A XV. kerületi polgármesteren, Hajdu Lászlón kívül a Vas megyei Kámon (Mecseki Csaba) és a Hajdú-Bihar megyei Polgáron (Tóth József) lesz DK-s polgármester. Gyurcsány Ferenc pártjának önállóan további 21 képviselőt sikerült küldenie az önkormányzati testületekbe, a fővárosi közgyűlésbe kompenzációs listáról Gy. Németh Erzsébet ülhet be, és további 17 képviselőt küldenek a megyei közgyűlésekbe. Ez összesen 43 önállóan indult DK-s jelent.
Ha Gyurcsány arra készülne, hogy szépen lassan felzabálja a szétzilálódott MSZP-t, akkor azért érdemes lesz majd az orra alá dörgölni, hogy a szocialistáknak 19 polgármesteri helyet sikerült megszerezniük önállóan, 121 képviselőjük lesz, a fővárosi közgyűlésben 5-en ülhetnek (3-an kompenzációs listáról), és a megyei közgyűlésekben további 45 képviselőjük lesz. Ez összesen 193 önállóan indult MSZP-s jelent.
Alacsony részvétel mellett rendben zajlottak az önkormányzati és a nemzetiségi választások. Tarlós István megőrizte helyét Budapesten, Szegeden negyedik ciklusát kezdheti meg a szocialista Botka László, és Miskolcot is megtartott a fideszes Kriza Ákos. Az ellenzéknek Budapesten 5 polgármestere lett, és 5 kerületben szerzett többséget. A Jobbik 13 polgármestert ad az országban, köztük Ózdon, Tapolcán és Tiszavasváriban.
Orbán Viktor barátját a szavazatok 82,83 százalékával választották újra Felcsút polgármesterévé.
Sikerült megvédenie a posztját az eddigi polgármesternek az ország legkisebb lélekszámú, önálló testületet működtető településén, a Zala megyei Iborfián. 14 választópolgár szerepelt a névjegyzéken, 12-en mentek el szavazni. A polgármestert, Lakatos Józsefet tavaly 13 érvényes szavazattal, ellenszavazat nélkül választották meg, igaz, akkor kihívója sem volt. Most elindult ellene a szintén független Dömötör Géza, és meg is szorongatta egy kicsit, de végül 8-4-es szavazatmegoszlással nyert Lakatos.
A polgármester-választáson a jobbikos Janiczak Dávid 39,39 százalékkal vezet, de minimális az előnye, a Fidesz-KDNP jelöltje, Fürjes Pál 38,29 százalékkal áll 54 százalékos feldolgozottságnál.
Falus Ferenc visszalépett főpolgármester-jelölt a Hír TV-nek azt mondta, hogy az elmúlt két hétben a szavazókat arról próbálta meggyőzni, hogy szavazzanak Bokros Lajosra. Arra a kérdésre, hogy megérte-e a visszalépés, ezt válaszolta
ezt már nem fogjuk megtudni, de az én kampányomból a kreativitás már kezdett kifogyni.
Falus arról, hogy mit fog csinálni holnaptól, azt mondta, hogy
a tanulságok levonásával fogok foglalkozni.
Gréczy Zsolt a DK-ban nemcsak szóvivő, de a XXII. kerületben polgármesterjelölt is. Gréczy a DK-székházban férfiasan szembenézett a tényekkel: mivel a kerületében minden ellenzéki párt indított jelöltet, nem volt esélyük, biztos a Fidesz nyer, mondta. A második helyen azonban ő áll, 15 százalékkal, és reméli, hogy ez tükrözi majd a párt országos eredményét is. A DK "székházában" a hangulat annyira pang, hogy még ezt a fakó bejelentés is megmozgatja az ide száműzött sajtósokat.
Meg akartam kérdezni Csárdi Antalt, az LMP főpolgármester-jelöltjét, hogy értékeli a frissen kijött százalékokat (Tarlós 50%, Bokros 34%, Staudt 9%, Csárdi 5%), de a közszolgálati tévé agresszív gyártásvezetője elragadta, mondván, "Élő Adás!". Nem szúrt ki velem, követtem őket, és leolvastam Csárdi szájáról a rendkívül fontos faktumot: Meg kell várni a végeredményt, addig nem tudja értékelni a legfrissebb számokat. "Úgyhogy" - mondaná erre Pintér Sándor.
negyedtávnál Szombathelyen, ahol Puskás Tivadar nyakában ott lohol az Éljen Szombathely-MSZP-DK-Együtt közös embere, Ipkovich György, de ne feledjük, hogy ez elég korai adat még.
Békéscsabán a független jelölt, Szarvas Péter kapta a legtöbb szavazatot (98,53%-os feldolgozottság), 1400-zal többet, mint a fideszes Hanó Miklós. Szarvas korábban azt mondta, hogy ő is meglepetéssel fogadta, mikor a helyi Jobbik-szervezett bejelentette, hogy beáll mögé. Hanó képviselőként lehet tagja a testületnek. A 12 egyéni választókörzetből 11-ben fideszes jelölt vezet, egyben tűnik esélyesnek az MSZP-DK-Együtt-jelölt.
A fideszes polgármester, Székyné Dr. Sztrémi Melinda egyelőre vezet 44%-kal, de a baloldali összefogás által támogatott Dóra Otto 39%-on áll. A feldolgozottság 25%.
A szavazatok 63 százalékos feldolgozottságánál hihetetlen fölénnyel, 63,6 százalékos eredménnyel vezet az MSZP-Együtt jelöltje, Márton Roland előtt, aki csak 23,32 százalékon áll. Ez eldőlt lényegében.
Gulyás Márton és a Humán Platform aktivistái nem leadott szavazólapokat ragasztottak a Fidesz eredményváró helyszíne elé, majd hazamentek. A fideszes aktivisták sem hülyék, tudják, honnan volt pénz a ragasztóra.
A fideszes Cserna Gábor Ferenc simán vezet 45,63 százalékkal az MSZP-DK-Együtt közös jelöltje, Pintér Attila előtt (32,15%). A jobbikos Pintér Tamás 16,56 százalékkal a harmadik.
De nyugalom! Gyorsan kiderült, hogy nem azért jött, mert egy bánatos szocialista felgyújtotta magát az emeleten, hanem mert a szemben lévő közértben megszólalt a tűzjelző. A tűzoltók a helyzet magaslatán vannak. Úgyhogy az újságírók nyugodtan visszatérhettek a sajtos szendvicsek és a kókuszgolyók mellé.
A Fidesz-KDNP polgármesterjelöltje, Fürjes Pál 39 százalékon áll, a jobbikos Janiczak Dávid 38 százalékon. Az MSZP-DK által támogatott Veres Zoltán 19 százalékot szerzett. A feldolgozottság: 51%.
Bár az eddigi adatokból nem sok oka lehet örülni, Staudt Gábor az ATV-nek nyilatkozott, nagyon pozitívan. Úgy érzi, jó irányba mennek, és bár teljesen esélytelen Tarlós Istvánnal szemben (a harmadik helyen áll, 14,71 százalékos feldolgozottságnál 8,8 százalékkal), szerinte nagyon előre léptek 2010-hez képest. Staudt szerint két hely kinéz a Jobbiknak a fővárosi közgyűlésben – ezzel ő nem járna igazán jól, mert harmadik a területi listán. Nincs szégyenkeznivalójuk, összegzett.
A Fidesz eredményváróján, a Bálnában egy svéd forgatócsoport éppen arra csodálkozott rá, hogy a sajtót teljesen elszeparálják a politikusoktól, ők még ilyen rendszert nem láttak. A Bálnában a sajtó bent vár, az érkezőkből nem látni semmit mert szeparéba érkeznek.
Kint üresen kongnak a söröspadok, ráadásul csak dobozos sört lehet kapni 450 forintért. A program: kivetítőn lehet nézni a Hír TV-t, de 350 forintos beruházással már a hagymás zsíros kenyér örömeit is élvezhetjük.
A leglassabban a fővárosi adatokat dolgozzák fel, de 17,28 százaléknál talán már mond valamit a részeredmény:
Na de mi helyzet Albertirsán? Először is fontos tudni, hogy a csapatuk a legkevésbé sem fél Monorierdőtől.
Másrészt az itteni választásokon a régi szocialista motoros, de a Team-Választási Szövetség nevében induló Fazekas Lászlónak valószínűleg szintén nem kell félnie a riválisaitól, mert bőven vezet 50 százalékos feldolgozottságnál. Majdnem duplaannyi szavazata van most, mint a második Szőke Károlynak (Fidesz). Annyi biztos, hogy valaki nagyot fog ma még ünnepelni a Jazzben.
Pesterzsébeten 8,20 százalékos feldolgozottság mellett az MSZP-DK-Együtt-PM jelöltje, Szabados Ákos vezet 52,2 százalékkal, míg Juhász Lajosné, a Fidesz-KDNP jelöltje 37,18 százalékon áll.
Ellenben megérkezett Szelényi Zsuzsa és Falus Ferenc – utóbbi hamarosan a Hír TV-nek is nyilatkozni fog.
Kimondhatjuk, mert 91,67 százalékon áll a feldolgozottság. Schmidt Csaba 54,72 százalékot kapott eddig, a baloldal jelöltje, Fekete Miklós 32,78 százalékon. Ez nagyjából hasonló arány, mint négy éve, akkor viszont Lukács Zoltán volt az ellenzék jelöltje.
Akit a kormánypárt indított, és 51 százalékkal a szavazatok többsége az övé lehet. HACSAK Szabó Gábor Tamás MSZP-DK-jelölt (41 százalék) nem húz nagyon bele. Még van ideje, a szavazatok harmadát sem dolgozták fel.
Az eddigi fideszes alpolgármester a szavazatok 67%-os feldolgozottságánál 57%-on áll, második a jobbikos Kőszeghy Csanád Ábel 16%-kal, a DK-s Varga Zoltánnak 12%-a van.
Mondja az MSZP szóvivője, Budai Bernadett a Hír TV-nek, ami tök jó, mivel most csak ilyeneket hallunk tőle:
Az elnökség a jövő héten értékeli majd a történteket.
Az MSZP kampányban tapasztalt belső ellentmondásait azzal próbálja feloldani, hogy nehéz helyzetben volt az MSZP, mivel egy év alatt három főpolgármester-jelöltet kell támogatnia, és az elsőt, Horváth Csabát „a tőlük független helyzet miatt” kellett lecserélni.
Na jó, a korábbi tanácselnök. Molnár Bálint 1985 óta vezeti folyamatosan a Jász-Nagykun-Szolnok megyei települést. Most újabb öt év meló vár rá. Kétszer annyi szavazatot kapott, mint a második helyen végző Péntek Albert Csaba. Mindketten függetlenként indultak, a harmadik a jobbikos Szanyi András lett.
Karácsony Gergely Szilveszter az Együtt-PM-ből 43,37 százalékkal vezet, de még csak 1,33 százalékos a feldolgozottság. Rozgonyi Zoltán Gábor a Fideszből 41,98 százalékon áll.
Szekszárdon Ács Rezső vezet 45,84 százalékkal, mögötte áll Hadházy Ákos 40,33 százalékkal. Igaz, Hadházyt az egész baloldal támogatja.
A DK-s Hajdu László 46,08 százalékkal vezet a XV. kerületben 7,14 százalékos feldolgozottság mellett. A fideszes Pintér Gábornak 37,4 százaléka van.
42,86 százalékos feldolgozottságnál a fideszes dr. Fodor Tamás József 45,81 százalékon áll, a független Walter Dezső Péter 42,07 százalékon, ez kevesebb mint 300 szavazatot jelent.
A szavazatok 13%-os feldolgozottságánál a Borsod megyei közgyűlés összetétele így néz ki: Fidesz 13 hely, MSZP 8, Jobbik 7, DK 1.