A XV. kerületi polgármesteren, Hajdu Lászlón kívül a Vas megyei Kámon (Mecseki Csaba) és a Hajdú-Bihar megyei Polgáron (Tóth József) lesz DK-s polgármester. Gyurcsány Ferenc pártjának önállóan további 21 képviselőt sikerült küldenie az önkormányzati testületekbe, a fővárosi közgyűlésbe kompenzációs listáról Gy. Németh Erzsébet ülhet be, és további 17 képviselőt küldenek a megyei közgyűlésekbe. Ez összesen 43 önállóan indult DK-s jelent.
Ha Gyurcsány arra készülne, hogy szépen lassan felzabálja a szétzilálódott MSZP-t, akkor azért érdemes lesz majd az orra alá dörgölni, hogy a szocialistáknak 19 polgármesteri helyet sikerült megszerezniük önállóan, 121 képviselőjük lesz, a fővárosi közgyűlésben 5-en ülhetnek (3-an kompenzációs listáról), és a megyei közgyűlésekben további 45 képviselőjük lesz. Ez összesen 193 önállóan indult MSZP-s jelent.
Alacsony részvétel mellett rendben zajlottak az önkormányzati és a nemzetiségi választások. Tarlós István megőrizte helyét Budapesten, Szegeden negyedik ciklusát kezdheti meg a szocialista Botka László, és Miskolcot is megtartott a fideszes Kriza Ákos. Az ellenzéknek Budapesten 5 polgármestere lett, és 5 kerületben szerzett többséget. A Jobbik 13 polgármestert ad az országban, köztük Ózdon, Tapolcán és Tiszavasváriban.
A XIII. kerület hagyományos MSZP-s bástya, így nem meglepő Tóth József újabb győzelme. Ő már 1994 óta vezeti a kerületet. Megtudtunk azonban még érdekes adatokat Angyalföldről.
Az egyik legszorosabb polgármester-választás jelenleg az ózdi: a jobbikos Janiczak 39,48 százalékkal vezet (3724 szavazat), a fideszes Fürjes polgármester 37,7 százalékkal (3556) a második. A feldolgozottság már 89 százalék.
20 százalékos feldolgozottságnál Dobó Zoltán 22 szavazattal vezet a fideszes Császár László előtt Tapolcán.
17 százalékos feldolgozottságnál a baloldali összefogás által támogatott Hiesz György vezet 31,4 százalékkal, a második a jobbikos Kévés Tamás 28,19 százalékkal, a harmadik a Fidesz-KDNP által támogatott Tatár László 27,82 százalékkal.
83,33%-os feldolgozottságnál Markót Imre vezet, hatszáz szavazattal kapott eddig többet, mint a második fideszes jelölt.
Ötödik helyen áll csak az Székesfehérvár 01. számú egyéni választókerületben 70 százalék fölötti feldolgozottságnál. A fideszes Égi Tamás 52,54 százalékon, övé lesz a mandátum.
A Bokros javára visszalépett együttes jelöltet az Együtt VIP-szobája előtt nem ismerte fel a biztonsági ember, hosszasan babrálnia kellett kabátja ujjával, hogy előkerüljön alóla a karszalag.
Akkor ne rágja tövig a körmeit, az lesz, amit gondolt. Az I-III. kerületekben elképesztő előnnyel vezet a fideszes jelölt. Esetleg ha különösen vérmesen áll a témához, akkor azt is jó tudnia, hogy viszont sehol se második a Jobbik.
Bónusz: minden bizonnyal a XII. kerületet is simán viszi majd Pokorni Zoltán. Persze ezek még messze nem végleges eredmények, tulajdonképpen bármelyik ellenzéki jelölt idézheti még akár Coelhótól, hogy
Egyetlen nap sem olyan, mint a másik, mert mindegyik tartogat egy csodát, egy mágikus pillanatot, amikor az univerzum összeomlik, és új csillagok születnek.
Már nagyon várják Bokros Lajost a Moma központjában. Telefonálgatnak, hogy merre van, de csak annyi derült ki, hogy valahol leparkolt, de nem tudják, hol. Még sose vártak így senkit, mint őt. Ő a szupersztár, a Megváltó, csak éppen nem tudják, hogy hol marad.
Update: Megjött a Lajos, aki csak annyit mondott, hogy később, sajtótájékoztatón értékeli majd az eredményeket.
Vágó Kecskemét 1. számú egyéni körzetében indult, ahol a fideszes mellett egy független, az MSZP-s és a jobbikos jelölt is megelőzte, csak a szavazatok 6,77%-át kapta. A Választás.hu szerint még kompenzációs listáról sem ő kerül be, hanem a nála jobban szereplő párttársa, Falusi Norbert. Kecskeméten mind a 15 egyéni körzet a Fideszé lehet. Kompenzációs listáról az MSZP és a Jobbik két-két, a DK és az LMP egy-egy helyet kaphat.
Teszteltem a büfében az LMP korrupcióellenes politikáját, vajon le akarják-e (folyékony) kenyerezni ingyen sörrel a tudósítókat? Az eredmény: a sörért fizetni kell (nem is keveset), tehát az elvet betartják. Van viszont a pulton sajtos-szezámmagos sós sütemény, abból lehet venni ingyen is. De talán az még belefér.
Nagy az öröm a Jobbiknál, legalábbis azt gondolná az ember, hogy így van, mivel az általuk támogatott civil jelölt nyert Békéscsabán. Az eredményváró sajtónyilvános részén viszont csak Mirkóczki Ádámmal tudtunk beszélni, ő csak annyit tett hozzá, hogy bíznak benne, hogy Szarvas Péter jó városvezető lesz. A Jobbiknál még mindig több az újságíró, mint a politikus, viszont a sajtósok nagy szerencséjére most hoztak egy nagy tál meleg pogácsát.
Szoros eredmény várható Ferencvárosban, egymást előzgeti a kormánypárti és a baloldali jelölt. Bácskai János a Fidesz-KDNP polgármestere 44,16 százalékon áll, míg Gegesy Ferenc József az Együtt-PM-ből már csak 42,93 százalékon. Mindez 60,38 százalékos feldolgozottság mellett.
Az elsők között megérkezett Vitézy Dávid, a BKK vezérigazgatója a Bálnába, nagyjából egy időben Mészáros Lőrinccel, a felcsúti polgármesterjelölttel.
Itt van már Hegedűs Zsuzsa, a miniszterelnök tanácsadója is,
és Andrew G. Vajna filmipari kormánybiztos is az első fecskék közt érkezett. Ifjú feleségét ezúttal nem hozta magával.
A rossz hír számukra, hogy idén a VIP-ben sincs ingyen pia, ott is fizetni kell érte. Quo vadis, VIP?
A DK székházában 40 újságíró néz egymással farkasszemet. Az egyetlen polceleb eddig Vadai Ágnes volt, de olyan gyorsan eltűnt az egyik ajtó mögött, hogy azt sem tudtuk megkérdezni, mennyire hisz a sikerben. A sajtószobában időnként elterjed a hír, hogy mindjárt érkezik Gyurcsány. Nyolckor, fél kilenckor, legújabban kilenckor. Annyira nem történik semmi, hogy a rózsaszín aprósütik is hatalmas kavarodást tudnak okozni.
A paksi tévében már bemondták, hogy Süli János, a Néppárt jelöltje lett a polgármester. Az is elhangzott, hogy Süli több mint hétezer szavazatot kapott, míg fideszes ellenfelét csak kétezer valahányan támogatták. A választási oldal szerint közben az eredményeknek még csak öt százalékát dolgozták fel.
Vass Péter vezet 37 százalékos eredménnyel, ő független, a fideszes polgármester Kolovics János 29,5 százalékkal a második. De még messze van a vége, 9,09 százalék a feldolgozottság.
Továbbra is a jobbikos Janiczak Dávid vezet, 3109 szavazata van, a fideszes polgármesternek, Fürjes Pálnak 3048. A feldolgozottság 79 százalék.
Az MSZP, a DK, és az Együtt által támogatott Szitka Péter a szavazatok 87 százalékos feldolgozottságánál 59 százalékon áll, a Fidesz-KDNP-jelölt Kondorné Sztojka Ágnes 27 százalékon, a jobbikos Fehérné Téglási Kinga 12 százalékon.
A jelenlegi polgármester Ormai István 47,41 százalékkal vezet, Kárpáti László Miklósnak (Fidesz-KDNP) 27 százaléka van. De még csak tízből egy szavazatot dolgoztak fel.
33 százalékos feldolgozotságnál Bokros hátránya mikroszkopikus mértékben, de csökkent. És arra ugyan ki számított, hogy Bodnár Zoltánnak sikerül két százalékot szereznie?
57,14 százalékos feldolgozottság mellett fölényesen vezet Rogán Antal utóda az V. kerületben, Szentgyörgyvölgyi Péter 55,29 százalékon áll, míg Juhász Péter csak a szavazatok 28,95 százalékát kapta eddig.
A polgármester Almási István lett, akinek könnyű dolga lesz a testülettel. Mind a tíz egyéni választókerületet fideszes nyerte. Kompenzációs listáról az MSZP-DK-Együtt és a Jobbik kap két-két mandátumot.
Ipkovich György továbbra is minimális hátrányban a fideszes Puskás Tivadar mögött a vasi megyeszékhelyen, az eddigi polgármester 43,75 százalékon, legnagyobb kihívója 42,9 százalékon
A szavazatok 62 százalékos feldolgozottságánál a fideszes polgármester 42 százalékon áll, az MSZP és a DK által támogatott volt rendőrkapitány, Pásztor Albert 33 százalékon, a jobbikos Jakab Péter 21 százalékon.
A legutóbbi frissítésnél még nagyon szoros volt az állás Fodor Tamás József (Fidesz-KDNP) és a független Walter Dezső Péter között. Most is mindössze csak 450 szavazat van köztük, százalékos arányban ez viszont már 2,8 százalékpont, mindez 80 százalék fölötti feldolgozottság mellett.
Szegeden 70%-os a feldolgozottság, az MSZP-s újra hozza a városát. Ellenfele a fideszes Kothencz János még képviselőként sem biztos, hogy tagja lesz a testületnek. Az egyéni választókerületekben is baloldali fölény mutatkozik, bár még nincs mindenhonnan adat, a Fidesz csak két helyen vezet.
Ebben nincs is semmi meglepetés, a Fidesz jelöltje a parlamentről mondott le, hogy Győrött maradhasson. Közel 50 százalékos feldolgozottságnál azt látjuk, hogy a voksok 60 százaléka rá érkezett. A baloldal három jelöltet is állított, de még együtt sem érnék el a 30 százalékot.
Az eddigi fideszes polgármester, Hoffmann Tamás 46,09 százalékon áll, a szocialisták rutinos helyi rókája, Molnár Gyula pedig 41,2 százalékon. Viszont még csak a szavazatok alig negyedét nézték át.
Majdnem teljes, 91,67 százalékos feldolgozottságnál a T. Mészáros András és a Fidesz 7509 szavazattal áll, ami az összes helyi szavazó 46,7 százalékát jelenti. Komolyan lemaradva követi a baloldali támogatású, de függetlenként versenyző Farkas Zsuzsanna. Ő 5268 szavazót győzött meg, ami csak 32,76 százalékos eredmény. Harmadik a jobbikos jelölt.