvalósíthatónak.
A Sziget Fesztivál alapítója 118 millió forintért szerezte meg Budapest környékének egyik kedvenc bányatavát.
Becslés alapján a teljes Sziget Kft. 12,1 milliárd forintot érhet.
Az új tulajdonos miatt nem hívnak majd drágább fellépőket, de nagyobb szeletet hasíthatnak majd ki a nemzetközi fesztiválpiacból.
A tavalyi látogatottsági rekordot is sikerült megdönteni.
A Sziget főszervezőjével beszélgettünk az egymillió dolláros Rihanna-koncertről, a beléptetési problémákról, és persze a fesztivál jövőjéről is. Facebook Live-interjú, kövesse élőben!
De ha a fesztivál miatt bármikor panasz érkezik a zajszintre, a szervezők azonnal a helyszínre rohannak méréseket végezni.
Tavaly 441 ezren voltak a fesztiválon, a főnök szerint idén még ennél is többen mehetnek.
A Lupa-tó az egyik legnépszerűbb illegális strand volt a főváros környékén. Eddig. Most húsz évre kibérelte Gerendai Károly, és tengerpartot épít belőle kék stéggel, napernyőkkel és ráksalátával. A készülő luxusstrandon jártunk.
Akár 15-20 százalékkal is nőhet a tavalyi 10 milliárdos bevétel.
A Sziget főnöke a 24.hu-nak adott interjúban a magyar oktatás helyzetéről, a fesztivál jövőjéről, és arról beszélt, milyen viszonyt ápol politikusokkal.
A magyar elit elvesztette hitelét, nem tud példát mutatni. Nemcsak a politika a felelős így a jelenlegi helyzetért, hanem az egész elit. Ilyen önkritikus mondatokat vágtak egymásnak az elit tagjai, akik most kemény önvizsgálatba kezdtek.
A feszült európai helyzetre reagálnak, csak arcképes igazolvánnyal lehet felvenni a karszalagot. 440 ezer látogatót várnak.
De ezt el is nyeli a Sziget-birodalom: Gerendai 800 millióval tartozik az OTP-nek és a cégtársának.
Az olvasók szavazatai után a Stenk dalverseny döntősei óriási bulit nyomtak a Kuplungban, ahol szakmai zsűri választotta ki a győztest, a Dope Calypso-t. Gerendai Károly megnyugodott: a rockzene él.
De lesz Bloc Party és Chvrches is, újabb fellépőket jelentett be a fesztivál.
Horthy Miklós unokája lövészárkokon átívelő jobb jövőről, Barabási Albert-László arról beszélt: Einstein jókor volt jó helyen. Philip Zimbardo másodszorra rendezett Magyarországon HeroIkon konferenciát.
A látogatórekordbébi imádnivaló, lehet, hogy eléri a 440 ezret is.
Az európai fesztiválok élet-halál harcot vívnak, a zenekarok egyre feljebb emelik az árakat. A Sziget már nem csak koncerteket, inkább élményt kínál, világhírre tör, és még a magyarok is szeretik újra.
Budán szinte hallani sem lehet majd a kiszűrődő zajokat, ígérik a szervezők.